Bumerang (1986) (TV film)

Jestli to tu někdo náhodou bude číst, tak to je dobrá TV komedie z nádražní restaurace v Čermošicích, i když z osmdesátek. P. Schmitzer výborný, pí. Kodešová - Skopalová okouzlující (byť jí oblékli do nějakého klingonského kostýmu) ale i ostatní účinkující hrají zcela neobyčejně přirozeně a věrohodně.

Captain America: Občanská válka (2016)

Hodně superhrdinů, minimum sebeshazujících vtípků, též málo CGI kosmickovybuchovacího generického bordelu, ale celkově mě to i tak nudilo.

Captain America: První Avenger (2011)

Dívat se na to v kuse moc nedá. Ale hvězda navíc za retrogardní německou estetiku zláckých rekvizit.

Captain Marvel (2019)

Boje proti patriarchátu nebylo nakonec tolik, jak se zdálo z kulturní války v době před uvedením do kin. Horší jsou špatné dialogy a vtipy, z nichž ani jeden mě nepobavil. Hvězda navíc za celkově odlehčený tón.

Cartouche (1962)

Belmondo přepadá s kumpány dívčí internát, lumpové si (něžně) rozeberou dívky. Belmondo se věnuje velitelce internátu, ta dělá ofrky. "Madam, jak bych vypadal před svými lidmi." A tak je to pořád...

Cesta do fantazie (2001)

Stále pěkný film i po letech. Nejlepší postavou je majitelka lázní - energická, rozhodná, rozumí kšeftu, klient vždy na prvním místě. Krásná hudba na různých místech filmu, zejména při pohledech na vlak jedoucí mořem.

Cestující v dešti (1970)

Důležité je koukání na krásné herce a skvělé záběry. Ostatní je vedlejší: zmatená zápletka, trošičku napětí, kousek psychologického dramatu - vše v rozumné míře, aby nerušilo. Díval jsem se zaujatě, byť film není bez chyb.

Cimrmani zblízka (2024) (TV film)

Pěkný dokument o stáří a umírání ansámblu, rozlučka pana Svěráka. Skvělý running joke o trestání chyb na scéně hrou na klavír. Další výhoda toho, že sbor je pánský, ženy by trestat nebylo možné. Jinak tedy si myslím, že až jednou pan Svěrák nebude hrát, tak to divadlo už nebude zábavné. Viděl jsem kdysi Blaník v podání sice ochotníků, ale ne špatných: a byla to hrůza.