• Thriller

Der Aufenthalt (1983)

Neznámý film původem z DDR. I pod dohledem mocné strany se podařilo natočit vcelku slušný a zajímavý snímek. Stejně jako Mark se důvod jeho uvěznění dozvídáme až v závěru. Klády: dobře psychlogicky vedený příběh; charakteristika postav.

Contracted (2013)

Kdyby se Samantha držela své kočičky a nespustila se na večírku, nemusela se nám za tři dny rozpadnout na pěknýho zombíka. Krásnej přístup lékaře. Prostě počkáme, ona se nám nemoc nějak více projeví a pak třeba začneme léčit. Žádný spěch.

Ptáčata (2011)

Nudné náctileté sociální drama, který dělá guláš z chuligánů, skejťáků, squatterů a začínajících adeptů kriminálu. Celkem slušnej soundtrack.

Visací zámek 1982 - 2007 (1993) (TV film)

Ještě nikdy jsem se tak dobře nebavil, jako u zámkovské mystifikace. Visáči hráli, hrajou a hrát budou. Jen na březen 2016 naplánováno 6 vystoupení po klubech českých.

Banshee (2013) (seriál)

Upozornění před sledováním: sledujte opravdu až do konce každý díl, jsou potitulkové scény, na které navazuje další díl. Série 01. Úvodní titulky nezapřou tvůrce True Blood. Na nedostatek sexu všech forem si stěžovat určitě nebudete. I samozvaný šerif, řešící problémy tak trochu poDextrovsku, není stranou. Co není na stromě do toho jde. Zápory: zázračné uzdravování všech hlavních postav po dost brutálních bitkách /v nemocnici na kraji města by doktor Sova záviděl/. 10/30. Série 02. Změny: skoro žádné; opět plno krvavých brutal bitek, jejichž stereotyp osvěží mazaná transka i strýček KájaProktr se svojí neteřinkou; válení v postelích i jinde se snad ještě zvýšilo. Zápory: nějak moc umění ve střihu, na což si musíte zvyknout. Co očekávat: závěr nám nasypal spoustu mrtvých s kterými se ani nepočítalo, tak uvidíme co bude dál, strýček čeká. 20/30. Série 03. Pokračování v nastavené laťce s přípravou na další sérii. 30/30. Serie 04 – 8/8. Co se líbilo: cracková agentka; čtyřrohej mesiáš vyjímající srdíčka; Joop ze sebe zase udělal správnou lady; filmová bílá liga zasahující až do politiky; je fakt konec, nebo exochránce Banshee dojede do jiného města?

Velký Joe (1998)

Opičák menší než King Kong, tím úměrně menší vše, hlavně rozpočet. Klady: samozřejmě je Joe menší než King Kong, tak působí přirozeněji; po vizuální stránce hezké /nominace na Oskara - vizuální efekty/; typický rodinný film.

Ve službách legie (1998)

Hodně neznámé válečné drama z rozvrácené Jugoslávie potvrzující, že multikulturní společnost nefunguje. Mix Chorvatů, Srbů, Turků, Albánců, Bulharů a dalších, mix náboženství, a je tu bratrovražedná občanská válka, kterou vždy ochotně přiživují mocnosti našeho mírumilovného světa. Klady: krutá válečná realita; příběh; lidová hudba. Zápory: hluché místo - cestování autem.

Hladová srdce (2014)

Takhle to vypadá, když si dva anštajni, kteří se nejsou schopni dostat ani ze záchodu, založí rodinku. Mina připomínající vítěznou adeptku komparzu na hlavní roli v koncentračním táboře, konzumující převážně vodu a zeleninku, kterou si vypěstuje na střeše domu uprostřed centra města, a která tím má zaručen pěkný přísun těžkých živin, se snaží z potomka udělat zakrslou bonsai. Vegani jsou mi ukradený, ať si papkaj co jim vyhovuje, nemusejí to však cpát i ostatním, natož dětem. Nic se nemá přehánět. Teď bude záležet jaké takový start do života zanechá následky na děcku. Podvýživa, mamka v márnici, babička v krimu, taťka samoživitel a k tomu žádný lumen. Klady: vhodné obsazení i odehrání hlavních rolí.

Admirál (2015)

Film z doby, kdy se o první říši rvali Španělé, Angláni, Francouzi a Holanďané. Všichni jmenování hlavně díky mocnému loďstvu. Klady: poměr investovaných peněz do produkce a výsledný snímek; sama postava admirála; námořní bitvy; chrochtající holanďani.

Zločin v Polné (2016) (TV film)

Tv film, který svým zpracováním, obsahem i herecky předčí dnešní klasickou českou rádoby kinohitovou tvorbu.