• Thriller

Čachtická paní (2009)

Klasika televizního zpracování ničemu nepřidá.

Terminátor: Temný osud (2019)

Že už toho není dost, pořád dokola. Šedivá babi Connorová a nestárnoucí děda Arny, jako Cyberdyne Systems model 101, pro změnu pomáhají vylepšené vojandě z budoucnosti, se záchranou mexikánky, budoucí spasitelky všeho živého, kterou chce kilnout nový Rev9. Klady: rychlovka bez uvažování, jestli je lidský organismus schopen v několika minutách vydržet srážku letadel, málo kontrolovaný pád auta na zem, následně hned jeho zřícení do přehrady, atd. Terminátoři to je jiná liga. Závěr: nic nového jsme neviděli.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

S01E01-13. Výhoda toho, že začnete nějaký seriál sledovat v době, kdy už jede, jako v tomto případě už S04, je obrovská. Žadné čekaní po ukončení řady, samozřejmě v tom nejlepším, hned jedete dál. Klady: originální nápad a profesor jako bonus; absolutně neokoukaní, dobří herci. Závěr: minutu po závěru první série pokračujeme dál, super. Update po S02, S03, S04: zvýšení hodnocení na 5 ☆. Další klady: Berlínův zpěv /TyKámo/; dobré doplnění týmu herců; na závěr každé epizody napětí; viva espaňa. A nový závěr: no jasně!! zase odporné čekání. Update po S05: zůstáváme na pěti. Zápory : až moc velké boje v bance; hergot proč vždy chcípne můj oblíbenec /teď Tokíjó/. Závěr: určitě doporučuji.

Nouzové přistání (2009) (TV film)

Velké sousto různých lovců bouřek stačí vyměnit za pilotku v trestu, krachující firmičku na trhání mraků, jednonoční lásku, zázračnou bouřka, která se má objevit jen na 10 minut a zrovna přesně, kdy je potřeba, zmizení hory k uspokojení místní horalky, která je matkou klaďáka, směšné filmové triky a nakonec samozřejmě zámořský hapík. Závěr: kdejaká babička se může ráda podívat místo nějaké nedělní Esmeraldy.

Otryv (2019) odpad!

To byla správná blbárna. Zpět by se jim vrátil maximálně rampouch. Zápory: stejně, jak nelogicky jsme začali, tak jsme i pokračovali i ukončili. Závěr: nedoporučuji, opravdu ztráta času.

Den som frykter ulven (2004)

Kdo lže, ten krade a roste pro šibenici. Zápory: nikdo z herců neupoutal; patolog by musel chlastat, jak duha, že by nenašel díru po šípu, to by klučina místo motyky musel použít parní válec. Závěr: takový sportovní luk s dobrým šípem má pěknou průraznost.

Drahokam (2019)

Fuj, to bylo uřvaný a uhádaný. Přitom nuda. Příbeh o ničem. Pár chvil hnusnýho, zadluženýho a podvodnýho šmelináře s luxusem. Zápory: ušišlaný dabing Sandlera; každý blafe páté přes deváté; stopáž. Závěr: nedoporučuji.

Robin Hood (2018)

Zase další Robin Hood. Kolikátý už ani nevím. Určitě není jen můj názor, že i když vše jde dopředu, tak celkový výsledek má klesající úroveň. Zápory: stačilo kouknout na první středověkou bojovou akci a hned vidíme obraz současnosti - pravá čistý, levá čistý, k tomu lehký šípomet v šípometném hnízdě, dezinformační seznam mrtvých v boji, atd. Závěr: nedoporučuji, zbytečné.

Bandolero! (1968)

Starý, dobrý, pomalu se vlekoucí western. Klady: Goldsmith je prostě král hudby westernů. Zápory: bohužel zážitek kazí dost uječený dabing paní Stonerové. Závěr: záporaci málo záporní, klaďasové málo kladní.

Čestné kolo (1973) (TV film)

Doba, kdy se ve sportu místo velkých peněz, točila soudružská mírová politika. Na vysloužilé vrcholové sportovce v lepším případě čekal čestný titul, trenérská licence, nebo místo v předsednictvu sportovního oddílu, v tom průměrném vrátnice na stadiónu a v nejhorším odříznutí od sportu. Na ty nejvíc držkující třeba i odpočinek od svobodného života. Závěr: od natočení jsme si celkem dlouho počkali až se film vytáhne že dna skříně.