• Thriller

Requiem za sen (2000)

Přísun drog všeho druhu po celou dobu stopáže a samozřejmě až k nejhlubšímu dnu a následkům. Agresivní lednice byla super. Závěr: doporučuji všem co mají chuť na nějaké zobání.

1864 (2014) (seriál)

Kam se hrabou koprodukční velkofilmy s obrovským rozpočtem. Po shlédnutí už si budete vždy pamatovat, že v roce 1864, proběhla několikaměsíční Dánsko - německá válka o Šlesvicko, kdy Prusko společně s Rakouským císařstvím smetlo Dánskou armádu. Oboum to asi vlezlo do hlavy, protože pak se pustili do sebe. Určitě i někdo z Čechů padl, protože se jedná o dobu, kdy naším hlavním městem byla Vídeň. Klady: alespoň jeden  - zpracování masových scén zákopových bitev. Zápory: trochu trvá zvyknout si na vstupy do současnosti, ale zjistíte, že byly opodstatněné. Závěr: určitě doporučuji.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Seriál nám prudce vystřelil do vrchních pater. Není se co divit. Tak akční šachy se jen tak nevidí. Krásná doba. V šachách neporazitelní sověti a proti nim bouráky, muzika, jednoduché svítivé barvy, chlast, drogy, všude zapálený cigára. Šachy hra sama o sobě. Na dotaz "umíš hrát šachy?" každý rozumný nešachysta odpoví "neumím, vím jen, jak se hýbe figurkama". Jinak budete za trubku i když umíte pár šustrmatů a pojem Sicilská obrana, nezařadíte do II. světové války. Klady: příběh vymyšlený, ale paráda a já chci zelenou pilulku; všechny tři herečky ztvárňující nejvíc pařící šachystku, super. Poválečnou nadvládu sovětských šachystů narušil jen "Bobby" Fisher /USA/ v létech 1972-75. MS jednou za tři roky a v roce 1975 neobhajoval. Jinak na ně nikdo neměl a systém obhajoby titulu nebyl zrovna nejšťastnější. Závěr: určitě doporučuji.

Země nikoho (2020) (seriál)

Je těžké to pochopit. Mrtvej muž z ISIS půjde do ráje k Alláhovi a bude mít kolem spoustu žen. Jedinou podmínkou je, že ho nesmí zabít "křižácká coura". To by měl smůlu, šel by do pekla a bude mít kolem sebe jen kupu vousatých chlapáků. No jo vlastně, proto moc nemusí bukanýry. Na straně kurdů se stane hrdinným mučedníkem a čeká ho vlastně skoro to samé. O posmrtném životě bojovnic YPJ můžeme jen spekulovat. Teď už vážně. Krásně vidět důsledek evropské multikulturnosti a jejího vlivu na postupné radikalizování už od dětství. Klady: seriál má slušné dějové tempo; několik prolínajících se linek; ve jménu Alláha v klidu obětují život obě strany; oblíbený Mossad na scéně nechybí a dokonce v jedné roli starý dobrý Joe ze seriálu Stoupenci zla; válka - krutosti sice napůl kamery, ale jsou; k tomu všemu agenti všeho druhu, jejich nenápadné i nápadné verbování. Závěr: doporučuji.

Ďábel (2020)

Dvougenerační uzavírající se kruh, plný sériových vrahů, náboženského fanatizmu, prospěchářů, pedofilního faráře, lásek na první pohled a amerického středozápadu. Klady: ani nevím proč mě to tak bavilo, asi jsem fakt ateista. Závěr: určitě doporučuji, já jsem zařadil do složky "ještě někdy vidět" a zkusím i knihu.

Sociální dilema (2020)

Leze z toho na vás paranoia, nebo jste v klidu a myslíte si, že se do kamer vykecává vyhozený střední management sociálních gigantů. Jestli jste si doteď nevšimli, jak se mění obsah vámi navštívených stránek, tak si můžete udělat úplně jednoduchý test. Zamyslete se nad nějakou věcí, kterou vy osobně vůbec nepoužíváte a tím pádem jste po ní na netu nepátrali. Jste antisportovec, zvolte třeba "posilovací jednoruční činky", čaj jste neměli 3 roky, zvolte "black tea" jste chlap samotář a na comp vám neleze vaše drahá polovička, zvolte "menstruační vložky, tampony". Zadejte do vyhledavače, projděte pár stránek. Třeba i objednejte. Zaručuji vám, že příštích 14 dní, vložky a tampony od všech možných firem, na vás budou vyskakovat všude - Face, Insta, Google, Seznam, ...., prostě všude i tady na CSFD. Tak to prostě je. Čeká se jen na váš další podnět. Reforma? Směšné. Závěr: i když nic nového, tak doporučuji.

Zkažená mládež (2007)

Bylo by potřeba doplnit tzv. školní povinnou četbu alespoň o tento film. Myslím, že každý by si celkem určitě rozmyslel někoho šikanovat. Závěr: doporučuji.

Delhi Crime (2019) (seriál)

Jeden případ řešený pod vedením Vartiky si zaslouží obdiv ve všem. Pro Středoevropana určitě nepochopitelné prostředí Indie. Víc než 2000 etnických skupin, snad všechna náboženství, halda jazyků, skoro čtvrtina obyvatel negramotných, to je fakt multikultura. Klady: nechce se věřit, že místní policie má možnost něco vyšetřit; vidíme úporný boj přetížených složek. Závěr: určitě doporučuji.

Nejlepší (2017)

Celý film si hodnocení zaslouží. První půle na pěkné vlně Trainspottingu přejde do sportovní části. Mimo Double Iron Triathlonu v Huntsvill , kde za necelých 25 hodin dal 7,6 km plavání, 360 km na kole, běžel 84 km a zvítězil, není jediným úspěchem Jerzyho Górski. V roce 1995 na MS - Ultraman na Big Islandu to bylo ve stejném pořadí 10km, 421 km a 84 km, to vše za dobu něco nad 31 hodin. Musíme vzít do úvahy, že vzdálenost kolem 500 km převážná /myšleno i celkem aktivní/ část lidské populace není schopná nachodit za jeden celý měsíc. Klady: hudba seděla /Pink Floyd k drogovým raušům i depkám/; hlavní role bez debat njn "nejlepší". Zápory: škoda nadsazeného závěru drogové bitky. Autentické záběry mohli film dokončit ještě víc přesvědčivěji. A můj závěr: jednoznačně doporučuji.

Le Mans '66 (2019)

Doba, kdy závodní auta byla fakt závodní auta a ne roboti narvaní elektronikou. Řeknete čtyři kola a volant, je to pořád stejné, ale není to pravda, vždyť teď si kára bez připojení na comp ani neprdne. Klady: i do okruhového závodu lze dostat pořádné emoce. Závěr: doporučuji i těm, kdo auta moc nemusí a nerozumí jim, stejně jako já.