• Thriller

Tvůj syn (2018)

Přesně vystihující opičí lásku ke svým dětem. Moje děti jsou svaté, hodné, nefetující, všechno okolo sebe milující, atd., Tak pro ně udělám vše. Pan MUDr. byl stejně břídil, mohl si přečíst nějakou knihu nebo se podívat na film a pak se teprve vrhnout do víru zločinu. Závěr: doporučuji.

Obhájce nevinných (2019)

Zbytečně rozvleklé a ukecané s podtextem, že basy jsou snad plné jenom nevinných.

Začít znovu (2019)

Další z časosběrných dokumentů. Tady končíme šťastnou svatbu. Co jí předcházelo. Seznámeni s Miráčkem na plovárně a otěhotnění s ním, jeho následný pobyt v base, čtení osrdíčkovaných dopisů, problémy s nadváhou, alkoholem, deprese, hledání tatínků, insolvence, HIV. Sebevědomí zůstává. Závěr: doporučuji.

Stát vs. Fritz Bauer (2015)

Nudné zpracování. A to bylo pořádně našlápnuto. Stále vděčné téma honu na Eichmanna, dobový trestní zákoník Německa s tresty pro homo, Mossad, samotný vrchní prokurátor F. Bauer. Závěr: stejně doporučuji.

3 sezóny v pekle (2009)

Poezie mně nikdy nebavila. Nic na tom nezměnil ani snaživý Hádek. Závěr: jednoduchý, nedoporučuji, vše slovy E. B. - hovno.

Záhadná bouře (2018)

Trošičku překombinovaná cestovačka časem doplněná velkou láskou i krimi zápletkou. Časově hodně natažené. Závěr: doporučuji.

Sviňa (2020)

Klid. Tohle se neděje jen u bratrů Slováků a vůbec nepochybujme, že na veřejnost prosákne jen velmi malá část těch prasáren. Závěr: sice žádná filmařina, ale přesto doporučuji.

Oslo, 31. srpna (2011)

Norský pokus o Trainsportting se nedopadl dobře. Nezapůsobili na mě kecy bývalé fetky, protože podobných už člověk slyšel. Třesoucí se kamera, hudba i komentáře také zůstali mimo. Závěr: nedoporučuji, přetrpěno k zjištění, jestli bude zlatá dávka, když nezvládl dojít doprostřed jezera.

Neortodoxní (2020) (seriál)

Hodně jsem projížděl Wikipedii, abych byl alespoň trochu v obraze a prostudoval nejen Charedim. Stejně jsem hodně věcí nenašel, i když čtení zajímavé. Celý život studovat Tóru v ješivách, nemakat a nechat se živit státem, pěkný styl života. Ve státu Izrael v současné době nepracuje víc jak polovina ultraortodoxních židů. Teď k hlavní roli. Zprvu jsem pro mě neznámou Shiru Haas odhadoval, tak něco kolem 15 let, ztvárnila 19ti letou a za pár dní jí bude krásných 25 let. To jsem vůbec neodhadl. Přitom zahrála, jak zkušená čtyřicítka. Chasidka, podle mě nebyla. Klady: sice miniaturní, ale velmi zajímavý náhled do, Středoevropanům neznámého, způsobu života charedim židů. Závěr: doporučuji, ale předtím získat informace.