• Thriller

Ztracené dívky (2020)

Promarněná šance Netflixu. Silné téma, věnující se převážně příbuzným obětí trestných činů, úplně vyšumělo. Ano, každý, byť jen pohřešovaný, má své rodiče, prarodiče, sourozence, vlastní děti. Ti samozřejmě také trpí. Zápory: emotivně hluché, řvaní nic nezachrání; nudné zpracování příběhu podle skutečných událostí. Závěr: nedoporučuji.

Chalífát (2020) (seriál)

Minisérie vystřelila hodnocením seriálů, jako raketa. Také se věnuje současně vděčnému tématu, jako je islámský terorismus spojený s migrační vlnou. Nahlédneme do Švédska a zjistíme, že tam mají vcelku dost doplněnou vlastní populaci a tím zákonitě vznikající problém. Všechny linky seriálu jsou zajímavé a vzájemně propojené. Klady: s švédským seriálem se moc nesetkávám a Chalífát stál opravdu za to. Zápory: chtělo přidat ještě pár chvil, určitě málo času se věnovalo finále /akce v Sýrii, zabránění útokům/. Závěr: doporučuji, otevřené vrata jsou, Cestovatel cestuje.

Mizerové navždy (2020)

Klasické pokračování série, kdy se vlastně nic nemění. Závěr: těm, kteří viděli předchozí mizery, v klidu doporučuji.

Vyproštění (2020)

Sám hrdinný žoldák proti celé přelidněné Bangladéši a to pro záchranu mafiánského synka. Zápory: tak jednoduchá věc si zasloužila 90 minut. Závěr: nedoporučuji.

Mory Vratislavi (2018)

Pomalu, ale jistě už můžeme polské filmové tvorbě závidět. Klady: Charismatická hlavní postava; spád, zajímavost, trocha humoru, napětí, inteligentní příběh, zvraty, real pitevna; paráda. Očekával jsem v komentářích Sedmičku a fakt našel. Zápory: odpustil bych si ty kaskadérské kousky u koní a sudu. Závěr: doporučuji.

Vraždy ve Valhalle (2020) (seriál)

S01E01-08. První díl minisérie nadchnul. Tím to skončilo. Komisařka se v počátečních scénách zdála být pořádnou raubířkou ve všech smyslech, ale postupně úplně zanikla. Ve svých rolích nikdo, ať kladných nebo záporných, nevynikl. Chybělo napětí i atmosféra. Závěr: jako jedna série dobře, pokračovat není nutné.

Rocketman (2019)

Sir Elton Hercules John, čerstvý držitel i Řádu čestné legie, na začatku své hudební kariéry způsobil také pořádný rozruch. Zajisté si všeho také pořádně užíval. Mejdany, sex, chlast, drogy, ve všem dohnal nej grupy z celého světa. Jak šla léta začal vymetat dobročinné akce, založil AIDS Foundation, pro kterou seznal hodně prachů. Otevřeně se hlásí k homosexualitě. Klady: každý kostým i brýle správně ujetý, stejně jako zpracování filmu. Závěr: doporučuji.

Temná tvář Brooklynu (2019)

Až trochu moc nuda. Vlastně ona ta doba byla taková, ne nudná, ale klidná. Žádný mobil v ruce, špunty v uších, čtecku, tablet, HDD v tašce, PC v práci i doma, prostě jedny Times a klídek. Klady: Znám dva lidi s TS, s jedním byla obrovská sranda ve škole a to hlavně o písemkách, druhého z hospody, říkáme mu "hejkal". Tím mohu zhodnotit, že zahráno výborně. Závěr: doporučuji pouze na dlouhá odpoledne.

Ničitelka (2018)

Úmorně neakční. Nicole Kidman se asi nikdy pořádně nenalila, aby měla pěknou kocovinu. Detektivce v jejím podání ten chlat nejde vůbec věřit. Vypadá spíš, jak zombie blbka od přírody. Zápory: určitě všichni nesympatičtí; časové skoky bez prospěchu k rozběhu děje. Závěr: nedoporučuji, dvě hodiny ničeho.

Náš vůdce (2008)

Inspirováno příběhem středoškolského učitele dějepisu na škole v kalifornském městě Palo Alto, který chtěl žákům vysvětlit, jak jednoduché je v rámci diktatury ovládat masy lidí. Jeho Třetí vlna byla schopna během několika dnů pohltit většinu studentů školy. Klady: velmi dobré a zajímavé zpracování tématu. Zápory: bohužel původně jsem viděl v originálním znění a samozřejmě výsledek byl o hodně lepší, jak cz dabing. Závěr: doporučuji.