Rhytmick (1990) (pořad)

...už to nebol Triangel. Ale ako píše MM_Ramone, v porovnaní s dnešnými grckami, vrátane tých zo súčasného shity MTV (a podobných kanálov), ešte fakt kvalitka!

Před svatbou ne! (2001)

Liotta a Love Hewitt podávajú najlepšie výkony svojich nijako preslnených (ani presvedčivých) kariér... či vlastne najsympatickejšie výkony, väčšinou ich mám chuť z filmov s nimi vystrihávať. Tu im ich role sadli ako uliate. Jason Lee sa so svojou nevďačnou úlohou tiež popasoval nad očakávania. No a Pána Hackmana s Pani Sigourney škoda spomínať, tí to skrátka valcujú. Hej, David Mirkin mal väčšie šťastie na obsadenie, než na scenár. Akurátna zábava.

Tři vteřiny (2019)

Taký televízny tak trochu miš-maš thriller bez poriadneho ksichtu, ktorý neurazí len preto, že má sympatické obsadenie, ktorému vládne Kinnaman a Pike (a de Armas to prizdobuje). Nevadí mi, že som to videl, je asi ten naj kompliment, aký tu dokážem vystrúhať, nič zázračné (nevídané) sa tu ale nestalo.

Cruella (2021)

Škoda, že to Gillespie asi nemohol tak celkom podľa seba. A ešte väčšia škoda nadužívania vybraných piesní; je ich veľa a častokrát hrajú dlhšie, než by sa žiadalo. Nehovoriac a dvoch či troch momentoch, kedy boli vybrané príliš prvoplánovo. Inak fajn, duo Emma & Emma bez konkurencie, minimálne pre ne to stojí za to... a možno aj za opakovačku!

The Twilight Zone - The Mind and the Matter (1961) (epizoda)

Nebyť skvelého Shelleyho Bermana, tak je to úplne o ničom. On to na tie slušné 3* vytiahol. Jedna z najslabších. Nevyužitý, nepostačujúco (bum-bác) spracovaný nápad.

The Twilight Zone - The Rip Van Winkle Caper (1961) (epizoda)

Bolo až príliš zrejmé, k čomu to celé smeruje. Pritom jedna z najpríťažlivejších vecí na The Twilight Zone je, že nech si divák počas sledovania jednotlivých poviedok spriada koncov koľko chce, všetko je nakoniec inak. Takže neoslnilo.

Tiché místo: Část II (2020)

Čo do kvality a pôžitku, rovnaké, ako prvá časť. Tu fakt nedošlo k žiadnemu, ani tomu najmenšiemu posunu, žiadnym smerom. Takže fajn. (akurát si to s prvou časťou vymenili - tu sa mi to viac páčilo na začiatku, menej záverom... čo to bude, ak to bude, na tretíkrát?)

Základna (2017)

Obrazovo pútavé, príbehovo tak trochu - hlavne záverom - kŕč.

Bůh: Serengeti (2017)

Taká vyškerená blbina, ktorá poteší, ale neomráči. Pritom bolo by kam, bolo by ako... ale Sharlto musí stačiť aj sám o sebe!