Sirény z kabaretu (2015)

Škoda, že to nevyústilo do niečoho viac, než len do ťažko predvídateľného vyvrcholenia. Za originalitu pokojne aj viac, ale skrátka nenaplnilo tak, ako sľubovalo, vlastne skoro až do prázdna vyšumelo.

V plamenech - Série 1 (2020) (série)

Rob Lowe je (nechápem ako to robí) ťažký sympaťák, Liv Tyler som po rokoch veľmi rád videl, ale keďže tá už od druhej série chýba, tak ďalej nemusím. Taký neškodný seriál, ideálny, keď ste chorý jak pes a okrem čumenia do telky a spánku nič iné nevládzete. Poslúžilo, ďakujem, viac neprosím.

Masakr ve Waco (2023) (seriál)

Nedal by som ani len 3*, ale je tu množstvo fakt unikátnych autentických záberov a sú skvele nastrihané. Lenže presne to je Netflix - vyhrabe z archívu nevídané, technicky to podá prvoligovo, ale čo sa výpovede týka, niet tu žiadnej, pláva sa na povrchu, schováva sa to za nestrannosť. Ale to je len blud a ilúzia, pretože byť nestranný a byť bezobsažný sú dve rozdielne veci a nechať prehovárať svedkov z oboch strán treba vedieť, iba ich natočiť nestačí.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Bez jednoznačného záporáka sa tu medzi sebou jebú dvaja, ktorí by sa naopak mali spojiť a v "revolúcii naprieč pozemskými kontinentmi" zniesť zo sveta tretieho a nastoliť "nový poriadok"... z toho síce opäť nič (snáď do tretice), ale ako celok mi to vcelku prišlo celkom originálne, vo vedení príbehu svieže.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora (2022) (seriál)

Plné úžasných hororových chvíľ, ale ako celok funguje len máloktorá poviedka (povinne vypichujem Pickmanov model). Škoda, že aj medzi filmármi je skoro každý iba veľkým hororovým nadšencom, ale skoro nikto nemá potrebu tento žáner pestovať a rozvíjať. Akoby nikoho nezaujímalo, že záhrada, na ktorú sa všetci budú chodiť iba pozerať a trhať si z nej, tá jedného dňa skončí v prachu...

Smrt na Nilu (2022)

Túto detektívku pani Christie pán Branagh určite zbožňuje, ale súdiac podľa výsledku, nebude ju milovať. Prinajmenšom nie tak, ako miluje Vraždu v orient exprese. Natočené, lebo veď by sa patrilo, keď to na prvýkrát tak dobre dopadlo, nie že by sa naozaj chcelo. Lenže diabol je, ako dobre vieme, v detailoch.

Is That Black Enough for You?!? (2022)

Trochu uplakané a dosť subjektívne a hlavne príliš dlhé. Ani informačnú hodnotu to nemá neviem akú, väčšinu mien aj filmov som poznal alebo o nej aspoň tušil. A to som okolo tejto kinematografie ledva prešiel, moje vedomosti sú vyskladané z čriepkov - tu rozhovor, tam slušný blog alebo náhodná zmienka - nikdy som sa do nej nezahĺbil. Takže než mindráky (akokoľvek pochopiteľné) a úvahy na hranici konšpiračných teórií, tak skôr odbornejší a v rôznych kontextoch hlbší ponor do témy by tu bol určite prínosnejší.

Princezna (2022)

Bez mindrákov natočený a ideálne obsadený relax! V úplnej pohode.

The Mandalorian - Season 1 (2019) (série)

Ako bonusový seriál k regulárnemu filmu (pre potreby Blu-Ray vydania), či výsledok práce polo-amatérskych nadšencov, by prvá séria Mandaloriana neskutočne potešila.

Predátor: Kořist (2022)

Áno, skutočne je to najlepší Predátor po tom Schwarzeneggerovom. Len škoda, že aj tak len tak tak priemerný. Nie je ani nápaditý ani dôvtipný. Dejú sa tam úplne bežné veci, presne také, aké možno očakávať. Nič prekvapujúce, nebodaj pamätné a namiesto toho naopak jedna do očí bijúca blbosť. A síce sa snažili, no stále to mali radšej zasadiť do praveku, nie medzi Indiánov. Bolo by to menšie fantasy. Ale sa snažili, no... tak tri.

Časové pásmo bylo změněno