Zachraňte vojína Ryana (1998)

Mám rád vojnové film, hlavne s veľkou výpravou a prepracovanými efektmi. Ale čo sa mi nepáčilo a vadilo, a neplatí to len pre tento film, sú zmätane pobehujúci Nemci a zábery ukazujúce mŕtvych len na jednej strane, akoby vojaci bojujúci za Nemecko neboli takí istí ľudia. Jednoducho v tomto film patriotizmus priam vyteká a to ja neprekusnem. Inak naozaj kvalitne spracované, hltal som to až do konca , No a úvodná scéna - tak nejak si predstavujem in medias res.

Rain Man (1988)

Naozaj pekný film s rozumnou a hlbšou myšlienkou, ktorého kvality sú nepopierateľné. Určite však veľmi veľkú rolu zohralo aj to, ako presvedčivo Dustin Hoffman zahral Raymonda. Som rád, že existujú takéto filmy, ktoré nám ukazujú, že síce nejaké tie peniažky v živote sú dôležité, ale ďaľeko dôležitejší sú naši blízki. Celkovo je to film, ktorý ľudí má chytiť za srdce, ale robí to spontánne, bez rôznych okatých klišé. No a k tej spontánnosti zase dopomohla postava Toma Cruisea.

Zodiac (2007)

Aboslutne som netusil o com a od koho film je, dokonca ani kto presne v nom hra. Len, ze obsadenie a reziser su na urovni. Velmi dobra kriminalka a vobec mi nevadila dlha stopaz. Prave naopak, 70-te roky boli podla mna to najlepsie obdobie za posledne storocie a tak som si uzival nablyskane broughamy a kvalitne herecke vykony celu vyse dvojhodinovu stopaz. Fincher sa zas ukazal ako detailista, ktory sa uspokoji len s tym najlepsim. Myslim, ze pohodova ale inteligenta kriminalka, ktora sa nehrala na nieco viac. Vobec mi nechybala nejaka hruba akcia kedze napatie pramenilo z celkom inych veci. Za film by som dal 4* ale 70-te ma dostali.

Závěť (2007)

Musim povedat, ze som sa neskutocne nasmial bud nad situaciami, ktore vznikali alebo nad ich absurditou a nepravdepodobnostou. Je velmi prijemne si pozriet film, ktory mi je blizky prostredim a ludmi. Kazdy Kusturicov film je zazitok a prijemna zmena oproti "velkemu" Hollywoodu... Ale je to nasinske, proste a pritom komplikovane, farebne aj napriek roznym zivotnym utrapam a trosku surrealisticke no stale realne. A balkan ma nieco do seba. Vlastne ani neviem preco, ale tieto filmy boli uz od mala moja krvna skupina.

Jackie Brown (1997)

Miestami trosku rozvlacne, ale tarantinovky su proste dotiahnute do dokonalosti. Ked clovek citi dym z cigarety, vonu starej koze v aute, tak ma postarane o ten pravy filmovy zazitok. Pribeh celkovo mozno nebol az taky vynimocny ale nenudil som sa. Vsetko ostatne ale bolo super, vratane niektorych hlasok - " Is she dead? - Pretty much. " su typicky tarantinovske a tie ja mozem. A vlastne neviem, preco som chcel dat 4*...

Počátek (2010)

Za tento film spolu s Avatarom si mam chut vrazit kol do oka za to, ze som ich nevidel v kine. Akurat som si pociatok pozrel druhy krat a neviem prestat mysliet na to, ze to je pre mna jeden z najlepsich filmov. Rozmyslam, ze preco je tak nizko v hodnoteni, ale myslim, ze vela ludi ten dej jednoducho uplne nepochopilo ( nemyslim ale vsetkych, ktori nedali 5*). Tento film mal uplne vsetko co ma film mat no a ak si mam spomenut, v ktorom filme som mal na konci zimomriavky, bol to jedine tento. Velmi dakujem Nolanovi a Zimmerovi za efektne, audio-vizualne dokonale podany zaujimavy a originalny pribeh, s vybornymi hereckymi vykonmi.

Cizinec (2010)

Mozno lebo som ten film videl v kine, lebo tam hra Depp, mozno kvoli Angeline ale mna ten film bavil, musim sa priznat, ze zaver bol tiez prekvapujuci, nenudil som sa kedze film bol dynamicky no a mozno prave pre tieto veci davam 4*

Mafiáni (1990)

Je to poctivo natoceny gangstersky film s vybornymi hercami, drsnymi a vtipnymi dialogmi a to ja zeriem. 5*

Krvavý diamant (2006)

Myslim, ze pri tomto filme a tejto teme by mal clovek trosku upustit od (ne)holywoodskych ocakavani... Prepracovane vizualne efekty a vyborny DiCaprio, samozrejme aj Hounsou. No a par samoucelnych scen a klise pouzitych bolo - ibaze kde inde ak nie tu by mali odzniet? Nevadili mi a rad som si ich "nevsimol". Jednoducho je to film, ktory nam ma ukazat ako sa niekde zije, co si ludia odrtpia kvoli uplne nepodstatnej veci, a celkovo nam nastavuje zrkadlo. Nepatrim medzi ziadnych moralistov, napriek tomu, ze som vedel, co sa v krajinach tretieho sveta deje mi to bolo jedno. Ale tento film ma naozaj silno zasiahol, aj ked viem, ze je to len film...

Skrytá identita (2006)

Cakal som kvalitny thriller, no dostal som daleko viac. Ked uz som si myslel, ze som na konci, zacalo to cele odznova. Nicholson a DiCaprio lahodili mojmu oku a cely film som si jednoducho uzival. Som zaujaty, mam rad DiCapria, jeho vyber uloh, sposoby akymi ich hra.. Jednoducho nic ine ako 5* dat ani nemozem a prekvapuje ma hodnotenie, no asi je ovyplvnene "Volavkou", ktoru som ja osobne nevidel.