Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

PRO MUŽE:Manželka má zaděláno na mlíko, takže prima prácička ve státní správě a ještě k tomu pod penzí se fuckt hodí. Raději tam skáknout o den dřív a dobře se uvést. Jo, jo, lebedí si v lochu a proč ne, když tam má být dozorcem. Jenže Murphyho zákony jsou neúprosné. Vzpoura a hra na měňavku, budoucí bachař nasadí mimikry vraha prvního stupně.. Až sem to šlo dobře. Kucí chtěj jen o pár tříd lepší zacházení, dyž už je ta lidskoprávní demógracie, nebo jak tomu ti sráči vod soudu a jinech organizací řikaj. Chlapci mají do hry tři trumfy, tři rukojmí. Baskitská strana práce na svou teroristickou odnož ETA nedá ani dopustit, takže banda kriminálníků si jako rukojmí vezme ještě větší hajzly, než jsou oni sami. totiž teroristické experty ETA toho času za mřížemi tamtéž. Neskutečná gradace filmu, tříbení charakterů, dramatická zápletka i brutální vypointování děje. Filmy z Iberského poloostrova začínají mít čím dál tím větší říz, dobré nápady a profi provedení. Od zlomové demonstrace naprostá špička a snad i lepší, než legendární Brubaker. To se musí vidět.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Těhulky ve vysokém stupni gravidity nejsou známy zrovna vysokým intelektem a chladným uvažováním. Hormony prostě makaj na 100% a mozková činnost je v těžkém útlumu. Ukázkový, příklad je i ve filmu. SPOILER Mít chlapa v nebezbečí a místo telefonátu se sbalit a jít před bránu věznice, kde je vzpoura, mezi rozběsněný dav příbuzných těch, co jsou tam na státní útraty ubytováni, to je na Darwinovu cenu. K tomu zásah policie, zkrátka lepší místo pro nenarozené dítě si káča nemohla vybrat. Madame, přes veškerou brutalitu je to drama jak má být, dokonalé prokreslení hlavní postavy i se strašidelným vývojem jeho psychického stavu, zrůdnost záporáků, neschopnost a nekompetentnost vedení věznice, agilita psychopatů na obou stranách mříží. Pro filmovou fanynku jednoduše povinnost.          HLÁŠKA:Čím míň se tu zabejváš tím, co je venku, tím líp.// Já mám taky někde dítě. Jeho máma, moc fajn holka. Ani nevěděla, že jsem zdrhnul z lochu. A je ti podobný? Kurva, co já vim? Snad ne...

Koncert pro všechny slušný lidi - Karel Kryl (1989) (koncert)

Atmosféra nabitá nadějemi a touhou po lepším příštím. Karel Kryl jako návrat svědomí národa a v pravdě jeho buditel. V ostatním viz. můj komentář k Karel Kryl v Ostravě         PRO VŠECHNY SLUŠNÝ LIDI Velmi se omlouvám vám všem za to, co jsem nucen zde v následujících řádcich napsat, ale pokud chlap nemá místo koulí měchuřinu, musí na podobné projevy hovadství reagovat rázně a s přiměřenou dávkou třeba i vulgarismů.          PRO FLEKERA:Naštěstí jen zřídka vytryskne z jezera plného žabích sraček tak odporný výkal mrtvého psa baskervillského, ale pak je třeba tě upozornit, ty parchante zdechlý děvky, že takovou vymrdanou čůráčí hlavu už dlouho svět neviděl. Pro mě jsi jen hovno prasečí, nad kterým se normálnímu uživateli může pouze zvednout žaludek. A všechny ty zblitky by se ti měly narvat do tvé nevymáchané držky s bolševickým mozkem.

Král dobyvatel (2005)

PRO MUŽE:Dobrodružný film v exotických kulisách se skvostnou výpravou a dobrým nosným příběhem. Dialogy svou debilitou hraničící s filmařskou žumpařinou nejtěžšího kalibru a režie i scénář jakoby z oka vypadly nejbídnějším telenovelám předrozvojových zemí. Všechny hlavní postavy svou prkennou plochostí jsou divákovi totálně u prd*le a je celkem fuk kdo, koho s kým a proč vraždí. Bojové scény na úrovni padesátých let, krev je sice všude, ale zásadně se ukazuje až v dlouhých pohledech na bitevní pole po bitvě. Prostě Maroldova bitva u Lipan na filmovém plátně. Studené, stupidní a často klišovitě kýčovité. Jedna baba s hezkým ksichtem a toť vše. Vyhnouti se obloukem.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Plně chápu, madame, vaše právo ujíždět na romantice, ale was ist zu viele, toho je příliš. Hudební doprovod a scéna na molu by vám sice mohly samou romantikou zpotit bobra k nesnesení, ale k ocenění podobných perel musí být mozek nutně v beta fázi, což je častokrát jen při sraní, kdy vypne hlava a pracuje anus. Pokud máte obrazovku i na hajzlu, mohu tento film jen doporučit, šance že se z něj pos*rete ať už nadšením, či vzteky je celkem slušně veliká.

Konspirátor (2010)

PRO MUŽE:Není divu, že svět pravidelně padá do krizí, když se ruší takové osvědčené atributy fiskální politiky jako jsou desátky, robota a otroctví. Díky Lincolnovi dostala jedna velká kára své jméno, požírači horkých psů další státní svátek a o 100 let později mohl běloch do Harlemu, Bronxu a Brooklynu jen v policejní uniformě a s odjištěnou bouchačkou. V novém tisíciletí černý Lenin v Bílém domě decimuje bílou střední třídu za současného nárůstu objemu prdelí černých welfare queens. Chudák Abé Lincoln, chtěl jen udržet Unii a sundal poklop z kanálu. A protože si Amíci tolik zakládají na svém zdání demokracie, tak tvrdí, že i v monstrprocesu s atentátníky se najde advokát se zvráceným pohledem na věc, totiž, že obhajoba není součástí obžaloby a takový právník bude podle toho i jednat.SPOILLER Proces ne nepodobný těm našim z padesátých let, křivárna od začátku do konce včetně ovlivňování a zastrašování svědků, plná držka ideálů demokracie a rovnosti, ale když dojde na lámání kůrky vezdejší, kůrka šedá mozková i ideály jdou do piče a mocní jen litují, že ústava nebyla tištěna na jemnějším papíru. Jo, jo konstituce jim dokonale vešla do jejich análů a rozhodně ne do těch legislativních. Další sociální drama Rudéhoforda s vynikajícím scénářem i dobrými herci. Světe div se, tentokrát přiblble levicově nementoruje, ale šije do skutečného svinstva. Konspirátora určitě stojí za to vidět.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Inter arma silent leges. Nebo přesněji silent enim leges inter arma. Vulgárně přeloženo, zákony jdou do hajzlu, když je válka. A tak je to se vším, madame, kdo chce psa bít, klidně si k tomu najde čubku, třeba i cnostnou katoličku z druhého břehu a pár cvičených vlčáků s epolety na ramenou a let's go.. Show začíná, v smutné hlavní roli spravedlnost, spravedlnost, která zde je nejen slepá, ale i tupá. Další temná kaňka na štítu historie v USA zpracovaná na základě pravdivých událostí zmanipulovaného procesu s Mary Surratt. Díky prasárnám u soudu se už nikdy nedozvíme, zda ona dáma byla vinná, či nevinná, ale pouze to, že byla ..... ale to až ve filmu. Vřele doporučuji.          HLÁŠKA:Ty bys otrávil i mrtvýho. // Je tu dost nabito. Vítězství je jak lejno pro mouchy. //Svět se změnil. Ale zahodit kvůli tomu ústavu, to není řešení.

Černý pásek (2007)

PRO MUŽE:Tři učedníci jednoho mistra. Každý má svou cestu. Vytvořit z člověka smrtonosnou zbraň pomocí drakonického tréninku je umění, zpitomět ho natolik, aby své vlohy a trénink nezúročil a pravidelně se nechal seřezat jak žito je umění na entou. Mistr sice ovládal karate, ale zároveň byl pacifistou nejhrubšího zrna. Šlápnete-li na hada, uštkne vás, nebude nastavovat druhou tvář, bodnete-li do tygra, počítejte s pruhovaným tornádem. Z tohoto hlediska se jeví pokyn k používání odvracecích technik bez kopů a úderů jako nebetyčná kokotina a taky to tak je. Filosofie karate je o neútočení, ale především o neútočení jako první při vyrovnané hře. Rozhodně doporučuje první preventivní útok proti většímu počtu potenciálních útočníků, aby se vyrovnaly šance. Nevím, kde tvůrci vykopali své teze, nebo co to měli za matroš, ale i když karate je o sebekontrole, rozhodně není o tom, nechat si srát na hlavu do haleluja, nebo nechat odvléci a prodat svou babu do bordelu. Rozvleklé, zpomalené, s mizernými technikami boje, stupidně užvaněné. Od odpadu dělí tento blábol realistické zachycení kumite v karate. Skutečný souboj, nebo bitku rozhoduje většinou jediný přesný a tvrdý úder, který vyřadí protivníka z boje a někdy i ze světa živých. Absolutně nedoporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Tohle není film pro vás, madame, sice závěrečná bitka v bahně simuluje podobné zápasy v Las Vegas, tam pravda místo zaprasených Japčíků se mydlí kozaté baby, ale nebuďme hnědopiši, že? SPOILER Ta scéna je sice krásně artově černobílá, aby když už je vymalováno se proměnila v malebně barevný palouček plný rudých karafiátů, jak při uctívání hrobu neznámého vojína za totáče. Hlavní padouch si ještě vleže s hlavním hrdinou (každý zvlášť samozřejmě) vymění pár zdvořilostních frází na téma jak je bojové umění šikovné a jak si hrdina zasloužil své vítězství, protože nesešel ze správné cesty (čtěte nechal se seřezat od každého, jen bývalého kámoše zabil). Moc hezký a melodramatický závěr, obzvláště po té pecce, co koupil do krku, která by mu přerazila hrtan i s tracheou, takže by byl mozek do tří vteřin bez kyslíku a hlasivky na kaši a on padouch jeden, plká jak fleretisti při souboji o páté. No a když se vykecá jeden i druhý, padouch hezky zcepení. Neskutečná peachovina. Vrcholný danse macabre je ve chvíli, kdy hrdina vtiskne do rukou mrtvého druha mistrův černý pás o který celou dobu šlo a pokojně vyrovnaný výraz mrtvého se mění na široký úsměv a ještě mu cukaj koutky – herec evidentně neustál debilitu scénáře a komickou tíhu momentu a vemeno ve střižně to přehlédlo. Komédie, madame, brutální komédie, jak vod světskejch.          HLÁŠKA:Karate není o útočení, je o zahnání protivníka. K čemuž se nejlépe hodí aspoň jeden povedený útočný úder. altaica

Svědek na zabití (1974) (TV film)

PRO MUŽE:Pokud toto byl kultovní snímek, pak se jednalo o kult lobotomie v kurzu snadno a rychle. Herci jsou taková dřeva a tak dokonale prkenní, že by Přemek Podlaha zajásal a přitloukl je na zem. Chodit s policajtem, při pauze na oběd čumět z ulice do výlohy na vraha jak ve svém kšeftu cosi kutí a to tak dlouho až ten přisleplý trotlík na vašem ksichtě pozná a ví, že víte.. následně se proběhnout po městě a místo mazat na policii vrátit se do práce ..no oběti jsou různé, ale tohle musí být fuckt píča až do duní. Honička s vrahem v kancelářské budově by mohla být světlým okamžikem filmu, nebýt hudby vhodné tak maximálně pro béčkový pimprlový film. Jo, ještě je tam perfektní ukázka policejní neschopnosti. A pak, že blbce z policajtů umíme udělat jen my a Francouzi. Ztráta času, nedoporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: V hlavní roli ten typ slečny, která aspiruje na budoucí starou pannu, tak odpudivou ludru, aby jeden pohledal. Sice jí vrátný v zaměstnání pochválí, jak jí to sluší, ale je evidentně chabrus na oči i na hlavu. Všichni muži s pečlivě zastřiženými kotletami a skvostnou britskou výslovností umocněnou totální debilitou dialogů, čekal jsem něco aspoň na úrovni bakalářů, ale byla to spíše výuka angličtiny pro duševně zakřiknuté pomocné dělníky v loděnicích. Nezábavnější na celém filmu byly titulky vytvořené skutečným exotem – ukázka: bla, bla, bla kecy vo ničem, bla bla blbý kecy staříka o manželství, jinde zase kecy, kecy, není důležité. I seřezání vašich antikoncepčních selhání, madame, je lepším využitím času, než se dívat na tuto zhůvěřilost.

El habitante incierto (2004)

PRO MUŽE:Bydlení v obrovském baráku sice zajišťuje dostatek životního prostoru, ale pokud se rychle nezabydlí nějakou tou křivochcalkou a případnými potomky, může být někdy strašidelné bydlet v podobném hangáru docela sám. Ještě o fous horší to je, když tam nejste tak úplně sám. Pak už je fuk, jestli haraší ve sklepě myši, na půdě duch, nebo vám v makovici. První polovinu filmu bych rozhodně neodporučoval bázlivým kardiakům s labilní náturou. Cineastas de España už prokázali, že nervy napínat umí. Taky umí dobře rozehranou věc totálně dojebat – a to je ta druhá půlka filmu. Z vystrašeného, pomalu už šílícího chlápka se SPOILER stává squater a bivakuje v domě hoňpičky na vozíku. Ze strašpytla strašidlem – proč, to vědí snad jen ve Španělsku. Z povedeného horroru se stává nepovedená, nejspíš nechtěná komedie se závěrem, který logickým krokem stranou znectí i ten zbytek dobrého dojmu. Řemeslně kvalitně odvedená práce na námětu, který potřeboval dopilovat jako sůl.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Na začátku se budete, madame, bát, přes prostředek spekulovat o čem to vlastně je a ke konci se trochu nudit a na závěr si se zívnutím řeknete áha. Pokud by se vám někdy přihodila taková ošemetná věc, jakože zůstanete na vozíku, SPOILER je tam moc hezká ukázka, jak hrát na vlastní čtyřpyskovou kytaru. Protože jste sportovní typ vynechá se obligátní hra se sprchovou hadicí ve vaně i postelová klasika pod dekou a jde se rovnou na věc na vozíku. Nejprve nastavíme vozík zády ke zdi, ale k čelem k posteli – co kdyby se pod ní skrýval neznámý divák, tak snad aby nepřišel zkrátka. Pak popadnete oběma rukama jednu ze svých mrtvých dolních končetin a ruče ji přehodíte přes opěradlo vozíku. Chce to cvik, protože jste v prvním poschodí, následně se vybalancujete, nešikovnější typy se přidrží stolku, protože rozjezd vozíku a jeho eventuální poskakování po schodech by mohlo působit rušivým dojmem, případně i přerazit pracku mastilku. Dále už postupujete dle vlastní metodiky. Nezvaného návštěvníka prozradí fakt, že z vaší matrace zdánlivě trčí péro a to přesto, že kaučukovka žádné pružiny nemá. Díky mizerné kopii se mi nepodařilo zjistit, jestli to černé uprostřed praku bylo černé spodní prádlo, huňatý bobr, nebo roj masařek. Dumání nad touto hádankou spolu s úvahou, jak může být někdo od pasu dolů ochrnutý a zároveň si hezky zamasturbovat v poloze krkolomně nepohodlné mi vyplnilo hluchá místa druhé půlky filmu.

KOndoMEDIE (2001)

PRO MUŽE:Je to skoro rok, co jsem získal Kondomedii a až dnes se dokopal na to mrknout. Et voilà dokonalá komedie s výborným obsazením, dialogy i scénářem. Stačí drobná fotomontáž a lidé v podniku už ve vás vidí zvíře. Ještěže nikdo neposlal do firmy pár fotek z letního kozího úletu, jeden by pak už nikdy nemohl na exkurzi do JZD s živočišnou výrobou. Taky přezdívka kozomrd by nebyla to pravé pro team building a kariéru. Špatná pověst zkrátka přitahuje pozornost a zvyšuje atraktivitu pro výměnu genetických informací. Štěstí, že šukačka v pracovní době může být ve výrobě kondomů brána jako namátková kontrola kvality, i když jste účetní. Prostě povedená taškařice a dokonalá prdel. Vřele doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Brilantní francouzská komedie na lechtivé téma zpracovaná s vkusem a noblesou. Gérard Depardieu – herec a komediant od boha. Úsměvná a lehce hořká záležitost, bez hluchých míst a bez sklouznutí ke klišé. Skvěle jsem se bavil a to často nebývá. A ani hošánci se nemusí bát, nikdo je tam brutálně nezesměšňuje a jejich karikatury se ve filmu ani nemihnou.          HLÁŠKA:Nic proti homosexuálům nemám. TEN BUZERANT!!// Když vyhodíme homosexuála, máme na krku hnutí buzerantů a lesbiček. Lepší mít buzeranta na krku, než v řiti.// Máte děti v pubertě? Ve službě jsem bezdětný.// Chtějí mi dát na hlavu růžový kondom, budu vypadat jako čůrák.

Začalo to jedné žhavé noci (2001)

PRO MUŽE:V této části komentu to asi nebude moc o filmu, protože mám stále lehce odkrvený mozek. Málokdy se vidí, že by ženská dokonale splňovala definici “panenská kurva”, ale Liv Tyler se to povedlo tak skvěle, jako Madoně za mladých let. Když vstoupí na scénu, je to jako kdyby bitevní loď vplouvala do mírumilovného přístavu. Všem chlapům ihned stoupne tlak potrubí v podpalubí a ramlice se cachtá v koupeli jejich vilných a těžce zavlhlých pohledů. Je to čistá radost po dlouhé době vidět dokonale živočišnou babu, co nevypadá jako břehule vyskákaná, co dlabe na diety a ženské křivky vyplňuje tak, jak by to žádný vyprcaný silikon nikdy nedokázal. Animální sexappeal na kterém zde postavila svou roli i péra většiny heterosexuálních diváků, je základem komediální zápletky. Vřele doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Feministky mě zase sežerou, ale tento film je excelentní ukázkou, madame, mého tvrzení, že kunda je největší kapitál ženy. Žádné vzdělání, pracovitost, píle a podobné nesmysly. Kunda a sexy zjev spolu s absencí morálky a smyslem pro šukačku všeho druhu jsou zárukou zářných zítřků žen a úpadku mužů. Začínám i věřit tezi, že bůh je žena, kdo jiný než baba by nám nadělil dva orgány perfektně fungující na bázi překrvení a absolutně neschopné fungovat najednou. Vždy jenom buď a nebo. Křivochcalky všech zemí spojte se, protože u tohoto filmu máte šanci se pospolu válet smíchy. Jo, až za tak velké blbce v něm chlapi jsou.          HLÁŠKA:Nechci se chlubit, ale ptala jste se. Ne, neptala.// Dala mi kradený auto? Ženská mysl je složitější, než si myslíme.

Atentát v Ambassadoru (2006)

PRO MUŽE:Další čůráček z mocného klanu sociálních inženýrů zatřepal po zásluze bačkůrkama. Jeho neskrývaným heslem bylo: ”Mnoho lidí vidí svět takový jaký je a ptají se: „Proč?“. Já sním o světě, který tady ještě nikdy nebyl a ptám se: „Proč ne?”, takže není divu, že tohoto socialistu s veverčíma zubama nechali vrazi z Wall Streetu odbouchnout dřív, než by něco nevratně a pyramidálně posral. Od chvíle, kdy pánové z tohoto klanu dávali přednost tomu své milenky voddělat, místo vyplatit, tak není moc důvodů pro ně ronit slzy. Čtěte za výstavní kozy a klín božské štětky Marilyn M. jsem ochoten ukápnout slzu, za kohokoliv z Kennedyů ani žabí hlen. Jako obvykle byl osud těžký žertéř. Bobby vystupoval proti rasové diskriminaci a sejmul ho přičmoudlík původem z Palestiny. Stalo se tak v hotelu Ambassador 5.června 1968. Film je z hlediska faktografie, či politiky naprosto o hovnu. Je pouhým zachycením momentek ve stylu – co asi dělali dva dny lidi, co byli v hotelu ve chvíli vraždy, takže kuchaři vaří, personál kmitá a žere, jedna pani šuká s nadřízeným, staří páprdové meditují nad nesmrtelností chrousta a pár vykuků se královsky sjede radostí nad tím, jak je ten svět krásný. Čistokrevná ztráta času. Nedoporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Že při tripu na LSD se dějí věci jsem, madame, věděl, ale vidět to tak pěkně poeticky zpracované – to je nářez. Jeden lítá v oblacích, druhý válčí a vyhazuje nábytek z okna a třetí, ha, šaty dolů a místo na záchod na bedničku pro kocoura. Zahrabávat kočkolit hnátama v bílých ponožkách považuji za nejlepší surrealistický filmový obraz za posledních deset let. Bohužel tato chvíle, kdy šel mozek na vandr a zůstalo pár zpitomělých instinktů je asi jediné pozitivum z celého filmu.          HLÁŠKA:Píšu pro velmi významné noviny. Rudé pravo. Hm. To nebude zrovna Washington Post.//Manžel: A nechceš se projít a zjistit jak ti ty boty jsou? Manželka: Nejde o to, jak mi jsou, ale o to jak vypadají. A vypadají nádherně. Beru je.