Ztracený svět (2001) (TV film)

PRO MUŽE: Věrné ztvárnění předlohy A.C.Doyla, technicky dokonalé triky, jenže zkrátka občas viditelně “televizní”. Pokud manželka večer padá do peří zchvácená celodenním obskakováním potomků a vašeho veličenstva, máte ideální příležitost jak na více než 2 hodiny přikurtovat všechna svá antikoncepční selhání k obrazovce a ženu přimět k plnění příjemnějších stránek manželských povinností. Stačí pustit film a provést společný strategický přesun směr ložnice. Toto je film pro děti a mládež. Nic víc, nic míň. A jako takový ho doporučuji. Právě jen dětem a další omladině – zhruba tak do 13 let.  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Pokud váš partner s polootevřenou tlamou sleduje film, je buď infantilní, nebo vy jste na zajíčky hluboko pod povolenou hranicí zákona. Ani brilantní vykreslení postav obou profesorů, ani několik cudně naznačených love story vás, madame, nepřinutí k výraznější aktivaci emočních center mozku. O samotné šedé kůře ani nemluvě. Vražte domácím divákům do ruky pytlík bonbónů a máte od nich na dvě a půl hodiny pokoj. A vo tom to je, ne?

Obhájce (2011)

PRO MUŽE: U okna v mrakodrapu:" Skočil bys po hlavě? Jó, zkusil bych to, kdybych musel.Proč? Body za styl. Všem to bude úplně fuk, kdyby ses zabil. Co by bylo poslední, na co bys myslel? Hm. Na tvou prdel." Charismatický obhájce, trochu kříženec Belmondova Policajt nebo rošťák a Neznámý v domě, úřaduje z nablýskanýho bouráku s espézetkou N*VINEN. Nejbližším přítelem mu je Jack Daniels, trochu netradičně i jeho bejvalka a vyšetřovatel. S EX má sex a problém shrnutý do její věty: "Chci dostat ty podělaný lumpy z ulice a ty je tam pořád vracíš." Pokud by to byl jediný problém byl by v poho. Není. Tam kde Leverage potřebuje celou partu na převezení lumpů, advokát Haller v okamžicích střízlivosti kouzlí sám. Tedy skoro sám. Děj se pěkně odvíjí, herci pintlich podle postav. Příjemná oddychovka.  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Matthew McConaughey ukazuje, že má nejen zajímavý ksichtík, ale je i dobrej herec. Dokonalý profík, milující otec, exmanžel, kterému je nebožka všechno, jen ne lhostejná. Inteligentní hlavní klaďásek s uličnickým výrazem i chováním, lehce slizký zločinec a jejich duel . K tomu propracovaná i když stará zápletka. Co víc si, madame, můžete přát? A hošani ocení kukuč a hlášky toho borce také. Vřele doporučuji.  HLÁŠKA: Není horšího klienta, než nevinnej člověk. Jestli to posereš a pude sedět, tak si to nikdy neodpustíš.

Vymítač ďábla III (1990)

PRO MUŽE: Exorcista jedna byl film z říše snů. Oprava – noční můra. Trojka se vymítání dotkne jen pár minut. Za český dab. bych autory postavil ke zdi a ratatata. Celkem dobrý námět v konečné podobě osciluje mezi průměrem a odpadem. Pokud si dá jednou někdo práci s remakem, přepíše scénář a angažuje skutečného režiséra, pak to bude hustej biják. Tohle je jen velmi řídká kašička.  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Další z hororů, kde o strach a napětí nezakopnete ani omylem. Nejděsivější na celém filmu je zpracování látky režisérem. Bez hvězd, bez emocí, bez ducha a to je škoda. Škoda času se dívat.

Ong-bak (2003)

PRO MUŽE: Příběh naivní, dialogy většinou těžce stupidní. Proč to vidět? Jednoznačná odpověď MUAY THAI! Bojové umění vycházející z čínských tradic, ale bez elegance a opičáren okolo. Full contact sport. Kdo viděl v Thajsku nějaký zápas ví, že to není šerm rukou, ani balet s údery, ale Muay Thai ze všeho nejvíc připomíná čistokrevnou pouliční bitku s minimem pravidel a krvavým závěrem. Tony Jaa předvádí dokonalou řežbu s nejlepšími ukázkami z thajského boxu, přimíchává i Taekwon-Do a trochu karate (prvky Wado ryu) i kung fu. Většina úderů loktem na hlavu je smrtelná, ale kvůli omezenému počtu záporáků musí lotři občas vstát a nechat si ji rozrazit znova. Co chybí Jaa,ve srovnání s bohem bojového umění Bruce Lee, na rychlosti a grácii to dohání přesvědčivostí, tvrdostí a brutalitou. Scény z podsvětí se sázkaři a zápasy jsou naprosto autentické, chybí jen provazy, které obvykle bývají i tam. Vypnout mozek, pustit DVD a kochat se uměním Tony Jaa a být rádi, že nestojí proti nám.  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Chlapecká tvářička s melancholickým výrazem hlavního klaďase je v prudkém rozporu s tím, že když udeří, praskají stoly, židle, lešení, kosti a lebky. Pár komických situací na thajský způsob, které nejsou k smíchu. Stejně si myslím, že pohled na pružná mužská těla v plné akci by vás, madame, mohl nalákat i kdyby jen proto, že na toho vorvaně vedle vás s lahváčem v ruce se už koukat prostě nedá.

Texaské cely smrti (2009) (TV film)

PRO MUŽE: Výlet do míst, odkud klienti neodchází po svých, ale vyvezou je nohama napřed. Dokument se obešel bez snůšky pseudohumanistických keců ze strany autorů a zároveň není oslavou absolutního trestu. Prostor mají k vyjádření brutální vrahové, jejich dozorci a kati, také rodiny obětí i příbuzní popravených. V dokumentu jsou i názory lidí z městečka, kde 1/3 obyvatel jsou vězni, z nich část čeká na kmotřičku s kosou, coby poslední státní úkon ramena spravedlnosti.  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Je zcela legitimní odporovat trestu smrti, hlavně aby vám to vydrželo i v situaci, kdy banda briket rozstřílí mozek vaší babičky na sr.čky kvůli prachům, kdy darkman ukope vaši dceru, či sestru a v závěru jí rozšlape hlavu na kaši, kdy ožralé hovado ubije vaši manželku a syna baseballovou pálkou, protože nejsou po ruce míčky. Určitě i nadále budete dumat nad těžkým dětstvím nebohých delikventů.

Visací zámek 1982 - 2007 (1993) (TV film)

PRO MUŽE: Geniální dílo velkého mystifikátora Petra Zelenky z roku 1993. Pro posluchače punku povinné, pro fanoušky Visáčů – srdeční záležitost. Jede traktor.... doladěno učitelkou klavíru, “Honzíku, u tohodle akordu vrať to na dominantu. A vidíte, měli s tím úspěch...” Jan Haubert o StB “Vona to byla taková organizace, co se vo nás hned vod začátku dost zajímala. Natáčeli si asi každý druhý koncért. Musím říct, že to byli vynikající archiváři a díky nim máme dokonale zmapovanou celou historii Zámku....”  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: To není hudba krasotinek a uměleckých hedonistů. To je PUNK ROCK!!!!! Ale i vás zrovna tento dokumentík může pobavit.

Přemluv bábu (2010)

Mile kultivovanou formou vyjádřená dnešní mládežnická myšlenka: Proletáři všech zemí světa jděte do prdele!!!!

Fontána (2006) odpad!

PRO MUŽE: 3 dějové linky. Ke škodě filmu spletené dohromady. Linka jedna – sama o sobě ok – může z ní být dost slušný Béčko ve stylu Indiana Jonese. Linka č.2 – opravdu silný příběh a aspirant na 5* z emocí a psychologie. Linka č. 3, ano, přesně ta, která celý film spojí a pošle definitivně do prd.le na pokraj odpadu. Linka 3 – totální a naprostá fantasmagorie, obrazové obžerství křížence Larsenových a Zemanových filmů. Ke všemu ještě střihnutá budhistickou nirvánou, nebo možná vizí někoho, kdo hrátky s LSD těžce přepískl. Výsledek. Ovocný koktejl. Bowle. Pro někoho opojná a lahodná, pro někoho omamná, pro všechny těžký bolehlav při větší konzumaci (čti dokoukání až do konce filmu). Doporučení: vhodný doplněk ke konzumaci drog, za střízliva rozumu nebezpečné.  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Tak vy to rozhodně oceníte. Broskovina podobného ražení je přesně to, co se dámám a hošíkům líbí. Romantika, tragédie, poselství skryté v obrazech... tak dokonale, že mi uniká. Jsem jen chlap. Před puštěním DVD doporučuji vyhnat partnera do nejbližší osvěžovny s alkoholickými nápoji.

Porota (2003)

PRO MUŽE: Většina z nás někdy prožila románek na jednu noc. Před tím jsme, zvědaví, natěšení, a na konci příjemně unavení a většinou spokojení, občas to bývá i sakra dobrá jízda. Jenže není moc důvodů (pokud vůbec jsou nějaké) se k nim vracet a chybí i chuť znova zasunout. (samozřejmě píšu o DVD do přehrávače). Porota je přesně z této kategorie. A celkem dobrá thillerová jízda. Na jeden večer. A na rozdíl od výše popsaných známostí ji můžeme bez rizika vzít domů a očumovat i obdivovat společně s manželkou, manželem, neteří, hošíkem ze sousedství, nebo třeba i s ovečkou. Každý dle svého gusta. 4* a užijte si to!  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Právnická bitka je uvěřitelná především v popisu praktik těch ošklivých zastánců zbrojního průmyslu. Vynikající G. Hackman. Zajímavá v nápadu “porota na prodej” – průměrný Cusack, podprůměrná Weiszová. A snímek padá do oblasti sci-fi a pohádek, když velmi dobrý Hoffman mluví o motivaci, v níž převáží principy a morálka nad penězi. Na rozdíl od filmu si s Cimrmanem myslíme, že nejmladší nakonec stejně ostrouhá a zatímco si na člověku smlsne kdejaká havěť, jeleni se klidně pasou.

Hrdost a sláva (2008)

PRO MUŽE: Jak tak čtu kritiky místního sdružení pro estetiku a kulturu konzumace filmového umění, mám neodbytný pocit, že jsem viděl jiný film. Že víme od začátku co bude a jak to dopadne? No a co? Všechny díly inspektora Columbo jsou postavené zrovna tak a nikoho to nepohoršuje. Příběh není nijak objevný a je natočený formou, které zrovna neholduji... bla bla bla. Do psích kulek, co by asi tak měl objevovat? Penicilín, Kolumbovo vejce, nebo policajta estéta, čuchajícího k prvosenkám za tklivé recitace romantických veršů, nebo co? A jaké formě holdujete? Formě na bábovicty na pístovisty nebo na vánoční cukroví? S takovým postojem jděte, prosím, na ta místa, kde končí nohy a začínají záda. Pro mne – dost dobrej biják. Policajti rovní i křiví. Rovní jenom ve filmu. Křiví naprosto všude. A v tomto filmu jsou i ti rovní kapánek šejdrem, takže celkem ze života. Děj má spád, herecké obsazení z říše snů a jediné hluché místo (za které jde jedna hvězda dolů) byl vánoční oběd ve stylu Cimrmanovského “Já bych si s dovolením také dal(a).  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Obstojně natočené krimi. Dobrý scénář a brutalita v mezích širší normy, takže ani vy, madam, ani citliví chlapci byste neměli dojít k újmě na zdraví a vrozeném jemnocitu. S klidným svědomím doporučuji pro všechny.