Resident Evil: Zánik (2007)

Ako sa to dá urobiť tak na striedačku? 1.RE : skvelé, moje "hororové" začiatky, zbožňujem ten film. 2.Apokalypsa : WTF? 3.Zánik : skvelé, zbožňujem ten film! 4.Afterlife : WTF na entú!!!??? Uznávam, že Zánik ma skutočne príjemne prekvapil. Vizuál ma dostal, pár scén som sledovala s ústami dokorán (havrany nemali chybu) a občas som sa dokonca usmiala. Potešilo, veľmi potešilo. Škoda že tie dve časti vypálili tak ako vypálili, za istých okolností to mohla byť jedna z nezabudnuteľných sérií. Takto je to skutočne len ďalší výštek do vetra, na ktorý sa zabudne. Ale bol to rozhodne kvalitne natočený výštek a kým im to zarába, tak je všetko v poriadku.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

DOKONALÉ... môj prvý pocit a časom sa len umocňuje. Teraz mám chuť napísať aspoň desať ďalších superlatívov, tak aby to bolo trochu zaujímavé, pokúsim sa ich začleniť do textu. =) ...Jedna miestnosť, dvanásť mužov, film založený čisto na dialógoch, takmer nulová akcia a predsa napínavejšie ako ktorýkoľvek thriller. Otázka : Ako je to možné? Odpoveď : Dva dôvody : 1) Keď sa zrodí tak perfektný scenár, je možné všetko. 2) Keď sa stretnú tak úžasní herci aby odohrali ten ohromný scenár, nemožné sa zopakuje... Dá sa to pozerať so zatajeným dychom, dá sa pritom stáť uprostred miestnosti a kričať do telky, dá sa pri tom plakať, dá sa hnevať, dokáže vás to rozhodiť, ohromiť, prinútiť otvoriť ústa a nechať ich dokorán. Tak ešte zopár tých chvál : vynikajúce, úchvatné, obdivuhodne natočené. 5*

Zkáza zámku Herm (2007)

Aby som to zhrnula. - Je to dlhé, kristepane, vyše dvoch hodín, to si robíte srandu. - Keby to aspoň celý čas držalo vyrovnané tempo, ale ono nedrží. + Pri tom je to však stále čarovné. + Prostredie je prenádherné a kamera si ho patrične vychutnáva. + Malý pohľad do histórie Francúzska. + Vynikajúci Léo Legrand, dobrý Gaspard Ulliel (dopozerala som to hlavne kvôli nemu a nebola som sklamaná). Plus na záver - krásna pieseň Devant Soi mi učarovala. Tak nejako mi z toho vychádzajú 4*.

Prvotní strach (1996)

Skutočne zaujímavý počin. Rozhodne ma filmy a seriály z oblasti práva bavia, takže som prakticky od prvých momentov bola rozhodnutá dať pekné hodnotenie. Fajn, poviem to narovinu : dve hodiny som presedela v jednej polohe, absolútne zaujatá príbehom, vtiahnutá do deja a prikovaná k telke hereckými výkonmi. A keď som tak úprimná : nejaký Richard Gere sa mi do pamäte nevryl. Ale je tam Edward Norton a to čo predvádza je čosi fenomenálne. V jednej chvíli nevinné, bezbranné decuľa a v ďalšej hotový Hannibal Lecter. Pre mňa práve Prvotný strach započal názor, že Edward Norton je špička zástupcov mladšej generácie hercov, ovládajúcich Hollywood. Ostatné jeho filmy to len potvrdzujú a už len kvôli nemu sa to dá pozerať na viac krát.

Sinister (2012)

Najskôr Žena v čiernom, potom prišla Chata v horách. A teraz Sinister. Tri horory, ktoré ma v roku 2012 maximálne potešili. Naozaj výnimočný zážitok, asi ako keď som prvý raz videla Šiesty zmysel. Rovnako intenzívne, desivé, napínavé, silné, ponuré, atmosférické... oh. Tak krásne tradične strašidelné a pritom stále schopné skutočne vystrašiť. Také to staré známe ticho...ticho...ticho...a BUM!... ale zároveň vôbec nie nudné, ani fádne či neoriginálne. Skutočná hororová nádhera. Dobre, len ospevujem, ale fakt to za to stálo! Tak si to bežte pozrieť! No bežte!

Bouřlivé výšiny (1992)

Pravdepodobne najlepšie spracovaný pokus o nastolenie atmosféry Búrlivých výšin. Ku koncu som už mala zimomriavky a Ralph Fiennes...ako...wau!!! Výborná výprava, asi nikdy neuverím, že tí herci sa po poslednej scéne večer prezliekli do džínsov a odišli domov či do hotela, pričom ráno zase prišli a stali sa z nich tie úchvatné postavy. Môj mozog to odmieta prijať. =) Obdivujem schopnosť natočiť príbeh napísaný pred 160 rokmi tak, akoby sa naozaj odohrával pred dvoma storočiami (pretože to sa v mojich očiach podarí len málokedy). A ešte viac si cením, keď sa film dokáže pridŕžať svojej slávnej predlohy. Stačí sa pozrieť na všetky verzie Grófa Draculu a mám chuť niekoho udrieť. 5*

Matrix Revolutions (2003)

Zastávam názor, že na to, aby bol film dokonalý, nepotrebuje obsiahnuť túto dokonalosť nevyhnutne každý detail. Naopak, myslím, že snímka je vyváženejšia a pevnejšie utkaná práve s občasnými chybičkami krásy a keď to raz či dvakrát v tej enormnej stopáži trochu zakolíše...no, pravdupovediac, nezaujíma ma to a už vôbec to nedokáže ovplyvniť môj dojem z filmu. Pretože tak silný, emotívny, prepracovaný, až frustrujúco perfektne natočený príbeh sa nedá stavať na detailoch a nie každá scéna môže byť absolútne bez chybičky. Že to občas strácalo grády, alebo sa to plnilo zbytočnými rečami? A bez tých "rečí a zbytočných kecov" by to bolo, preboha, čo??? 7 hodín neustálej gradácie a akcie by všetkým bez mihnutia oka vybrakovalo mozog ako trojdňová prednáška o perspektívach klincov! Ako trilógia je to čosi neskutočné, neuveriteľné a zatiaľ neopakovateľné. Wachowski chceli odovzdať posolstvo - podarilo sa. Chceli priniesť čosi nové a prevratné, chceli dať príklad ďalším a ďalším filmom, ktoré sa Matrixom inšpirovali - podarilo sa. Chceli nám do troch filmov napchať všetky emócie, od radosti, cez depresiu až po hysterický smútok - podarilo sa (revala som pri tom viac ako keď zomrela Bambimu mama). Určite chceli zarobiť aj prachy, to sa vie a aj to sa im podarilo. Tak čo im možno vyčítať? Jednoducho 5*...prečo sa nedá dať viac?

Rammstein: Völkerball (2006) (koncert)

Rammstein je...sila, energia, štýl, rock, číra esencia dokonalosti...Brutálny koncert...

Zack a Miri točí porno (2008)

Zbožňujem Kevina Smitha, ale myslím, že toto je jeho najslabší počin (aspoň čo sa komédií týka). V podstate je na tom dosť viditeľný jeho rukopis, no predsa len je to už v niektorých momentoch nezaujímavé, nudné a občas dokonca trápne. To som fakt nečakala, hlavne nie tesne po Clerks 2. Takže z mojej strany sklamanie, hoci Jason Mewes bol nezabudnuteľný ako vždy. 3* ...na Kevina Smitha nedokážem byť veľmi zlá.

Underworld: Probuzení (2012)

A klesáme nižšie...ešte nižšie...no, o trochu nižšie by hádam neuškodilo... Doteraz mi hravo stačila atmosféra na to, aby mali filmy zo série Underworld u mňa úspech. Pretože tak majú vyzerať skutočne moderní upíri. Aristokrati s tisícročiami histórie, žijúci mimo ľudský svet uvedomujúc si svoju výnimočnosť, upíri, ktorí sa nesnažia potlačiť svoju prirodzenosť. To sú v mojich očiach upíri a to všetko hravo spĺňala už len samotná Kate Beckinsale so svojou Selene. To všetko bolo, áno, páčilo sa mi. Ale toto ma veľmi, veľmi sklamalo. Už len svojím priblblým príbehom, o konci ani nehovorím, stopáž je kapitola sama osebe. 89 minút...no možno, ale s tým, že posledných 20 tvoria titulky. Absolútna zbytočnosť, škoda peňazí, času, námahy (hoci nebolo žiadnu vidieť)...Proste... eh...prakticky je tento film fakt blbina, ktorá nikomu nič neprinesie. Ani zábavu, ani napätie, humor, lásku, ponaučenie...nič. 2* za Kate a za miestami slušne natočenú akciu, ktorú som už ale videla stokrát a od filmu k filmu sa vôbec nemení.