• Western

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

V podstate zbytočný, ale solídne zábavný, dobre napísaný a zručne natočený epilóg k jednému z najlepších seriálov všetkých čias. Sú tam dve scény, kedy si s Jessem poviete "yeah, bitch!" - prvou je krátky, ale parádny westernový súboj, druhou nástup "vy viete koho" na scénu. A vôbec by som sa nehneval, keby to bol pilot k novému seriálu.

V měsíčním světle (2019)

Fajn námet, fajn rozbeh, kvalitná filmárčina... a potom tomu spadne reťaz a na konci vznikne časový paradox, ktorý vlastne nedáva zmysel. Plus teda nechápem dôvod, prečo tú vedľajšiu postavičku hral Dexter.

Yesterday (2019)

Dostatočne curtisovské, výrazne boylovské, sympatickí obsadenie a perfektné využitie beatlesongov.

Nová generace (2018)

Nečakane výborné detské sci-fi so solídnou animáciou a príbehom, ktorý nie je taký priamočiary, ako sa na prvý pohľad zdá.

Stopaři smrti (1973)

"Írska zlatovláska" v kvalitnej sedemdesiatkovej brutalite plnej krvavých priestrelov hláv, zabitých detí a mučených a zneužívaných žien. Prenasledovací western s dostatkom akcie a trochou zamyslenia o rozdieloch medzi pomstou a spravodlivosťou.

The Tall Stranger (1957)

McCrea v ďalšom dobre vystavanom príbehu o obyčajnom chlapíkovi, čo sa ocitol medzi dvoma mlynskými kameňmi.

Rambo: Poslední krev (2019)

Trochu nadhodnotím, pretože je to vlastne western o starom pištoľníkovi, ktorý ide zachrániť dievča z rúk mexických banditov a keď sa mu potom prídu pomstiť na jeho arizonský ranč, rozstrieľa ich na kašu. Priamočiare? Veru áno. Málo akcie? Nuž hej, ale tak sa klasické kovbojky vyvíjali. Hodinu v bare hustne dym a keď situácia patrične vygraduje, ide sa na vec.

Kung Fu zabiják (2014)

Spojenie kung-fu filmu a thrilleru so sériovým vrahom je bizarnosť, ktorá nefunguje... ale bitky sú tam úplne parádne, jedny z najlepších, aké som v tomto žánri videl.

Anna (2019)

Nečakane zábavná, hravá a evidentne s veľkou chuťou natočená špiónska rozprávka z čias, keď sa v Sovietskom zväze používali mobily a noťasy, rozpráva o ňuňu modeločke, ktorá si užíva s prenádhernou frajerkou a popri tomu rúčkami ako pastelky a nôžkami v podväzkoch máruje dvakrát takých veľkých chlapov a snaží sa tuctami headshotov prestrieľať si cestu k domčeku na Havaji. Má to prinajmenšom jednu špičkovú akčnú scénu s asi najlepšou tohtoročnou choreografiou (sorry, John Wick) a trio hercov vo vedľajších úlohách, ktorí si (na čele so skvelou Helen Mirren) až do dna vychutnávajú, že si mohli zahrať v takej blbine. Besson ešte celkom neumrel.

Creed II (2018)

Sly je vo svojej životnej úlohe stále dokonalý, Dolph a Brigitte s vďakou prijali účinkovanie v áčkovom filme a príbeh správne hrá na emócie.