• Romantický

Atlas mraků (2012)

Krásne, výpravné, super herci, super scény...ale dlhéééé predlhééé, bez finálnej pointy prepletené filozifickými žvástami a múdrosťami, ktoré nám zrovna ide tlačiť do hlavy skromnučký a dobručký Hollywood :-( som sklamaná

Kůže, kterou nosím (2011)

Miestami som sa musela smiať, aj keď sa to nehodilo. Až tak absurdná úchylárna to bola. Ale pokiaľ je to špecialitka režiséra tak je asi všetko vporiadku. Dopozerala som to, ani som si nezdriemla. Miestami to malo aj šmrnc :-)

Terapie láskou (2012)

Som z toho trošku v rozpakoch...asi mi niečo ušlo, ale normálne som si v jednej časti (kde blábolili asi 15 minut o futbale) v kine celkom dobre zdriemla, bez výčitiek....Skvelí herci, mizerná a ukričaná romanca.

Batman začíná (2005)

Nemôžem si pomôcť, ale toto ma absolútne nenadchlo. Pre mňa je Batman Michael Keaton a k nemu patrí tučniak De Vito a Catwoman Michelle. Ponurá atmosféra a večne stúpajúca para na uliciach Gothamu sa vytratila a s ňou i celé kúzlo tejto série. Komix predsa nemusí byť až takto sofistikovaný...hm, sklamaná som :-(

Král curlingu (2011)

Geniálne! Opäť tlieskam nórskej kinematrografii, tak dobre som sa v kine už dávno nebavila. Originálne od začiatku až do konca, všetky groteskné postavičky majú svoj charakter a dokopy to tvorí jednu z naj komédií za posledné roky. Vrelo odporúčam!

Hledám Amy (1997)

Nechápem vysoké hodnotenie...pravdepodobne tento druh filmu ide úplne mimo mňa. Aj tak som s nádejou čakala na nejaký ten joke, akciu, alebo aspoň náznak romantiky. Nič sa nedialo, vrcholom bola len hysterická scéna nesympatickej ujačanej hlavnej hrdinky a žvásty o pravej láske, ktorá podľa môjho názoru nebola prípadom ústrednej dvojice. Nič proti Benovi, ale v tomto filme mi skôr on pripadal so svojím "knírkom" ako homo.