Sherlock (2010) (seriál)

Já vám nevím, bavil jsem se, ale málo. Je to vypiplané, ale příliš "pro všechny"; jeden si tu najde humor, druhý rádoby inteligentní detektivku, třetí inovativní vypravěčské hrátky; zkrátka to musí být coooool! Tak jsem asi jeden z mála, komu to "in" nepřijde. Chybí mi ona osobitost a schopnost tvůrců se trošku "zašpinit", tj. více naturalismu, nečernobílé herní představitele a méně cirkusové povrchnosti, kde vše defaultně sedí jako prdel na hrnec. Z řemeslného hlediska tak velmi dobré, ale chybí tomu duše a je to jen prostá zábava, nic pro mě.

Luther (2010) (seriál)

No, dost to balancuje mezi 4 a 5*, ale proč nepřimhouřit oko, když se jedná o tak kvalitní filmařinu a brilantního představitele rozpolceného detektiva, že? Trošku Dexter, jen více při zemi a méně komerční; někdy chytré, jindy zbytečně prostoduché, leč překvapivé a s pořádným tahem na bránu. Má to gule.

Blade Runner (1982)

Přestože je to již více jak třicet staré dílko jednoho z mých nejoblíbenějších autorů, nezasáhlo mě to. Vizuální stránka je skutečně i na dnešní dobu nadmíru opojná, svůdně zahalená mystikou a tajemstvím. Nehledě na nadpozemsky krásnou hudbu od geniálních Vangelis. Na tehdejší dobu inovativní a inteligentní děj mě však dnes už trošku míjí. No a přiznejme si, že obsah skutečně není tak dynamický a zajímavý, jak býval být mohl. Lehké zklamání.

Rebelka (2012)

Rebelka mi vytřela zrak netradiční zápletkou s tolika vtipnými momenty, až jsem tomu nemohl věřit:) To je však částečně i zápor, protože jsem měl trochu pocit, že "skutečná zápletka" prostě chybí. Nemohu proto napálit plné hodnocení, přestože jde o velice originální animák, po jehož zhlédnutí se budete cítit dobře. Je to však důkaz toho, že i z mála lze vykřesat skutečně hodně.

Pařba na třetí (2013)

S překvapením pozoruji, že třetí pařby se kritika víceméně zastává a hodnotí ji kladně. Pak jsem asi viděl jiný film. Nemám nic proti komediím tohoto typu + první díl této série byl dle mého názoru vynikající; nabídla hned několik originálních WTF momentů, které byly skutečně vtipné. Přiznám se, že dvojku jsem neviděl, ale zde mě pobavil akorát úvod a závěr. Zbytek mi přišel jako laciné béčko, které vzniklo jen z principu věci.

Konečná (2013)

Docela zábavná jednohubka s pár fajn nápady, ale z Arnieho mi bylo spíše smutno. Jeho postava byla relativně odfláklá a herecký výkon... O tom raději nemluvě:) Oproti svému akčnímu "bratrovi" Stallonovi a jemu podobných působí ve svém věku již trochu uboze. Ani chutná dávka sebeparodie se totiž nekonala. Přesto zhlédnutí filmu nelituji.

Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

Stará poctivá westernová sága, která je okleštěna od vyložených nesmyslů + více syrová a realistická pro dnešní publikum. Velmi dobré po všech stránkách. A Kevin Costner si po letech opět získal mé sympatie. Doufám, že úspěch tohoto počinu opět vzkřísí žánr, který již dávno upadl v zapomnění.

Teď a tady (2012)

A víte co? Já tomu vpálím hodnocení nejvyšší! Téma je sice omleté, ale postavy jsou skvěle napsané a zahrané. Drobné niance dělají pak tento film jiný. Není zde co vytknout. Vše plyne nenásilně a jaksi "opravdově". Některé dialogy jsou až překvapivě dobré a k zamyšlení (ne, nemyslím klasické sračkoidní řečičky, co mají rozplakat, jak v tomto žánru bývá občas zvykem:D) A pokud by se mě někdo zeptal, jaký film s touto tematikou bych mu doporučil, tak to bude tento. Dakota Fanning válí.

Battle Royale (2000)

Ve své době šokující. "Povinná četba" pro fanoušky kontroverznějších počinů. Filmařsky se přitom nejedná o nic zvlášť povedeného + vlastně i scénář není zrovna inteligentní, ale přesto je to jaksi zvláštně syrové a osobité. Zejména díky Takeši Kitanovi, který prostě je a bude jen jeden. No a námět je samozřejmě výtečný, ale to všichni víte:)

Velký Gatsby (2013)

Epic fail. Propadák roku. Všední díly nekonečných seriálů, které odpoledne běží v televizi, mají větší spád a "koule". A to měli tvůrci prachy. A Lea, Cary Muliigan a Tobeyho. What the fuck? Ještě jednou - epic fail. UPDATE 25.5.2013: Vlivem okolností jsem se dostal na film podruhé:D A upřímně uznávám, že jsem hodnocení trošku přehnal. Hodně zde hrají roli skutečně očekávání. Zvyšuju tak... na 2*:D