Deň a noc (2013) (seriál) odpad!

Sprostá s kravina s ubohými hercami.Jeden z najhoších slovenských serailov(ktorých je naozaj dosť Horuca krv,Burlivé víno...).Kto toto moze pozerat je uplne jebnuty.Albert Vlk si porádny luzer. 5%

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Choreografia akčných scén je vo väčšine prípadov veľmi dobrá. Treskúce intro sedí filmu lepšie ako scéna v prvom dieli. Hocikedy sa vo filme objavia vozidlá, je výborne nastrihaný a akcia ubieha fantasticky. The Rock je skutočne jedným z vrcholov. G.I. Joe 2 ani na chvíľu nestratí šialené tempo. Akcia strieda akciu.G.I. Joe: Odveta neposúva akčný žáner oveľa ďalej, ale vo svojom priestore manévruje úspešne. Rovnako ako jednotka, aj tu si môžete užiť kvalitnú bezduchú akciu, na ktorú do pár hodín zabudnete. Ale na tých 110 minút nedám dopustiť ako pred štyrmi rokmi. 75%

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Režisér Jackson a jeho ľudia svetu elfov, trpaslíkov a drakov rozumejú a rovnako dobre vedia, ako robiť film. Nebudem zbytočne strácať čas chválením toho fantastického prostredia, výborných hereckých výkonov a atmosféry filmu. Drak vyzerá veľmi dobre ale film som videl v cz dabingu takže nemôžem posúdiť hlas Benedicta Cumberbatcha.Celý film som sa výborne bavil.Najlepšia časť filmu Gandalfova návšteva Sauronovho úkrytu a jeho povstanie. 95%%%

Iron Man 3 (2013)

V Iron Manovi 3 je prítomnosť klišé a niekoľkých mimoriadne predvídateľných dejových línií. Napríklad superhrdina sa musí skamarátiť s malým chlapcom ktorý je v škole šikanovaný, polosirota a čistou náhodou technický kúzelník. Vo svojej pivnici zas Stark skladuje celú armádu robotických pancierov, ktoré po útoku na dom nie sú vôbec poškodené. Odhalenie hlavného zloducha síce pôsobí prekvapivo, ale logickosť jeho motívom chýba je to iba retardovaný šialenec, alebo náruživý kapitalista?Blackovi sa síce podarilo film zharmonizovať vďaka čomu je pokračovanie Iron Mana možno lepším než predchádzajúca dvojka nehovoriac o jednej výnimočnej akčnej sekvencii (pád lietadla) avšak ukotvenie v logickom svete môže vnímavý divák niekoľkokrát spochybniť.Možno lepši ako dvojka ale nie ako fenomenálna jednotka 80%

Jack a obři (2013)

Jack a obri je zaujímavá fantasy, aká sa dnes nerobí. Postupné objavovanie niečoho nevídaného a potom kľúčový zlom v mytológii, keď Singer vypustí absolútnu nálož trikov a vytrieska 200-miliónový rozpočet.Akcia je energická a má parádne tempo.Obri sú fantastický ich svet i prevedenie plné mýtov vhodne zapadnú do diania. Každý záber na obrovské rozhýbané zoskupenia skál, ktorým režisér vdýchol život, berie dych. 80%

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Pri sledovaní Janíčka a Marienky sa občas sám neviem rozhodnúť, pretože strieda momenty pomerne zábavné a potom ich rýchlo rozdupe niečím triviálne blbým.Väčšina scén je zručne natočená a pokiaľ sa na plátne stále má čo diať je to uspokojivá séria minút.Ak som sa na Janka a Marienku tešil, bolo to pre efektnú akciu, troška nadsádzky a Gemmu Arterton.Určite je to tvorivý úmysel, o tom niet pochýb no súdržnosť celku striedaním ľahkých narážok a ťažkopádne rozohraným dejom strašne trpí a výsledok sa nedá jednoznačne chváliť, ani súdiť. Inak hodnatím ako celkom fajn stojí to za pozretie 70%

Klub poslední naděje (2013)

Akoby sa McConaugheyho postava skutočne stracala v priamom prenose a niektoré scény môže byť nepríjemné pretrpieť. Keďže infekcia AIDS v 80-tych rokoch ešte len vstupovala do histórie je od začiatku zrejmé, že sa hrdina vyliečenia nedožije. Na rozdiel však od iných filmov sa tento nesnaží lacno citovo vydierať. Ak aj niekto umrie, tak mimo záberu a bez pohrebných monológov. Tvorcovia sa sústredili na realizmus a preto spracovanie pripomína skôr amorálnu reality show s dobovou hudbou, kde hlavný účinkujúci môže umrieť v každej scéne.McConaughey predvádza asi najlepší výkon aký som v tomtu roku videl. „Chudol som štyri kilá každý týždeň, čo malo svoj systém. Nebezpečnejšie bolo znovu pribrať,“ povedal McConaughey 86%

Konečná (2013)

Scenáristi si dávajú na čas pri úvodnej hodine filmu, kde sa s výnimkou načrtnutia Raya Owensa a zloduchov veľa nedeje očividne sa tu naťahuje stopáž. Keď sa konečne Arnoldova družina pripraví a banda prifičí k mestečku, strhne sa očakávaná mela a už sa deje všetko podľa očakávaní. Arnold sa postará o pamatné hlášky a namiesto serióznej vizáže už dostáva svoj old-school pohľad s potrebnou dávkou irónie. Viac ako dobrá akcia, kde sa viac hrá na nostalgickú i westernovú nôtu a jasný dej. Nečakajte nič viac ani nič menej. Ale v kontexte všetkých tupých Bojových lodí či Kovbojov a Votrelcov, je to jeden z lepších akčných filmov. 75%

Millerovi na tripu (2013)

Asi takto by mala vyzerať vynikajuca letná komédia, ktorá si za námet zvolila pôsobivé umelé vytvorenie rodiny a nasmerovala ju na cestu kriminality.Medzi Sudeikisom a Aniston to správne iskrí, čo si natrénovali spolu už vo vynikajúcich šefoch Na Zabitie. Niet pochýb, že ide o ostrieľané komediálne herecké osobnosti.Autori postavili príbeh na humorných konverzačkách, trocha ho okorenili zločinom i naháňačkovou akciou a v závere jasné, že predvídateľnom dospieva ústredná štvorica k umravneniu pričom si ale zachováva vtipný nadhľad. Milerovci sú osviežujúcim absurdným rozptýlením a využívajú dostatok vtipu i zaujímavého plynutia samotného príbehu. 85%