To byl zítra flám 2 (2015)

Príbeh: Tentoraz sa vírivkou nepôjde do minulosti ale do budúcnosti. Herecké obsadenie: Absencia Johna Cusacka bola citeľná. Dával do príbehu istú racionalitu. Adam Scott bol veľmi slabou náhradou a skôr to bol taký chlapec na facku ako nijaký ťahúň príbehu. Prevedenie: Veľa dobrých scén na ktorých sa dalo zasmiať, dosť fekálny humor ako aj v prvom diely ale mne sa tento typ humoru páči. Horšie to už bolo s príbehom, ktorý tam skoro vôbec nebol. Pocity: Čo sa týka zábavy, dá sa na to pozerať. Čo sa týka dôvodu existencie druhého dielu, ten doteraz nechápem. Jednotka bola príjemná nostalgická a vtipná. Dvojka zbytočne iba tlačila na pílu. Pridaná hodnota: Myslím, že pri podobných filmoch sa o tom asi ani netreba baviť. 57%

Sám doma (1990)

Príbeh: Názov filmu tvorí najväčší spoiler v histórií kinematografie. Herecké obsadenie: Bolo celkom milé vidieť Joa Pesciho v tejto komediálnej rovine. Ale ako inak to dal s prehľadom. Macaulay Culkin bol veľmi vhodne obsadený a strihol si životnú rolu. Prevedenie: Obrovský dom a množstvo pascí. Vianočná atmosféra a rodinná komédia, ktorú pozerám od narodenia každý rok. Pocity: Hrnček horúceho kakaa, teplé papučky alebo deka a môže sa ísť na to, každoročná povinná jazda, ktorá vždy pobaví. Necháme ako to robí? Pridaná hodnota: Nakoľko sa film právom radí medzi vianočný kult je zbytočné tu lamentovať o jeho pridanej hodnote. 98%

WandaVision - Natočeno před živým publikem (2021) (epizoda)

Príbeh: Wanda a Vision sa presťahujú do malého Amerického mestečka a potykajú sa s prvým problémom. Večera so šéfom. Prevedenie: Atmosféra sitkomu zo 60. rokov bola celkom milým prekvapením ale asi nie som jediný fanúšik univerza, ktorý to nečakal. Pocity: Elizabeth je vynikajúca herečka. Má šarm aj charizmu a dokáže zahrať čokoľvek. Dosť ťahá seriál dopredu. Dosť veľa vecí bolo nevripných a moc sa tlačilo na pílu. Pevne verím že sa to dáko utrasie. 65%

Stranger Things - Kapitola první: Suzie, slyšíš mě? (2019) (epizoda)

Príbeh: Dustin má nové dievča. Mike aj Lucas prežívajú letnú lásku. Bill je zatiahnutý na podivné miesto kde sa mu stanú čudné veci... Prevedenie: Letná láska, kúpaliská a nadupané autá sprevádzané hudbou 90s. Čo viac si želať. Pocity: Tak ako som hovoril o ukončení druhej série, tak hovorím aj o pilote série tretej. takto by sa to malo robiť. Nalákať a ku koncu explodovať do atmosférickej bomby. Veľmi dobré. Pevne verím že si tento raz séria udrží nastavenú latku. 92%

Stranger Things - Kapitola devátá: Brána (2017) (epizoda)

Príbeh: Will sa oddáva kúzlu exorcizmu. El je rozhodnutá zatvoriť portál za každú cenu. A chalani sa zas snažia prísť o život. Prevedenie: To vyháňanie nagrcanej tieňovej príšery z Willa nemalo chybu. Nástup El na scénu tiež famózny a celkovo sa na to teraz veľmi dobre pozerá. Pocity: Neviem či sa nebudem opakovať ale takto nijako si predstavujem zavŕšenie seriálovej série. Malo to všetko a priklincovalo to diváka do sedačky. Jednoducho super. 98%

Stranger Things - Kapitola osmá: Ovladač mysli (2017) (epizoda)

Príbeh: Zo zeme sa vinú Demodogy a laboratórium je pod útokom. Kolektív spoznáva nového hrdinu. Prevedenie: Atmosféra laboratória je úžasná. Prevedenie nepriateľov stojí naozaj za to a tieňová príšera má určite ešte nijaké karty v rukáve. . Pocity: Tento diel som si vyslovene užil, konečne sa nostalgia miešala s napätím a atmosféra sa dala krájať. Toto je to, na čo som v podstate musel čakať sedem častí. 97%

Stranger Things - Kapitola sedmá: Ztracená sestra (2017) (epizoda)

Príbeh: El zisťuje, že nie je na svete sama. Prevedenie: Partička miestnych vyvrheľov nijako neohúri. Zvláštne schopnosti už sú o niečom inom. Sestru mohla hrať trocha sympatickejšia herečka. Pocity: Nechápe! Príbeh maximálne graduje a všetci sú vo vytržení a oni zrazu dajú takýto sequel, ktorý nemá nijaký význam pre príbeh. Ale to nie je to najhoršie ale stráca sa aj nostalgická atmosféra a poberáme sa komerčným smerom modernej scifi. Jednoducho nechápem význam vzniku tejto časti. 32%

Stranger Things - Kapitola šestá: Špeh (2017) (epizoda)

Príbeh: Hooper sa detoxikuje. Will opäť bojuje s vnútornými démonmi a El spoznáva tajomstvo svojho detstva. Prevedenie: Priateľstvo medzi Steavom a Dustinom je veľkým prekvapením. Max sa začleňuje do party. Lov na DemoDogy nemá chybu. Pocity: Konečne začína príbeh gradovať. Opäť najsilnejšia vec tohto seriálu, kedy sa nám všetky dejové linky navzájom prepojujú natoľko až splynú v jednom epickom finále. Dúfam že sa nemýlim. 90%

Stranger Things - Kapitola pátá: Dig Dug (2017) (epizoda)

Príbeh: Nancy a Jonathan na to konečne skočia. Misia je jasná. Nájsť Hoopera! Prevedenie: Tie tunely pod celým mestom sú mega. Celá tá logika s tieňovou príšerou sa mi moc nepáči ale je to aspoň aké také tajomno. Pocity: Bob, ktorý mi pripadal ako úplný ťulpas sa mi začína celkom páčiť. Jedenástkyna kampaň, za nájdením matky je dosť silená a celkom sa mi nehodí do konceptu ale asi to tam musí byť aby sa neskôr mohlo niečo odokryť. 76%

Kořist (2019)

Príbeh: Keď stúpne hladina vody, nie je utopenie to najhoršie, čo sa vám môže stať. Herecké obsadenie: Okrem ostrieľaného Barryho Peppera, zahrala vysoký nadpriemer aj Kaya Scodelario. Dobre sa na ňu pozeralo aj v nehostinných podmienkach. Prevedenie: Dej sa prevažne odohráva v pivnici zatopeného domu. Tak ostali financie na vizuálne efekty, ktoré sú na veľmi dobrej úrovni a celý film naberá na uveriteľnosti. Celé je to taká survival naháňačka s predátormi, ktorý majú stále niečo v talóne. Pocity: Čakal som otrepané Céčko a dostal som veľmi pozerateľné Béčko. Film ponúka radu klišé a všetkého čo sme už videli ale veľmi dobre sa na neho pozerá a vie kedy pritlačiť na pílu, čo je jeho veľmi silná stránka oproti konkurencií na trhu. Pridaná hodnota: Nakoľko sme podobné veci už videli veľa krát, tento bod hodnotím záporne ale inak ide o lepšiu žánrovku. 70%