Lovci duchů - Silnice 666 (2006) (epizoda)

Príbeh: Na Route 6 sa stala podivná nehoda a tak sa tam zjavia bratia Winchstrovci aby sa na tieto okolnosti pozreli z blízka. Prevedenie: Ja osobne neznášam horory z tematikou "zabíjajú veci". Ako napríklad auto, dom, pračka, kosačka... Je to pre mňa najinfantilnejší scenáristický námet a nie je si moc nad čím lámať hlavu.  49%

Lovci duchů - Víra (2006) (epizoda)

Príbeh: Dean je vážne chorý a tak bratia cestujú za liečiteľom, ktorý vraj dokáže zázraky. Neskôr zisťujú, že zázrak liečenia má aj svoju karmickú dohru. Smrť si vždy odnesie jednu dušu. Prevedenie: Veľmi zaujímavo a pútavo poňaté. To, že jediná istota na tejto zemi je Smrť je jasné a v tejto časti je to aj vizuálne podané aby to každý pochopil. 91%

Kancl - Večer v kasinu (2006) (epizoda)

Príbeh: Mike uskutoční noc v kasíne a pozve dve svoje nápadníčky. Nenapadlo ho však, že obe môžu pozvanie prijať. Jimm konečne položí karty na stôl a zverí sa Pamm. Prevedenie: Časť na ktorú sme všetci čakali ako na spasenie a ja môžem konečne prestať tento stupídny seriál pozerať. Alebo nie? Uvidíme. 90%

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Príbeh: Dvaja inštalatéri Luigi a Mário sa vďaka náhodnej rúre ocitnú v hubovom kráľovstve o ktoré sa ale usiluje zlý jašter Bowser. Mário sa preto rozhodne pomôcť princeznej Peach vysporiadať sa s týmto zloduchom.  Herecké obsadenie: Nintendovský fenomén Mário a celá jeho parta kamarátov to nemôže dopadnúť zle. Prevedenie: Farbičkami pretkaná rozprávka ulahodí nie len najmenším divákom. Dej je síce infantilný, čo je zjavné už iba z môjho opisu, ale má čo ponúknuť v rámci humoru aj dospelému divákovi. Pocity: Pesničky a taliansky dialekt ma bavili po celú dobu stopáže. Najdôležitejším hodnotiacim artiklom pri animákoch je názor mojich detí, ktoré boli nadšené a chceli si to čím skôr pozrieť aj doma. Pridaná hodnota: Taliansky inštalatér v celovečernom filme. 80%

Strašidelný dům (2023)

Príbeh: Nová rodinka sa nasťahuje do domu v ktorom strašia tajuplné bytosti aby odhalili aktuálnym nájomníkom pravdu o minulých majiteľoch domu. Herecké obsadenie: Diseny v tomto smere zainvestoval a okrem známych tvárí mňa osobne prekvapil herecky Stanfield, ktorý to hrá dokonalo a dobre sa na neho pozerá v humorných aj dramatických rovinách. Prevedenie: Recyklácia 20 rokov starého priemerného filmu aby na jeho miesto prišiel3x tak drahý tiež priemerný film. Pozerá sa to síce dobre ale nemá to žiadnu emočnú ani výpovednú hodnotu. Pocity: Humor, akcia, napätie to všetko funguje ale divák sa jednoducho nezbaví pocitu mierneho dejavu a to je pri filmoch veľmi zlá vizitka. Chýba inovácia a tak film vníma ako reklamu na atrakciu v Disneylande a nie ako plnohodnotný kinematografický počin. Pridaná hodnota: Rodinná lakačka so sympatickými hercami, ktorej chýba štipka inovatívneho ducha. 65%

The Gray Man (2022)

Príbeh: Program Sierra posiela svojich agentov na misie kam už federálna moc nemôže. Čo ak sa ale jeden z agentov stane pre agentúru nepohodlný. Herecké obsadenie: Najväčším lákadlom filmu bolo práve ono herecké obsadenie a paradoxne nežiaril chladnokrvný Gosling alebo Evans so svojím kubánskym knírkom ale krásna Ana de Armas, ktorú si v poslednej dobe začína dosť všímať a dosť sa mi páči. Prevedenie: Nečakal som, že od Netflixu dostanem niečo šité priamo mne na mieru, niečo čo ma pohltí či už atmosférou alebo príbehom. V koncepte sa nejedná o nijaké veľdielo ale našlo si ma to v optimálnej nálade a neuveriteľne som si to užil. Pocity: Film ma bavil od začiatku do konca. Množstvo CGI sekvencií, množstvo super akčných hlášok a charaktery postáv zahrané dokonale. Ja nemám čo by som vytkol. Pridaná hodnota: Bratia čo mali na starosti Avengerov si strihli akčnú pecku. 93%

Vražda v Paříži (2023)

Príbeh: Párik súkromných očiek je pozvaní na Maharadžovu svadbu, kde sú ale svedkami vraždy a únosu ženícha. Cesty ich zavedú do Paríža a hra s časom sa začína. Herecké obsadenie: Tretia spolupráca Sandlera a Aniston a opäť je to nenútené a dobre sa na to pozerá. Prevedenie: Netflix priniesol k životu druhé pokračovanie o dvojici komických detektívov, ktorý spolu navyše aj tvoria pár a dostávajú sa do komických situácií popri riešení prípadu. V podstate voľné pokračovanie s tým istým nastoleným trendom humoru aj akcie. Pocity: Nemôžem tomu vyslovene nič vytknúť, žáner akčnej komédie je splnený do bodky ale na druhú stranu nejdená sa o nič prelomové. jednoducho oddychovka na dlhý večer. Pridaná hodnota: Komediálna detektívka, ktorá ničím neohúri. 59%

Ukradené Vánoce (1993)

Príbeh: Jack Skelleton cíti že mu v živote niečo chýba, kým nenatrafí na susednú vianočnú dedinu a nezamiluje sa do ich tradícií, ktoré sa snaží preniesť aj do hrôzostrašnej zeme Halloweentownu. Následný únos Santu a obdarovávanie detí strašidelnými výtvormi oblúd na seba nenechá dlho čakať. Herecké obsadenie: Postava bábky Jacka je kultová ako aj režisér, ktorý jej vdýchol život. Prevedenie: Burtonovi jednoducho táto rovina nesedí, spievajúce bábky nezapadajú do jeho konceptu a mne to preto tiež v celku vadilo. Atmosféra je tu síce celkom Burtonovská ale stále sa neviem zbaviť pocitu, že je to na silu muzikálne. Pocity: Animácia s bábkami je z môjho pohľadu druhá najhoršia hneď po animácií s plastelínou. Príbeh môže byť aký chce ak ma pri nehranom filme odradí animácia tak jednoducho body idú dole. Tu to nebude inak. Pridaná hodnota: Ukradnuté Vianoce Jacka Skelletona. 33%

Krok za krokem - Kuželky (1997) (epizoda)

Príbeh: JT a Rich robia pseudo agentov miestnej futbalovej hviezde s vidinou zisku po podpise zmluvy. Ten sa zahľadí do Karen, ktorá ale nie je jeho jedinou voľbou. Frank sa s Carol vsadí, že vyhrajú kolkársky turnaj. To ešte nevie že Carol má tajnú taktiku ako zhodiť všetky kolky. Prevedenie: Koľká, že je to epizóda v ktorej je Frank navlečený do ženských šiat. Už to pomaly stráca svoje kúzlo. Našťastie tu mu sekundoval škúľajúci motorkár z práce. 74%

Český Slavík 2023 (2023) (pořad)

Po dlhej dobe sme si so ženou sadli k nijakému gala večeru a vychytal to práve Slávik 23. Ono ak si odmyslíme tie sedlácke vtipy na Agátku Hanychovú tak to ani nebol premárnený čas. Paradoxom pre mňa zostáva, že najvtipnejší bol prejav Evičky Farnej pri preberaní absolútneho Slávika. Inak doják v podaní Dykovej pesničky či spomienke na Vaša Patejdla hodnotím kladne. A musím ešte dať klobúk dole pred interpretmi ktorý to dávali naživo, predovšetkým Helenka Vondráčková, ktorá v tomto veku urobila neskutočnú performance. Ja som sa celkom bavil. Nie je to vrchol môjho vkusu ale raz ročne, prečo nie? 60%