Brooklyn 99 - Obvinění s upřesněním (2014) (epizoda)

Príbeh: Jake má podozrenie, že miestny politik ide v obchode s drogami a presvedčí o tom aj Kapitána. Boyle ťažko znáša rozchod a celé oddelenie sa mu pokúša pomôcť. Prevedenie: Opäť vynikajúce a hláškami napumpovaná epizóda. Boyle ako Neo a s kým, že to nakoniec skončil v posteli? 92%

Cobra Kai - 19. prosince (2021) (epizoda)

Príbeh: Johnny sa snaží o svoju starú lásku a Danny mu to nijako neuľahčuje. Zatiaľ sa uzatvára mier medzi Orlím pazúrom a Miaghi Do, ktoré naruší útok Cobra kai priamo v Dannyho dome. Obaja senseji pochopia, že sa musia spojiť proti spoločnému nepriateľovi. Prevedenie: Detskú rúbanicu príjemne dopĺňa doťahovanie sa i ženy našej ústrednej dvojice. Feedbacky do Kreesovho pôsobenia vo Vietname tiež neboli na škodu. Tento diel som si náležite užila a teším sa na ďalšiu sériu. A som aj rád, že sa jastrab konečne uvedomil a kope za správny team. 92%

Dark - Lži (2017) (epizoda)

Príbeh: Všetko sa točí okolo hľadania zmiznutého Mikkela. Deti sa navzájom odcudzujú a dospelí sú svedkami tajomnej preblikajúcej energie. Na scéne sa objavuje tajomná postava muža, ktorý sa ubytuje v hoteli a zrejme vie o čo tu ide. Prevedenie: V podstate sme sa niekam posunuli až v posledných pár minútach inak diel staval iba na detektívnom pátraní a dedukcií. Atmosféra sa už tiež celkom zunuje ak sa tajomný príbeh neposúva. Ale aj tak som napnutý ako struna na trenírkach. 85%

Brooklyn 99 - Nevyřešitelný případ (2014) (epizoda)

Príbeh: Jake drží rekord okresu a navyše rieši úspešne dlho odložený prípad. Ale nič ho nenapĺňa. Amy klame kapitánovi a na stanici sa strhne vojna o tajnú toaletu. Prevedenie: Dlho som sa tak nepobavil. V podstate každá scénka mi urobila úsmev na tvári. 92%

Brooklyn 99 - Bujaré svědkování (2014) (epizoda)

Príbeh: Dievčatá a Terry držia drastickú diétu a snažia sa vydržať čo najdlhšie. Jake ako Charlesov svedok musí prebrať úlohu oznamovateľa zlých správ. Prevedenie: Jedna z tých lepších epizód nakoľko boli extrémne vtipné obe dejové linky a bavil som sa od začiatku do konca. 90%

Dark - Tajemství (2017) (epizoda)

Príbeh: V úvode sme svedkami samovraždy Michaela Kahnwalda, ktorý po sebe zanechá ženu, syna a list s presne udaným dátumom otvorenia. Veci sa po pár mesiacoch vracajú do normálu a Michaelov syn Jonas sa vracia do školy a dozvedá sa o záhadnom zmiznutí spolužiaka. Deti poznali tajnú skrýšu pri jaskyni kam si stratený chlapec schovával drogy. Pri pokuse nájsť ich sa stane niečo zvláštne a syn miestneho šerifa a riaditeľky sa stáva ďalším nezvestným. Veci sa ešte komplikujú, keď sa na druhý deň nájde telo malého chlapca, ktoré ale nepatrí ani jednému z pohrešovaných. Prevedenie: Dlho som nezažil také rýchle vtiahnutie do deja a atmosféry ako sa to podarilo práve Darku. Dospelé postavy sú nanajvýš nesympatické ale beriem to je to z Nemeckého etnika. Detský herci sú naopak dokonalo obsadení. To tajomno ma strašne zaujíma a už sa teším na ďalšiu časť. 92%

Beckham - Červená karta (2023) (epizoda)

Príbeh: Davidova chyba v reprezentačnom drese je dôvodom na nenávisť od celého národa. Miesto toho aby ho to položilo získal nedosiahnuteľný Trable a zavrel všetkým huby. Prevedenie: Takto má vyzerať športový dokument. Príjemné zimomriavky pri nástupe toho ako sa David vracia späť do hry. Iba na okraj, mám pocit, že manželstvo Victorie a Davida je umelo udržiavané iba aby neutrpela ich značka, lebo v celom dokumente si spolu ani len nevedia vedľa seba sadnúť na gauč. 95%

Cobra Kai - Feel the Night (2021) (epizoda)

Príbeh: Miguel a Sam sa snažia spojiť sily proti Cobra Kai. Zdá sa to ako nadľudská úloha. Zatiaľ Johny prežíva krásny deň so svojou starou láskou zo strednej školy. Prevedenie: Mi to pripadá akoby sa len decká presúvali z jedného Dojo do druhého a je to opakovanie rovnakej premisy. V podstate som nedal priemerné hodnotenie iba vďaka nostalgií zo starej lásky. 60%

Přání (2023)

Príbeh: Asha sa snaží stať učnicou kráľa až kým nezistí na čo používa priania svojho ľudu. Herecké obsadenie: Videné v kine so slovenským dabingom, ktorý je ako inak dokonalý. Prevedenie: Dokonalá animácia na úkor príbehu. Tak by sa dal v krátkosti zhrnúť nový Disneyho počin. Hudba, na ktorú som sa tešil asi najviac ma vôbec nechytila za srdce ako tomu bolo v minulosti. Temné pozadie celého príbehu spôsobovalo mojej malej dcérke až obavy. Pocity: Doba je nastavená tak, že klasické príbehy o láske s jemným nádychom dobrodružstva a humoru sú už minulosťou. Teraz sa budeme v každom jednom príbehu stretávať s emancipovanými hrdinkami ako napríklad nedávno Raya alebo teraz Asha, ktoré sami pokoria zlo celého sveta. Môj syn, ktorý má 9 rokov mi povedal, že už má po krk babských rozprávok a že nemá čo pozerať. A po malom zamyslení som usúdil, že má pravdu. Pridaná hodnota: Nová muzikálová rozprávka s jemným záporákom a nudným príbehom. 40%

Lovci duchů - Noční můra (2006) (epizoda)

Príbeh: Samove predtuchy ho zavedú do Michigenu, kde zisťuje svoje spojenie z jedno miestnou rodinou, ktorú za jej minulosť stretol veľmi temný osud. Prevedenie: Najviac oceňujem náznak detektívnej zápletky. Povedzte mi ale ak by sa vám 2x samo do seba otvorilo okno, aký debil musíte byť aby ste si pod neho ľahli? Dávam plné gule iba za náznak hlavnej dejovej linky a posunutie Samových schopností. 90%