Krok za krokem - Výměna rolí (1993) (epizoda)

Príbeh: Dana a JT by si radi vyskúšali bezstarostný život rodičov a tak im Carol a frnk splnia prianie a na víkend si s nimi vymenia úlohy. Všetci však zanedlho zisťujú že ani jeden z nich to nemá najľahšie. Prevedenie: Pekná časť s pekným koncom. Asi by som si to tiež raz s mojimi deťmi vyskúšal a sám by som bol zvedavý ako by to dopadlo. 90%

Krok za krokem - Potrestaný zloděj (1993) (epizoda)

Príbeh: Shasher si chce vyraziť so ženou na motorke a tak zverí svojho syna Harleya do rúk Codyho na celý deň. Dieťa v dome prebudí u Carol materinské city. JT ukradne Markovi z kompu eseje a predá ich futbalovému teamu. Dana mu v nich ale urobí mierne úpravy a tak sa JT dostáva do problémov. všetko hasí Frank s otcovskou lekciou. Prevedenie: Čítanie rozprávok a Codyho názor na násilie v nich ma totálne rozsekali. Moralizujúca linka s JT ma nijako moc nechytila. 70%

Krok za krokem - Nedělní ráno (1993) (epizoda)

Príbeh: Fostrovic polovica rodiny navštevuje kostol. Carol pozve reverenda na grilovačku a tak sa prejaví aj vo Fankovi duch osvietenia. Túžba po futbalovom zápase je ale silnejšia ako liturgia. Prevedenie: Póza pohodového farára, ktorý si vie aj urobiť srandu je super. Kontrast medzi Frankom a Kostolom je veľmi vtipný a celkovo táto časť ma veľmi pobavila. 94%

Krok za krokem - Vlastní byt (1993) (epizoda)

Príbeh: Dana túži po osamostatnení a tak sa aj napriek Caroliným výhradám sťahuje do kamoškynho bytu. Po čase ale zisťuje, že bývať sama nie je nič príjemné a túži po návrate domov.   Prevedenie: "Bacha strejdo haraší ji ve veži" dokonalá hláška. Opäť trocha moralizácie detí, ktoré odchádzajú za svojím ale vo finále nič nepríjemné a odľahčené humorom. 72%

Krok za krokem - Domov v ohrožení (1993) (epizoda)

Príbeh: Frank dostane veľkú zákazku na búranie rodinného domu v centre. Po zistení, že jeho obyvatelia sú stále dnu ho Cody odmietne zrovnať so zemou. Franka žaluje banka za nedodržanie termínu búrania. Prevedenie: Jedna z tých moralizujúcich častí, ktoré mi ale vôbec nevadia. Hlavne čím viac Codyho tým lepšie. Pobavil aj JT, ktorý lepil 5000 obálok ústami. 90%

Krev a zlato (2023)

Príbeh: Nemecký oddiel SS, tesne pred koncom vojny, chce zvrátiť jej výsledok nájdením židovského pokladu. V ceste im stojí odpor jednotlivcov ako aj obyvateľov dediny. Herecké obsadenie: Valnému zhromaždeniu Netflixu muselo byť zle, keď videli to rýdzo Árijské obsadenie. Ale povedzme si úprimne prekvapilo by niekoho keby z Adolfa urobili černocha? Mňa už veru ani moc nie.  Prevedenie: Drvivá väčšina komentárov sa zhoduje s Tarantínovým rukopisom. Ja som ho teda nevidel. Akože každý kto dáva surovosť do popredia používa tento rukopis? Quentin má dokonalo vybudované dialógy a charaktery postáv a preto si môže dovoliť spratať zo scény koho chce a ako chce. Ale tu som to vôbec nebadal. Osudy hlavných hrdinov mi boli absolútne ukradnuté a pevne verím že za mesiac si už na tento film nebudem ani pamätať. Ale jedno musím uznať vizuál je veľmi lákavý a myslím že vraždenie náckov je stále v kurze. Pridaná hodnota: One man show jedného nemeckého dezertéra.  55%

Vyprávěj - Embéčko! (2009) (epizoda)

Príbeh: Karol s Evou aj malým Honzou zažívajú Pražské leto na splave zo školy. Veci sa komplikujú, keď sa mladá zdravotnica zahľadí do Karola a Eva mu robí napriek. Jozef si ide pre svoju vysnívanú Embéčku a už má prvé problémy. Prevedenie: No jó, školské stanovačky presne tam som si našiel svoju lásku na celý život a tak som s touto časťou prežil nádhernú nostalgiu. 90%

Krok za krokem - Romeo a Julie (1993) (epizoda)

Príbeh: Dana má nového priateľa, ktorý režíruje v miestnom divadle. Dane sa ujde rola Julie a Cody je nanešťastie Romeo. Dana s tým nesúhlasí ale Cody sa za ňu postaví ako skutočný priateľ. Fank má patálie kvôli state snubného prsteňa. Prevedenie: V predchádzajúcej časti došla k morálnemu precitnutiu Karen a teraz zas Dana. Cody je ako vždy dokonalý. 80%

Krok za krokem - Těžká volba (1993) (epizoda)

Príbeh: Karen stojí pred morálnou dilemou a to či ísť na ples so svojím vysnívaným chalanom alebo chlapcom od vedľa, ktorého jej dohodila mama. Frank sa rozhodne pomôcť okradnutému Codymu s inštaláciou alarmu do dodávky. Prevedenie: Tieto časti s morálnym presahom mi pripomínajú "Seven heaven" a to mi nie je moc po chuti. Ale zas na druhej strane to zachraňuje Frank s jeho Kabelkou.  77%

Vyprávěj - Mikuláš chodí v létě (2009) (epizoda)

Príbeh: Do Čiech sa vracia strýko Mikuláš a vyplávajú na povrch rany z minulosti, ktorým sa Jozef ešte nenaučil čeliť. Karol sa snaží obhájiť spravodlivosť ale márne. Eva si vybojuje svoje a dostáva súdružku riaditeľku preč z ich životov. Prevedenie: Celkom pozerateľný diel, ktorý si berie za lákadlo rodinných príslušníkov, ktorý emigrovali a potom nám nosili darčeky. Krásne spomienky. 75%