Vyprávěj - 1. Máj (2009) (epizoda)

Príbeh: Malý Honza má problémy v škôlke lebo na ňom sedí súdružka riaditeľka. Jozef sa nechal upísať na sprievod pri príležitosti prvého mája a babička sa to dozvedela. Karolovi ukradne jeho prácu jeho školský sok. Prevedenie: celý diel príjemne atmosfericky dobový akurát koniec bol značne predvídateľný a teda to napätie z konca vyšumelo do prázdna. 71%

The Mandalorian - Kapitola 3: Hřích (2019) (epizoda)

Príbeh: Mando doručí zásielku a za utŕžený proviant si nechá ukuť kyris. Niečo sa v ňom ale pohne , niečo z minulosti, čo nedovolí imperiálnym zmetkom aby malého Yodu použili na pokusy. začína sa bitka s celým svetom. Prevedenie: Mne sa svet okolo Manda páči od prvej časti (čo môžete vidieť na mojom hodnotení) ale až táto časť bola ozaj gulervúca. Odkryla pohnútky hlavného hrdinu a nasadila príjemné zimomriavky pri poslednom fighte. Niečo mi hovorí, že s Landom sa asi nevidíme naposledy. 98%

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Príbeh: Albert je miestny pasák oviec, ktorého po opustení priateľky čaká už iba smrť. A poň tak to vidí on. Do mesta ale prichádzajú nový usadlíci a medzi nimi krásna Anna, ktorá je zhodou okolností žena najväčšieho pištoľníka na divokom západe. Dokáže Albert nabrať guráž a oslobodiť ju? Herecké obsadenie: Až na hlavného hrdinu je to veľmi kvalitné. Väčšinou tieto fekálne paródie nemajú takých dobrých hercov ale tu sa ktovie prečo upísali veľmi zvučné mená a zachraňujú tak aspoň chabý výkon nášho hlavného hrdinu. Prevedenie: Parodovanie divokého západu tu ešte nebolo a tak som si to aj ja náležite užil. Všetky scény s bordelu alebo s ovcami boli ozaj vtipné. Škoda iba tých pár hluchých miest a celkom tiež sa mi nepáčil ten milostný päťuholník ale asi trebalo naplniť stopáž nijakou vatou. Scéna s Loydom mi odpálila dekel. Čakal som v tej stodole ozaj hocičo ale toto nie. Pocity: Paródie mám rád. V nemalej miere formujú uberanie môjho humoru za čo som im vďačný. Táto ma ozaj skutočne pobavila ale nie je to niečo čo by som si pozrel kľudne znova napríklad ako "Sajrajt" alebo paródie s priamym ťahom na bránu. Ale aj tak vysoký nadpriemer.  Pridaná hodnota: Westernová paródia s vydarenými cameo scénkami. 68%

Vyprávěj - Svatba (2009) (epizoda)

Príbeh: U Karola a Evy sa všetko chystá na svadbu. Akurát sa riešia drobné komplikácie s oblekom, peniazmi na pôrod a neverou deda Jozefa. Ktorý je v tom ale úplne nevinne. Prevedenie: O poznanie lepšie ako prechádzajúci diel.  Všetkým nám je jasné že bitka musela mať fatálnu dohru.  Jednu pomyselnú hviezdičku prikladám za stvárnenie doby inak by to bol milučký priemer. 60%

Vyprávěj - Je to ten pravý? (2009) (epizoda)

Príbeh: Eva chce od Karola činy a dáva mu to jasne najavo. Popri tom sa vyberie na pytačky na Slovensko kde zisťuje že jeho Česká pečienka nie je stavaná na Slovenské liehoviny. Prevedenie: Najväčším mínusom je paradoxne príbehová zápletka, kedy Eva chce aby Karol zradil všetky svoje princípy inak sa s ním rozíde. Asi by som ju poslal do riti a nie jej kúpil Džiny za dve výplaty strednej triedy v tej dobe. Atmosféra doby zachraňuje aspoň priemerné hodnotenie. 55%

Hook (1991)

Príbeh: Zlý kapitán Hook unesie deti Petera Benninga v domnení, že je Peter Pan. Ten tomu nemôže uveriť ale všetko nasvedčuje tomu, že jeho minulosť je skutočne pevne spätá s Neverlandom. Herecké obsadenie: Večná škoda herca akým bol Robin Williams. Vždy, keď si takto retrospektívne pozerám staršie jeho filmy ma obalí vlna ľútosti a nostalgie súčasne. Prevedenie: Ako malé dieťa som to žral Spelbergovi aj s navijakom. Keď som si film pozrel teraz niesol som sa viac menej na vlne nostalgie a tak som si ho užil zas na plno. A tak niektoré scenáristické chyby alebo patetickú zápletku či koniec dokážem odpustiť. Čo ale nedávam je český dabing z prelomu tisícročí. Ten ma tak neskutočne iritoval až som mal nutkanie sa na to vykašľať. Ale našťastie som to neurobil a finálna emócia bola viac ako pozitívna. Pridaná hodnota: Dokonalý nostalgický príbeh s Petrom Panom. 96%

F1: Touha po vítězství - Pan Wolff to zařídí (2022) (epizoda)

Príbeh: Všetko nasvedčuje tomu, že Lewis Hamilton bude mať nového parťáka a Valteri Botas si bude musieť hľadať novú stajňu ak chce zostať v tejto veľkej hre.  Prevedenie: Mercedes chladnokrvne vypoklonkuje Botasa aj napriek jeho evidentnej zohratosti s Lewisom. Do tímu treba vraj novú krv ktorou má byť Russel. Mercedes už celkom dlho hateujem a tento diel ma v tom iba potvrdil. 92%

F1: Touha po vítězství - Za všechno může šéf (2023) (epizoda)

Príbeh: Ferrari sa márne snaží konkurovať ostatným stajniam nakoľko má v hre o titul veľmi zlé rozhodnutia, ktoré ich stoja popredné miesta v rebríčku FIA. Prevedenie: Pekná sonda do tajov stajne Ferrari a samozrejme na pozadí Sainzov prvý titul práve za Ferrari, ktorý je ale tŕňom v päte jej aktuálnemu vedúcemu. Leclarc mal byť jasná jednotka a teraz to až tak jasné nie je. 77%

Vyšehrad: Fylm (2022)

Príbeh: Levi si musí trocha vstúpiť do svedomia a zmeniť voj život. Zistenie že je otcom ho môže napraviť ale aj nemusí. Herecké obsadenie: Jakub Štáfek  si rolu rozmaznaného trocha retardovaného futbalistu Leviho zahral už v úspešnom seriály. Tu ale bolo treba utiahnuť celovečený film a s miernymi komplikáciami sa mu to celkom podarilo.  Prevedenie: Seriál som nevidel ale film pripomínal nízko nákladovú českú komédiu na štýl "Kameňák" akurát zasadenú do atraktívnejšieho futbalového prostredia. Pocity: Príbeh retardovaného futbalistu, ktorému sa narodil vysokointeigentný syn. Kvôli ktorému sa rozhodne zmeniť svoj život . Kontrast celkom dobrý. Humor je maximálne zaostalí ale občas mi kútik vystrelil. Na jedno pozretie ideálna záležitosť k doobedňajšiemu uparovaniu bytu. Pridaná hodnota: Forest Gump z českých futbalových ihrísk. 43%

Muž z Toronta (2022)

Príbeh: Podivná zhoda okolností môže za to, že z obyčajného muža sa v očiach všetkých stáva obávaný zabijak "Muž z Toronta". A začína sa boj o holý život. Herecké obsadenie: Kevin Hart neustále hrá v akčných komédiách kedy sa jeho alter ego stáva uvrešťaným kontrastom nijakého wanaby drsného búchača. A preto ani toto prevedenie ničím nevychádza zo zabehnutých koľají.  Prevedenie: Humor dávkovaný dobre, akcie dostatočné množstvo a herecké výkony celkom dobré. Samozrejme sa zas stretávame s rasovou diverzifikáciou ale to už je pri Netflixe zlatý štandard.  Pocity: Občas som sa zasmial ale skoro dve hodiny ušli ako voda čo hodnotím kladne. Harta mám rád v rovine stand-upu ale vo filmoch je to dosť zlé a málo kedy sa na to dá pozerať. Woody na rozdiel od neho úplne ovládol svoju postavu a baví ma v každej scéne.  Pridaná hodnotaAkčná komédia ktorá neurazí ale ani nevychádza z radu. Na jedno pozrete ale ideálna jednohubka. 55%