The Last of Us - Hledej světlo (2023) (epizoda)

Príbeh: Joel a Ellie konečne našli Svetlušky. Ellie je ochotná obetovať sa za vyššie dobro, čo ale Joel nie je ochotný akceptovať. Z nasadením vlastného života sa pokúsi vysekali ich oboch von z obrnenej pevnosti Svetlušiek. Prevedenie: Príbeh postupne gradoval a je mi ľúto že posledná časť vykreslila Joela ako slaboduchejších parchanta ktorý si ani nevie stať za slovom. Ale surovej akcie bola kopa, čo ma neskutočne tešilo a aj bavilo. Emočne tiež hodnotím veľmi vysoko a čo ešte dodať, neviem sa dočkať ďalšej série. 98%

Právo podle Lidie Poët - Epizoda 4 (2023) (epizoda)

Príbeh: Lídia sa dostáva k zaujímavému prípadu vraždy vysoko školského profesora, kde je hlavnou podozrivou vzdelaná žena. Lidia tento prípade berie osobne nakoľko chce mužskému svetu ukázať silu ženského umu. Postupné vyšetrovanie ju ale vyvedie z omylu. Prevedenie: Jedna chyba a síce brutálna predvidavisť deja či už v prípadoch ktoré sú divákovi ponúkané ale aj v súkromnom živote našej krásneho mladej hrdinky. Na moje vlastné počudovanie ma ale seriál zatiaľ bavý ale postupne mu dochádza dych. 69%

Star Wars Povstalci - Hlas svobody (2015) (epizoda)

Príbeh: Banda sa rozhodne utnúť vlnu Inkvizičnej dezinformácie a prepadnúť jeden z ich vysielačov za účelom odoslania správy pre celý odboj. Do veci sa ale vloží generál Tarkin aj s vrchným Inkvizítorom a razom sa s Khanána stáva zajatec Impéria. Prevedenie: Konečne časť s dobrým príbehom súbojmi aj známim záporákom Tarkinom. Súboje tiež neboli úplne kinder a celkové pohnútky a zápletka mali celkom logiku - po dlhej dobe. Hodnotím veľmi dobre. 90%

Euforie - Bonnie a Clyde (2019) (epizoda)

Príbeh: Nathan je podozrivý z napadnutia Cassie. Tá všetko popiera ale stopy škrtenia na jej krku hovoria o niečom inom a vloží sa do toho j polícia. Rou zažíva najkrajši obdobie svojho života bez drog a za všetko vďačí Jules ale tá sa cíti pod tlakom zodpovednosti za seba aj za Rou. Prevedenie: Seriál poľavil a ponúka nám idilku LGBT vzťahu hlavných protagonistiek. Viete čo ale v tomto smere mi to nevadí. Nie je to také nasilu ako to robí Netflix a preto je to znesiteľné a pozeratelné. Nathanov tatko sa mi ako charakter začína čím Ďalej viac páčiť. 80%

Euforie - Shook Ones Pt. II (2019) (epizoda)

Príbeh: Na miestnom kolotočovom jarmoku sa strhne hneď niekoľko vecí. Rou zisťuje že chlap, ktorý klátil Jules je Nathov otec. Cassie a Maddy sú frustrované zo svojich vzťahov a tak siahnu po drogách. Rou prejaví svoje city k Jules a Nath odhalí svoju pravú tvár, keď chce brániť česť svojej rodiny. Prevedenie: Keď Cale (Nathov otec) klátil Jules v tej hotelovej izbe tak som si povedal, že to je pekný hajzel a jasný záporák prvej série. Ale do riti však ten chlap má neskutočný charakter. Síce má asi nemalé problémy so svojou sexualitou ale všetky morálne rozhodnutia robí správne. Na druhej strane nenafetovaná Rou už nie je tak funny ale je pekné vidieť, že jedna osoba vo vašom živote vám dokáže určiť priority. 92%

Hotel Transylvánie: Transformánie (2022)

Príbeh: Johnny pri túžbe stať sa príšerou, nešťastnou náhodou premení všetky príšery na ľudí. Musí svoj omyl odčiniť a tak sa vydáva aj s Drakulom do Amazonského pralesa aby našiel diamant premeny. Prevedenie: Zeman štúdia a režiséra nie je vôbec poznať a naša obľúbená Transilvánska partička to opiť celkom dobre roztáča. na dejovej linke je vidieť, že už im celkom dochádzajú nápady ale na celkovej dávke humoru to nijako nie je cítiť. Pridaná hodnota: Ďalší zaujímavý a vtipný príbeh s Drakulom a jeho rodinou a priateľmi. Dúfam, že ich bude ešte viac mám toto univerzum veľmi rád. 78%

Ježek Sonic 2 (2022)

Príbeh: Doktor Robotnic sa dostáva z hubového sveta za pomoci ježury menom Knuckers a spoločnými silami sa rozhodnú Sonicovi pomstiť. Sonic im ale nebude čeliť sám lebo samu do cesty zaplietol lišiak tails, ktorý ovláda vzdušné stroje. Dokážu zastaviť Robotnikove plány na ovládnutie sveta? Herecké obsadenie: Tak ako pri jednotke si JIm Carrey berie pozornosť na seba a ovládol celý tento filmový počin. Prevedenie: Oproti jednotke je značný progress v gagoc ako aj niekoľko násobné znásobenie farebných ježkov na plátne. Ale opäť je kameňom úrazu infantilnosť a cieľovka ktorá vtipy neocení a tak vychádzajú do prázdna. Pocity: Pustil som si to hlavne z dôvodu, že som videl jednotku a chcel som si to skompletizovať ale asi som mohol čas premárniť aj nijako duchaplnejšie. Nebola to zas až taká úplná blamáž ale čakal by som, že sa tvorcovia poučia z chýb jednotky čo sa nestalo. Pridaná hodnota: Nudná jazda farebných ježkov. 55%

Pýcha a předsudek (2005)

Príbeh: Životným cieľom dievčat rannej Vinktoriánskej doby je dobre sa vydať a tým si zabezpečiť budúcnosť. Okolo tohto fenoménu sa točí celý príbeh o žene ktorá má priveľa predsudkov a mužovi ktorý je príliš pyšný. Herecké obsadenie: Osoba ktorá sa v úlohách z tejto doby cíti ako doma je jednoznačne Keira Knightley, ktorá si to užíva od prvej sekundy. Prevedenie: Od približne desiatej minúty som mojej manželke vylíčil celú premisu aj s finálnou zápletkou. Ak neberiem do úvahy niekoľko bočných dejových liniek tak som trafil skoro presne. A to je úmorné. Dve hodiny života a predvídateľný dej. Pocity: Sám seba som pristihol s pocitom zúrivosti nad tým, že od začiatku viete že ústredná dvojica skončí spolu ale kvôli dobovým ideálom sa hrajú obaja na neprístupných debilov. Inak vykreslenie doby ktorú ja osobne zo srdca nenávidím na jednotku tomu nemám čo vytknúť. Pridaná hodnota: Predvídateľná Viktoriánska romanca. 65%

The Last of Us - V časech nouze (2023) (epizoda)

Príbeh: Joel leží v smrteľnej agónií a Elllie si berie jeho zbraň aby našla potravu stretáva ale milého psychopata ktorému pred nedávnom Joel odpravil niekoľko kamarátov a teraz sa idú našej ústrednej dvojici pomstiť. To ale ešte nevedia s kým majú dočinenia. Prevedenie: Aj keď som zvyknutý, že v postapo svete sa nehrá zrovna podľa pravidiel aj tak ma brutalita tejto časti dosť prekvapila - v dobrom. Do toho tá kopa pseudokanibalov dosť potešila. Ja som sa na tejto časti vyslovene bavil. 95%

Star Wars Povstalci - Vize a naděje (2015) (epizoda)

Príbeh: Banda sa vydáva za volaním Senátora, ktorý hlása povstanie proti silám Impéria. Volanie ich vláka rovno do pasce z ktorej sa iba zázrakom dá uniknúť. Prevedenie: Naháňačka s impériom je tu zas a zas sú v hre aj prezliekači kabátov. Mňa osobne táto časť ničím extra neoslovila aj preto som dal také vlažné hodnotenie. Dúfam, že sa to rozbehne smerom k známejším príbehom univerza a nijako ich to doplní lebo zatiaľ je to nuda. 55%