Gran Torino (2008)

Myslíte si, že Gran Torino je model americkej automobilky Ford s prelomu rokov minulého storočia? To máte pravdu, ale je to aj úplne vymakaný film. Myslíte si, že Clint Eastwood je špičkový westernový herec? Opäť máte pravdu, ale nie len to je to aj špičkový režisér, ktorý sa nebojí pasovať sám seba do hlavnej úlohy a vykúzliť srdcervúcu drámu. 94%

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Tento film je, ako stvorený pre 3D rozhranie. Príbehom nijako neohúri, hlavný protagonista tiež nepatrí medzi najsynpatickejších a o tom že ešte popri tom ako sa stáva prezidentom killuje upírske hovadá htoré mu zabili mamku sa snad ani nebudem vyjadrovať. Film ma dostal jedine na špeciálne efekty, ktoré som každou minútou viac a viac túžobne očakával. 30%

Hledání Země Nezemě (2004)

Veľmi pekne spracovaný príbeh autora "Petra Pana" od počiatočného hľadania inšpirácie až po prvé predstavenie. Príbeh nabral na realistickosti vďaka námetu skutočného príbehu. James Barrie očividne stráca inšpiráciu doma zo ženou mo to dáko neklape a chodí písať každý deň do parku kde natrafí na múzu vďaka ktorej napíše svoje životné veľdielo. Tomu múzou sú 4 malý chlapci, ktorý mu pomôžu poodhaliť svet jeho fantázie. Prekrásna dráma 85%.

Netvor (2011)

OK tak sa do toho teda pustíme, to bola taká nevýslovná kravina, akú som už dlho nevidel. Z obálky na vás čumia síce "super" herecké ksichty ale inak je to slaboduchá kopa hoven. Doporučujem tak maximálne pubertálnym adolescentným dementom medzi 10-15. Stručne blbeček sa za to že sa správa jak keket stane netvorom ktorého sužuje strašná kliadba až dokým si aj v stave v akom je nenájde ženu ktorá hu bude milovať - už len ked to píšem sa mi chce grcať. Za jediný klad som hodnotil to že som to dokázal dokukať až do konca takže sebe udeľujem krásnych 12%.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Asi najlepší akčný film na ktorom som bol v kine. Ani jedno jediné hluché miesto každá jena stotina sekundy ma bavila na 1000%. Tento film má úplne všetko akciu, lásku, záporáka, drámu a samozrejme ala superhero ukončenie deja. Fascinujúce. To, že 99% idiotov na celom svete píše, že to nemôže byť podla skutočnej udalosti je blbosť, prečo by nemohlo ja som to tomu filmu zožral aj s navijakom. Nech si hovorí kto chce a hovorí čo chce ja dávam 95%.

Nespoutaný Django (2012)

Divoký Django, film hodný režiséra, ktorý je jeho verným dielom. Tarantino ako ho poznáme v celej svojej kráse, krvavé rúbačky, pútavý dej, vtipné scénky a debilná práca s kamerou všetko na výbornú. Neviem prečo ale tarantiho je jedným z režisérov, ktorý dá do filmu niečo čo sa tam absolútne nehodí a predsa to pôsobí fenomenálne (napríklad nájadz k-klux-klanu alebo gentlemanské prešlapovanie koňa v posledných 5 minútach). Herecké výkony sú dotiahnuté do absolútnej dokonalosti a príbeh aj napriek tomu že má necelé 3 hodiny ma absolútne priklincoval ku stoličke. 94%

Jack a Jill (2011)

To, že zo seba spraví totálneho magora Adam Sandler nieje nič nové! Ale prečo, prečo do toho museli zatiahnuť aj Al Pacina? Prečo? Asi mu za to dali miliardy € inak si to neviem vysvetliť. Film bol celkovo o ničom, trápnosť nad trápnosť plná transvesty scén. Raz alebo dvakrát mi vyskočil kútik nad nijakým gagom ale inak nič. Keď, som si pred filmom pozrel herecké obsadenie, tak som sa úprimne tešil, škoda. 15%

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

O holokauste už mám čo-to napozerané a preto som začiatok filmu vnímal, ako strašnú nudu. O postupnej gradácií sa hovoriť nedá, pretože film sa celý čas vliekol ako sopeľ v dobe chrípkovej epidémie. Jedinú vec ktorú som naozaj nečakal bol koniec, ktorý ma teda naozaj prekvapil ale inak nuda, dalo sa s toho vymačknúť oveľa oveľa viac. Ďalej kladne hodnotím postavenie detí a rodičov ich rozdielne názory na vec a rozdielne pristupovanie k danému problému. Rozum dospelých versus naivita detí. Áno, ako mnohý predo mnou by som film doporučil ako jemnejšie zoznámenie sa s dejinami holokaustu najlepšie pre základné školy. Pre mňa však iba 42%.

Havran (2012)

Hneď na začiatok by som rád povedal, že pán Edgar Poe je pre mňa kráľ. Tento detektívny príbeh v ktorom sa vrah inšpiroval skutočnými zločinmi z poviedok tohoto fenomenálneho poeta a spisovateľa je jednoducho geniálny. Žral som ho od prvej minúty až po poslednú. Dokonalo zvládnuté prostredie tajomstiev a tajomna a postupné odokrývanie pravdy na základe indícií alebo chýb vraha tiež hodnotím veľmi kladne. Jediné mínus vidím v angažovaní hlavného hrdinu, nie že by to nezahral dobre, proste ho len nemám rád :-) 88%

Madagaskar 3 (2012)

Veľmi oceňujem, že hneď od začiatku sa je na čo pozerať a prídel toho, čo vás zaujíma je dávkované tak akurát. Nikdy sa nenudíte. Zaujímavé je, že Madagaskar 1 som úplne žral, bolo to niečo nové niečo funny a super. Madagaskar 2 mi pokazil zážitok z jednotky, celkovo nuda a príbeh bol tiež dosť low. Ale 3 sa vracia vo veľkom štýle. Hlavný záporák je žena fičiaca minimálne na steroidoch, naše najobľúbenejšie zvieratká nešetria vtipnými hláškami a vynikajúco dávkovanou akciou. Ku všetkému sa pridajú ešte ďalšie postavy s cirkusu, ktoré vynikajúco zapadajú do príbehu a kompletne vyčarovali 85%.