Soumrak templářů - Hard Blows Will Banish The Sin (2018) (epizoda)

(Spoiler) Na toto som čakal asi 5 častí. Konečne niečo inovatívne niečo čo by som nečakal, niečo čo malo gule. Nečakaná Luisova, Nogaretova otrava a Landryho únos. Parcival sa vracia na scénu ako veľký romantik a opäť si získa srdce krásnej židovky. Našiel sa aj vrah Saracéna v Temply a na prekvapenie všetkých to bol Landryho brat. Veľmi sa teším kam až nás hľadanie za svätým Grálom zavedie. Zatiaľ najlepšia časť. 90%

Soumrak templářů - He Who Discovers His Own Self, Discovers God (2017) (epizoda)

(Spoiler) Landry objavil znak na ruke mŕtveho Saracéna a vie že ho niekedy videl ale nevie kde. Musí preto poprosiť o pomoc šamana ktorý slúži bohom prírody aby mu pomohol spomenúť si. Pre odchodom z Teplu poverý Gwaina vyšetrovaním smrti ich Saracénskeho hosťa. Princezná ukazuje že nie je až také neviniatko ako by sa mohlo zdať a za pomoci Nogareta zosnuje krutý plán pomsty voči Katalánskemu princovi. Vojna s Anglickom je na spadnutie. Kráľovná po Landryho odmietnutí podnikne kroky k tomu aby jeho dieťa bolo vychovávané ako kráľovské tak, že opäť pred kráľom roztiahne nohy. 56%

Soumrak templářů - The Black Wolf and the White Wolf (2017) (epizoda)

Rytier Landry musí hasiť oheň hneď na niekoľkých frontoch. Ako Majster Templu musí hľadať svätý Grál a odhaliť temnú minulosť svojho Majstra. Na strane druhej musí riešiť vnútorný rozkol vo vzťahu s kráľovnou, ktorý mu sám pápež prikázal okamžite ukončiť. Kráľovná je s ním tehotná a to je problém, nakoľko s manželom nespala už 2 roky. Jediný dôkaz o existencií Grálu spálil oheň a Saracénsky zajatec ktorý ho čítal leží z vážnymi zraneniami v Templi. Kráľovský radca Nogaret sa snaží zabrániť svadbe s Katalánskym princom a chce získať mocného anglického spojenca. Zatiaľ je to stále historicky veľmi nepresné a plytké. Ale stále ma to celkom baví. 55%

Soumrak templářů - Find Us The Grail (2017) (epizoda)

Rytier Landry je po smrti svojho majstra menovaný do úlohy Majstra Templu. Nakoľko jeho templárska česť je poškvrnená vzťahom s kráľovnou Francúzska má vnútorný rozkol či je tejto funkcie hoden. Sedliak Parcival je menovaný novicom v templárskych službách, samozrejme až po tom čo pomstil smrť svojej ženy a Godfreyho, ktorého smrť pod mečmi Saracénov skrýva nejedno tajomstvo a vedie k pravde, že svätý Grál je na území Francúzska a iba Landry je hodný ho nájsť. Na spadnutie je aj vojna medzi Anglickom a Francúzskom kedy si princezná chce miesto princa Eduarda vziať katalánskeho princa čo je pre Anglicko vrcholná urážka. Pár dejových klišé ale stále ma láka ta Templárska téma a hľadanie stratenej relikvie. Uvidíme dokedy ma to bude baviť55%

Teorie velkého třesku - Korolár seržanta Sněhulky (2007) (epizoda)

Hneď prvá scéna s raidom vo Warcrafte a získaným mečom mocného Azerota pobavila. Leonard pochopil, že Penny má aj iných nápadníkov a tak si na trus ide nájsť aj on partnerku. Bohužiaľ v jeho prípade nie je výber tak široký a tak sa dostane k Lasslie, ktorá je Sheldonova úhlavná nepriateľka číslo jeden. S tou mu to nevyšlo a tak musel Haward pomôcť a zobrať chlapcov k množstvu skvelých žien, síce v zrelom veku ale za to vedia úžasne tancovať salsu. Leonard sa utápa v sebažiale. Cez to všetko nabral odvahu a pozval Penny na večeru. 87%

Teorie velkého třesku - Hypotéza otrubové vlákniny (2007) (epizoda)

Leonard sa snaží dvoriť Penny a tak robí všetko čo od neho chce, samozrejme do všetkého zaťahuje aj Sheldona. Tomu sa to protiví až do chvíle, kedy nenájde bordel u Penny doma a neprejaví sa jeho úchylka v organizovaní. Za cenu vlámania musel ten neporiadok upratať čo sa zjavne nepáčilo majiteľke susedného bytu. 90%

Teorie velkého třesku - Pilot (2007) (epizoda)

"Čo tu robievate? Dnes sme onanovali za prachy" Vynikajúce predstavenie hlavných hrdinov a ich neduhov aj kladov. Samozrejme hneď od prvého dielu je vidieť o čo pôjde celú cériu Leonardovi. Haward je úchylný asi v 20 jazykoch a Ráž má problém hovoriť so ženami čo sa v prípade krásnej susedky javí ako dosť veľký problém. 99%

Paříž 15:17 (2018)

Rukopis Clinta Eastwooda je v jeho filmoch veľmi ľahko rozpoznateľný. Vždy je z jeho príbehov cítiť snaha vyrozprávať príbeh o hrdinstve. Nie o hrdinstve ako jednorazovom čine ale ako o vrodenej vlastnosti niektorých ľudí. Takými ľuďmi boli aj Ray, Alek a Anthony o ktorých je celý tento príbeh. O ich ceste naprieč Európou a o ich hrdinstve. Najviac si cením na filme to, že je podľa skutočných udalostí a že si hlavné úlohy v ňom strihli aj hlavný protagonisti. ďalej sa mi páčilo, že sa film neupjal iba na incident z roku 2015, kedy trojica mladých muži zabránila atentátu vo vlaku ale mapuje aj všetko pred tým čo tomu predchádzalo. Je to príbeh zo života a teda sa ho snaží podať realisticky bez pozlátka to je ale niekedy na škodu lebo film začína po chvíľke nudiť a veľmi podarené finále, ktoré síce vie dostať z človeka správne emócie nezachráni dej ktorý mu predchádzal. 56%

Rudá volavka (2018)

Červená volavka je film mapujúci životný príbeh ruskej primabaleríny Dominiky Jegorovovej (Jennifer Lawrence), ktorá po zlomenine nohy mohla zabudnúť na svoju sľubne sa rozvíjajúcu kariéru a s chorou mamou na krku musela hladať alternatívne riešenia na prežitie. Ako na zavolanie sa v jej živote objaví jej strýko (Mathias Schoenaerts) a ponúkne jej dobre platenú prácu v tajnej ruskej službe. Oceňujem, že je film zarazený do terajšej doby. Teda informačná vojna medzi Putinovým ruskom a celým neprispôsobivým západom. Ďalej oceňujem že sa autori filmu nepokúšajú o klišé, ako je nájsť dvojitého agenta v súperovom tábore lebo to tu už bolo veľa krát. Za to mapuje pekne dominikin spracovný život od tréningu až po pomstichtivú mrchu. Do cesty sa jej ešte pripletie jeden americký agent (Joel Edgerton), ktorého by film sám o sebe asi aj oželel ale potom by to nemohli hrať na romantiku a to by bola škoda. V podstate je Červená volavka solídne natočený film s dobrými hereckými výkonmi ale miestami s deravým scenárom ale to už je chyba väčšiny filmov tejto doby. 71%

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

taká krásna hra s atmosférou v predchádzajúcich častiach je absolútne zabitá. Na túto časť si mydlím roky celých 8 sérií a oni ju tak doserú. Nie len že sa celá rúbanica odohráva v tme čo je absolútne neprehľadné a viac som sa snažil rozlíšiť osoby v tme ako som si celú bitku užíval. Druhá nepodarená vec je tá, že všetci hlavný hrdinovia, teda okrem tých čo padli, zostali ako jediná domobrana na bojovom poli a odolávali všetkým nájazdom zombie. Ak sa ma niekto opýta ako prežiť zombie apokalypsu poviem mu, stačí sa oprieť chrbtom k tene a dve hodiny rúbať okolo seba. Jednoducho to bolo nereálne. Za finále a teda za posledných 7 minút dávam hodnotenie aspoň na priemer inak by to bola katastrofa. 55%