• Krátkometrážní
  • Pohádka

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Tento film způsobil prazvláštní jev v rámci mého týdenního režimu. Obvykle totiž v pátek večer odpadám a upadám do spánkového komatu již tak kolem osmé hodiny večerní... nyní jsem díky komnatě vydržela ve stavu bdělém až do půl jedné. Z toho se dá usuzovat, že film byl opravdu napínavý a poustavý. Stále však sama sobě nechci přiznat, že se mi HP filmy líbí a bráním se tomu.

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Proč zrovna ze Southparku dělaj muzikál? Dva / tři songy bych tam nechala, ale zbytek mě tam vadil. Postavy vykreslené přesně podle jejich charakteristik, ale oproti sejrálu je to jen slabej odvar z jitrocele.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Když jsem to viděla kdysi, tak jsem fakt nebyla nijak nadšená. Jednak tento film podléhal neustálým mediálním srovnáváním s LOTR, což mne jako velkého milovníka Tolkienova díla v podstatě uráželo, a pak mne tam rozčilovaly ty "herypotrovské výhody". Tak nazývám výhody, které Harry neustále čerpal (a stále čerpá), aniž si je vydřel. Peníze, sláva, koště, přízeň, pomoc, okaté náhody atd. Po X letech jsem se ale kousla a rozhodla jsem se, že všechny knihy přečtu a pak se podívám i na filmy a musím říct, že po přečtení knihy se na film dívám sakra jinak. Najednou to bylo napínavý stejně jako v knize a byla jsem zvědavá, jak budou ztvárněny napínavé scény a moje oblíbené postavy (ehm... Snape a tak). Hermiona byla stejná nepříjemná šprtka jako v knize, Ron byl dost zábavnej a Neville ve filmu nebyl tak moc nešikovnej. Prostředí poutavé, hudba mrazivá. Já jsem fakt docela spokojená.

Tele Tele (2000) (pořad)

"Četl jsi někdy o škodlivosti piva?" "Jo." "Tak snad přestaneš pít!" "Ne, přestanu číst."

Korunní princ (2015) (TV film)

Celkem fajnová pohádka, kde má princ v podstatě celou dobu vymleto, a tak neustále potkává Gandalfa Šedého. Ten úsek okopírovaný z Prvního rytíře si mohli odpustit (i s tou rockovou hudbou a nápisy "HOBLUJ", i přesto jsem se nejednou nahlas zasmála. Jsem překvapená, jak do sebe vše zapadalo a nenarazila jsem na žádný fail či nesmyslný detail, který by tvůrcům mohl uniknout. Drobná supercell strorm mě jako milovníka meteorologických jevů okouzlila a Eva Josefíková je moje VSL!

Tajemství Lesní země (2006) (TV film)

Hej, ale mě se to vážně líbilo. Záporák Pavučinec byl prostě správnej - jak ten jeho houbovej tanec, tak jeho narkolepsie. Příběh docela zajímavej, postavy sympatické, tedy až na královnu Lesní země - při záběrech na ni mi nervózně cukalo oko, že jí uletí peříčka, která měla přilepená na řasách. Ten konec s jantarovou hůlkou byl teda trochu nedomyšlenej a pak extra rychlej, ale já to té pohádce prominu, protože byla opravdu fajnová.

Dnes neordinuji (1948)

Příběh o tom jak si povodit "kamaráda", který si po oslavě nepamatuje, jak se dostal domů a co v noci dělal. Na lidské povaze opravdu nemám ráda lež a škodolibost, takže námět sice na prd, ale zpracování celkem fajnové, veselé a hravé se sympatickým obsazením.

Popelka (2015) (pořad)

Trochu nudnější a méně svižná kopie Nákupních maniaček. Pořadů o módě je ale zoufale málo, proto si každého opravdu vážím. Jasně, že tyhle pořady všem přijdou naivní, protože móda samotná je povrchní, ale přece nebudete od takového typu pořadu očekávat moudrost, sofistikovanost a obohacení duše.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Elegantní, svěží a nadčasové - stejně jako oblek šitý na míru. Dynamické akční záběry vtáhly i mně (to je co říct, téměř vždy mě akční scény nudí). Docela mi vyrazilo dech, že tam hraje Sofia Boutella - taneční bohyně! No a ten slizoun záporák byl fakt odpornej.