• Fantasy

Příchozí (2016)

Sci-fi je můj oblíbený žánr, a filmy + seriály tohohle typu, jako třeba Falling Skies a Kiseiju, přímo miluji, ale od tohohle jsem moc neočákaval, za to nejspíš může režisérův předchozí film (Sicario: Nájemný vrah), který mě unudil až k odpad!. Nakonec Arrival nebyl až tak hrozný, avšak nebylo to ani napínavé a nebylo dost zážívné, i když příběh byl celkem promyšlený, ale to je vše.

Mlha nad mořem (2014)

Moc se mi to nelíbilo, shrnu to do jedné věty: bylo to nudné drama s ukrutně pomalým tempem a na korejce s překvapivě nezajmavým a málovýpravným příběhem, od kterého jsem očekával více, ostatně jako od celého filmu, který mohl být dobrodružný a velmi napínavý thriller s hororovými prvky, ale tvůrci si vybrali natočit drama s erotickými prvky a bohužel se to nepovedlo, a navíc, mohl tam být aspoň nějaký soundtrack, který právě na KOR filmech obdivuji, ale tady byl minimální, za mě tedy slabší průměr: 25%.

Vyšinutí (2012)

Tak moc napínavý film jsem snad ještě neviděl. Fuj, jak to vše hlavnímu hrdinovi nevycházelo. Chudák. Myslím si, že už do naších řek, které byly podobné jako v Koreji, dlouho nevlezu.

Vzkaz v láhvi (2016)

Nemělo to žádný zvrat, takže příběhově na úrovni epizody kriminálky Miami. Zbytek však klapal. Update po shlédnutí předchozích dílů (ano, ten debil se na to díval pozpátku): Tenhle je určitě nejlepší, záporák je skvělý, umře tady pár sympatických postav, Assada zase pobodají, Hans Petter Moland odvedl lepší práci, než jeho předchůdce. 80%

Boku dake ga inai mači (2016)

Life is Strange. Příběh s dětmi byl zajmavý, nemohl jsem se od něj odtrhnout. Součastnost už trochu pokulhávala, ale ok. 80%

Siganitalja (2016)

Film s prvky dramatu (dojemný konec), scifi, fantasy, akčním thrillerem a napínavým slasherem. Sedne to snad každému. Nevidím na tom chybu. Zpracování také super. 100%

Ansacu kjóšicu (2015)

Tak tohle se mi hodně líbilo. A přitom jsem se na to nechtěl podívat, protože mi to připadalo jako blbost, parta děcek chce zabít svého učitele. Ale za tímto směšným námětem se skrývá dojemný a promyšlený příběh. Dvojka je lepší.

Nouzový let (2016)

Rusko, blahopřeji za nejlepší katastrofický film a za nejlepší film roku 2016. Skvělé od začátku do konce. Rozjezd byl úžasný, ne jako v jiných katastrofických filmech, kde se jenom kecá. 100%

Kimi no na wa. (2016)

Skvělý a originální příběh - že si dva lidé prohodí těla. Na tomto filmu, no, spíše uměleckém dílu, musím pochválit soundtrack. Je snad nejlepší, jaký jsem kdy slyšel. Není tam snad ani minuta ticha, buď hraje nějaká dramatická, nebo zpívaná písnička. Nejlepší byla tahle: https://www.youtube.com/watch?v=PDSkFeMVNFs Právě jsem Your Name. dokoukal podruhé. Jen jsem to pustil rodičům, nechtěl jsem se na to dívat znova, měl jsem v plánu se dívat na něco jiného. Ale to by byl hřích. Nemohl jsem se na nic jiného soustředit. Začátek je skvělý, v protřední části film graduje a závěr je prostě nepopsatelný. Až jsem se na to dodíval, tak jsem chtěl ještě kouknout na něco jiného, ale nějaký hollywoodský film by mi totálně zkazil dojem. Takže jsem si šel lehnout a spokojeně usnul.  100%