Angelika (2013)

Asi budu v menšině, ale na původní Angelicese mi nejvíce líbilo proplouvání franc. dějiny a poukazování na historické události té doby. Také bylo pěkné prostředí a kostýmy. Děj byl spíše takovou tou spojovací nití. Tahle předělávka však nemá co nabídnout. Nesympatická hlavní herečka, tuctové kostýmy i kulisy. Celé to působí kýčovitě. Asi jako kdybyste chtěli natočit Titanik a natáčeli ho na Macháči. Prostě to nefunguje.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Kmen afrických amazonek se začne přetahovat o americkou studentku s Na’vi. Věřím, že na papíře, musel ten crossoverem s Avatarem znít lépe než co nakonec vpadlo do kin. Bohužel všechnu vážnost ve filmu vezme za své, když se na plátně objeví elf s křidýlky na nohách. To je prostě, jak kdyby Nolanův Batman vytáhl na Jokera sprej proti žralokům. Taky je to tradiční, patří to k postavě, ale pak si lze sotva uchovat vážnou tvář. Trochu mi lezlo krkem, že všude je to samá ženská, asi se wakandští muži vydali do Německa za prací...a wakandská armáda tak smrskne na pár desítek panáků, co se houpou na bárce, zatímco kolem nich létající stíhací letouny. Jestli na jedničce BP bylo něco zajímavého, tak to byly kostýmy a celkově takové svěží prostředí, příběh nebyl moc extra. Ve dvojce nezůstalo nic z toho a do toho ještě přidejme velmi nesympatickou hlavní „hrdinku“. Pochválit mohu jen hudbu, což zase uzemní Rihana na konci. Kostýmy byly vážně tragické – samé přeplácané brnění, kdy skoro máte dojem, že najednou koukáte na nějaký Spin-off Iron Mana.   P.S. Možná, že kdyby „rybákům“ pustili hned ze začátku nějakých 220V, tak by bylo po problému a stopáž se mohla zkrátit na 30 minut.

Eternals (2021)

V tomhle filmu máme možnost shlédnout, jak to vypadá, když jste úplní břídilové, co se biologie týče. Neuvěřitelně silný Ashara - Ashramot - No prostě ten víceoký červený dement s nataženou rukou dokáže tvořit vesmír, hvězdy, život, ale když vytvoří ještěrky, co si tak nějak dělají, co se jim zamane, tak si s tím neví rady. A protože je to dement, tak stvoří nadlidi, jenže se poučil, tak jim zakáže se vyvinout (odkaz na Pokémony?). Naštěstí je to pořád dement, tak se na něj vykváknout a to mocný As-A-dement se opět jen drbe na zadku a čumí. Příběh tedy žádný velký šok nepřináší, ale ještě se to dá snést. I když je jasné, že tenhle film vznikl jen proto, aby Marvel ve woke-éře mohl zaškrtnout všechny možné menšiny. Sice postav je tam hodně, ale málokterá je sympatická, ať už příběhově či herecky. Největší břídil je asi laciná kopie Cavilla, který si střihnul lowcost Homelandera. Ale když se u toho vypne mozek a nepředpokládá se, že si s tím studio dalo nějakou větší práci, tak se film dá. Takové běžné béčko, které po shlédnutí zapadne mezi ostatní filmu typu "když to běží v TV, tak se možná mrknu".

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Liu Kang uteče od Ra's al Ghula, pak si to rozmyslí a začne hledat pokémoní svět, ze kterého se vyklube Cesta do fantazie, kterou zakončí Mortal Kombat. Zapomněla jsem na něco? Snad jen, že pořád nevím, jakou moc  ty "ten rings" vlastně měly, ale co taky čekat od marvelovské rektální speleologie do čínského trhu?

Batman: Zkáza Gothamu (2023)

Hororové pojetí nebylo vůbec špatné, ale ten závěr to celé dost degradoval. Takový dřiny, tisíce let čekání a mrtvol kolem a přitom jen stačilo, aby to vyřídil někdo jiný. Wut?

Flash (2023)

Oproti animáku Flashpoint Paradox je tohle jen slabý čajčíček, ani by to nebylo tak hrozné, kdyby první polovinu netvořily jen záběry Ezry a jeho nosních dírek zespodu. Režisér asi trpěl nějakou uchylkou, jinak si ty záběry na tupě zírajícího a silně nesympatického "Flashe" nedovedu vysvětlit. Líbilo se mi pár odkazů na původního Batmana, ale Keaton mi přišel silně nevyužitý. Ale za závěrečný "mild shock" dávám malé bezvýznamné plus.

Shazam! Hněv bohů (2023)

Neurazí, nenadchne. Prostě generický kýč bez přidané hodnoty.

Pomsta hříšnice (2012) (TV film) odpad!

Myslím, že shrnutí uživatele Morholta, je mnohem přesnější než samotný popis filmu.

Hospoda - Zloděj (1997) (epizoda)

,,VOTEVŘI HUBU!" • ,,Nic, Jozko, běž domů, rozluč se, vem' si nějaký horší šaty...no ty už je vlastně máš na sobě..."