James May: Náš člověk v... - Hej, Bime! (2020) (epizoda)

Návštěva Kyota, o kterém se nedozvíte vůbec nic, za to se dozvíte, proč je tenhle seriál tak bídný. Většina času je totiž věnována dohadováním se James se Štábem a natahovací nikterak zajímavé scény. Sice jsou náznaky zajímavých témat (dřevěné spojovací prvky ve stavbách, sladkosti), ale to jsou opravdu náznaky (cca 5s scéna). Zůstává tedy jen malování hory Fuji, setkání s Gejšou, návštěva výrobce klavírů, trapný průvodcovský robot, masáž nohou a bojové umění. Asi zatím nejhorší díl ze všech.

James May: Náš člověk v... - Deodorant (2020) (epizoda)

Třetí díl byl zase návrat k horšímu a hlavně díky průvodci, který byl lidově řečeno "napřesdržku". James se v tomto díle podívá na slavnost sakur, festival falusů, setká s vlakoholiky, ochutná sushi, navštíví podivný obchod s elektronikou, nastane trapná chvilka s haiku, nadabuje psa a podívá se do digitálního muzea.

James May: Náš člověk v... - Zelený závitek (2020) (epizoda)

Trochu lepší díl než první. Tentokrát James navštíví výrobce robotů, mnicha, J-pop kapelu, oblékne si samurajskou zbroj, ochutná hovězí jazyk, navštíví Fukushimu a sní něco, co neměl.

James May: Náš člověk v... - Jedeme! (2020) (epizoda)

Úvodní díl na mě působil značně rozpačitě. James May zde nepůsobí jako takový ten hloubavý vzdělanec, co vám řekne i to, co nechcete slyšet, ale spíše jako takový ten "anglický blbec", co se vydal poznávat Japonsko a u toho se ztrapňuje. Formát pořadu mi také nejde po chuti. Jde o sestříhané momenty různých činností, které mají být netradiční pohled na Japonsko. Ve výsledku vzniká kompilace asi 5 minutových videí, kde i když vás něco zaujme, tak se se hned přejde na něco jiného a nic bližšího se už nedozvíte. Výběr činností mi moc zajímavý nepřišel. Vážně někdo kouká na dokument o Japonsku, aby viděl jak James May jede na psím spřežení? Nebo jak vyjede na moře na rybářské lodi, aby za chvilku řekl, že je jasné, že vyjeli moc pozdě a stejně nic nechytí, tak se zase vrací zpátky? Dozvíte se, že je 50 lidí, co dokáží vyrobit samurajský meč, ale z výroby se dozvíte jen to, že se rytmicky mlátí do kovu a to je tak vše. Prohlídnete si pokoj Jamese Maye v hotelu, protože štáb nedokázal vymyslet lepší program (doslova), navštívíte mini pivovar, který působí, jak když se jedná o zaplacenou reklamu a nakonec ze zajímavých momentů zbyde koulovačka a návštěva malé hospůdky. Trochu málo na úvod. Snad se to zlepší dalším dílem.

Clarksonova farma (2021) (seriál)

Clarksonova farma je takový zvláštní seriál. Je to vlastně takový zjednodušený pohled na britské farmaření. Zjednodušený hlavně v tom, že Jeremy si může dovolit rozhazovat peníze a spoléhat se na Kaleb ex machina. Sice tedy poukazuje na strasti zemědělců, zanadává si byrokracii, ale je to spíše takové povrchové. Nicméně seriál je příjemná oddychovka. Nebudete se u něj plácat do kolen, jak jste mohli být zvyklí třeba z Top Gearu, ale Jeremyho humor tu je přítomný, stejně tak jeho nechápavé výrazy a věčná smůla. Celkově je ale prostředí i lidé příjemné. Závěr pak zahřeje u srdce.

Simpsonovi - Fujtajbl (1999) (epizoda)

• ,,Urazil si moc čest, žádám satisfakci!" • ,,Potřebujete závěť a náhrobek - šestý regál." • ,,Mamko, přiveď děcka, je to bez pijavic, ale za to se spoustou hadů!" • ,,Ty moje ubohá ovečko, tebe už léta nestříhali...Už to bude, zase budeš malá, hezká... KRYSA!" • ,,Dáš si ještě pichlavec?" ,,Ne, ještě jsem nedojedla bodlák" • ,,Takže mám plný pole mutantů."

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

,,Není to hňup, ten Kája?!" ,,To víte, že je." • ,,Chlapi to není nic proti vám, pro mě cikán jako černoch." • ,,To je porca jak pro vrabca!" ,,Dieta, vole!" • ,,Kde se tady můžu vychcat? Vyčůrat...vymočit?" • ,,To krčisko! Ty nožiska! To je pštros, néé?" • ,,Jak dělal, co dělal? Vona dělala!" • ,,To je sviňa arabská, ta by tě pokúsala" • ,,Kolotoč si kúpím."

Simpsonovi - Školní večírek (1998) (epizoda)

,,2 kg tuku, to máme 60 centů." ,,Wohooo!" ,,Ale tati, ta slanina stála 27$!" ,,Ale tu platila máma!" • ,,Bože, ty seš mastnej." •

Clarksonova farma - Wilding (2021) (epizoda)

Nechce se mi věřit, že byl Jeremy pro jednou užitečný a už vůbec ne, že to dělal sám, ale výsledek byl vážně pěkný.