Muž jménem Ove (2015)

Ždímali mě a ždímali a ještě a zas, ne na 800, ne na 1000, ale na 1400 otáček, takže jsem se vypotácel z kina naprosto emočně zmuchlanej, dezorientovanej a do měkka prohnětenej. Nebylo to od nich úplně fér, ale prostě to řemeslně zvládli dokonale a já na tom nebudu hledat mouchy.

5 October (2016)

Neurazilo, nenadchlo.

Studentský maraton 2016 (2016) (pořad)

Loop mě omráčil, Pohlednice uzemnila- finále famózní. Pak ještě ty 2 hrané věci- s Míšou Doubravovou a o tom nerozhodném milovníkovi- moc pěkné. Pérák výborný! A taky ten animák o létajícím koštěti- pěkně udělané. Spokojenost, talent mladým českým tvůrcům nechybí.

Člověk kancelářský (2014) (TV film)

Viděl jsem jen pilot v rámci noci pilotů- perfektně to fungovalo, chci ještě!

Kosmo (2016) (seriál)

Trefa! Tohle je za sto bodů! A zhruba za stejně korun. Seriál v ceně jednoho dílu Pustiny. Tím se ale nenechte odradit, nepoznali byste to. Škoda Transport holt umí. Když děláte kvalitní tramvaje, tak je pak pro vás taková raketa úplná hračka. Jsme světoví. Na poli TV seriálu po tomhle tedy určitě.

Kovář (1980) odpad!

Fernando Poe jr. byl pry kral filipinske kinematografie. Moc toho o ni nevim, ale jestli ma kral znamenat nejlepsi, tak je to kinematografie, ktere se budu bat. Ne, prosim, ja uz budu hodny, jenom uz mi to nepoustejte.

Demolice (2015)

Do dvou třetin tak neskutečně dobrý, že mi to i po tom zpackaným konci ještě pořád vychází na čtyři pecky. Ale je mi moc líto, že se to tak pokazilo. Dlouho jsem měl pocit, že to pro mě bude top kino letošního roku. Nebude, bohužel. Wau efekt ze Slídila jsme si s Jakem nezopakovali.

Zoolander No. 2 (2016)

Zoolander 1 byla skrz na skrz trapná číčovina. Tohle je ale dokonale promyšlená a režijně důsledně vedená satira, která má několik (celkem dost) malých (zdlouhavé finále například) a jednu ohromnou (komerční=včetně hodnocení) slabinu: snad (?) záměrně znechucuje domnělou cílovou skupinu diváků (nenáročné) a beznadějně se míjí s těmi skutečnými (intelektuálové), kteří by dokázali rozklíčovat, že jde od začátku do konce o nadsázku a upřímně míněné pohrdání světem velké módy (přitom za aktivní účasti řady jeho ikon, což je o to pikantnější). Oduševnělí lidé se se Zoolanderem 2 ale většinově minou, stejně jako s celou Stillerovou filmografií. Bylo od něj naivní si myslet, že se ještě může zbavit svého léta systematicky budovaného kreditu (rozuměj stigmatu) herce, který je zárukou té nejpokleslejší, nejprimitivnější- ale ano- filmové zábavy. Tuto obecně zažitou představu o sobě Zoolanderem 2 naboural. Obávám se nicméně, že nic nezískal a mnohé ztratil. Tenhle film se nelíbil ani jeho dosavadnímu věrnému a tupě oddanému fanklubu (46%), hlavně ale jistě nepotěšil nemalou skupinu enormně vlivných a bohatých lidí. Osobně kvůli tomu Stillerovi věštím značné profesní problémy.

Na odstřel (2009)

Měl jsem pocit, že to perfektně fungovalo. Finální selhání do té doby stoprocentního nájemného zabijáka bylo v tomto směru jedinou výjimkou. Mohl se trefit a měl se trefit, ale jak mu v tu chvíli řekl Russel- příběh už byl kompletní a spatřil by světlo světa i bez něj. Zákonitosti amerických velkofilmů současné éry ovšem velí happy end. Osobně tvrdím, že by tento film tragická smrt hlavního hrdiny kvalitativně ještě zvedla, miliony lidí (že ano, děvčata?) by mě ale přesvědčovaly o opaku. Může se s ohledem na tu hysterickou masu někdo divit, že se soukromé (a tedy komerční) produkce řídí téměř vždy jejich poptávkou po dobrých (šťastných) a ještě lepších (šťastnějších) koncích?

Kolonie (2015)

Námět výborný, ale zpracování za ním značně pokulhávalo. Nejen že bych se toho chtěl dozvědět víc o kolonii Dignidad, nejen že bych si přál, aby ten film působil mnohem civilněji, a ne jako tahle teatrální parodie, ale hlavně bych si nemyslel, že to skončí honičkou á la Fantomas na letišti a patetickými záběry na milence v letadle stoupajícím ke sluncem zalité obloze..? Tímhle ty Piovi žijící odpůrce asi moc nepotěšili... Myslím si, že to mělo ohromný potenciál na vynikající film. Tím Kolonie není ani náhodou. Nelze jí upřít atmosféru, ale zúžit tak závažné téma na mileneckou dvojici, to vůči těm vězňům a obětem Dignidadu rozhodně nebylo fér.