Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

Zajímavosti k filmům (184)

Kouř (1990)

V jednom z televizních rozhovorů s režisérem, které předcházely natáčení Kouře, Tomáš Vorel prohlásil, že jeho následující film se bude jmenovat „Inža kouří cleiky“. Mirkova oblíbená značka je ve filmu Start a Clea si koupí tehdy, když „stařeny“ nesehnal.

Cestovatel - The Year of the Rabbit (2007) (epizoda)

V epizodě vejde Dan (Kevin McKidd) do baru. Z novin zjistí, že je 8. listopadu 1994. Mladá dívka se domnívá, že by mohl být mužem, s nímž se seznámila díky internetové seznamce. Terrence Lee Zehrer sice zaregistroval domény Kiss.com a Match.com už v roce 1994, většina zdrojů ale udává, že první seznamkou na netu byl Match.com, a sice až od roku 1995.

Bloodline - Série 3 (2017) (série)

Třetí série měla mít původně 13 epizod, Netflix si jich ale objednal pouze 10.

Bloodline (2015) (TV seriál)

Natáčení seriálu Bloodline bylo ukončeno po třech sériích, původně se přitom počítalo se šesti.

Bloodline (2015) (TV seriál)

Náklady na výrobu jedné epizody seriálu činily přibližně 7 milionů amerických dolarů. Po zrušení pobídek ze strany státu Florida se každá epizoda prodražila zhruba o 1,5 milionu dolarů.

Bloodline (2015) (TV seriál)

Produkce zdůvodnila konec seriálu ukončením finančních pobídek pro filmové štáby ze strany státu Florida.

Zločiny Velké Prahy (2021) (TV seriál)

Předobrazem seriálového inspektora Hynka Budíka (Jaroslav Plesl) byl detektiv pražského policejního ředitelství Zdeněk Bubník, původní profesí novinář.

Zločiny Velké Prahy (2021) (TV seriál)

Děj seriálu začíná v roce 1922. Právě tehdy se centrální Praha sloučila se třiceti osmi místy v okolí (mj. Dejvice, Bohnice, Hrdlořezy...). Vznikla „velká“ Praha a státní policie začala pracovat tam, kde dosud působilo četnictvo. Takový úděl potkal Pleslova hrdinu – smyšleného inspektora Hynka Budíka.

Zločiny Velké Prahy (2021) (TV seriál)

Prvních 10 epizod se natáčelo 130 dnů. Režisér Jaroslav Brabec nosil podle svých slov v hlavě záměr na podobný seriál 25 let.

Zločiny Velké Prahy - Loutkohra (2021) (epizoda)

Dětský kaskadér představoval nahou mrtvolu plovoucí na hladině rybníka. Klepal se zimou do té míry, že se kolem něj na hladině tvořily kruhy. Hladinu rybníka zklidnili teprve technici v postprodukci.

Allen vs. Farrow (2021) (TV seriál)

Tvůrci měli Allena a jeho manželku požádat o vyjádření pouhé dva měsíce před dokončením filmu. Na reakci údajně dostali jen několik dní, což „pochopitelně odmítli“. Podle producentky dokumentu Amy Herdy ale žádost o rozhovor s Allenem zaslali dvakrát už v červnu 2018. Tehdy ovšem z jeho strany žádná odpověď nepřišla.

Allen vs. Farrow (2021) (TV seriál)

„Tihle dokumentaristé neměli zájem poznat pravdu. Místo toho strávili roky utajovanou spoluprací s Farrowovými, aby společně poskládali dílo plné lží a pomluv,“ ocitoval slova Woodyho Allena server Hollywood Report.

Hlava Medúzy (2021) (TV seriál)

Z masky černého SUV, kterým se přemisťovala kriminalistka Karin (Jitka Čvančarová), mizel a znovu se na ní objevoval znak automobilky Hyundai.

Hlava Medúzy (2021) (TV seriál)

Policejní služebna vznikla ve vestibulu paláce Typos na Jezuitské ulici v Brně. Do roku 2016 v něm sídlila ČT Brno. V prosinci 2016 budovu vydražili majitelé developerské společnosti Magnum za 70 350 000 Kč.

Hlava Medúzy (2021) (TV seriál)

Vladimír Zvěřina, biologický otec mladého Kryštofa Sosny, který zahynul při dopravní nehodě, měl mít 55 let. Jeho představiteli Zdeňku Dvořákovi bylo v době natáčení rovných 70 let.

Columbo (1971) (TV seriál)

Falkova adoptovaná dcera z prvního manželství se živí jako soukromý detektiv.

Columbo (1971) (TV seriál)

Peter Falk měl připravený scénář na 70. epizodu. Měla se jmenovat „Columbův poslední případ“. Koncem roku 2007 Falkovi diagnostikovali Alzheimerovu chorobu a kvůli tomu sešlo z natáčení.

Columbo (1971) (TV seriál)

O paní Columbové se mluví ve 31 dílech. Sebepozornější divák ji nikdy nezahlédl.

Columbo (1971) (TV seriál)

Columbovo auto studio po několika prvních epizodách odprodalo manželům Connie a Jamesovi Delaneyovým z Ohia. Nová produkce od nich chtěla vůz odkoupit, což se ale nepodařilo. Musela si ho pronajímat a manželé si pochvalovali investici, která se jim mnohonásobně vrátila.

Reklama

Reklama

Reklama