Clona (2014) (seriál)

Paradoxně zřejmě úplně nejslabší byl první díl- pachtit se s identifikací majitele káry, kterých jezdí po Praze do deseti kusů, když mám navíc i jeho podobiznu (dokonalou, byť ji nerudný kolega odmítá brát jako vodítko a důkaz- WTF?), to muselo být pro skutečný policajty pošušňáníčko. I ostatní případy v tomhle směru napadaly na obě nohy a vrcholem pro mě byly dokola a dokola se opakující pracovní úrazy mužských členů pátračky. V součtu to působí komicky a dětinsky. Ale režijně, herecky a celkově formálně byl tento seriál zvládnut nadstandardně. P.S.: Šestý díl - Stopaři - to už nebylo ani k smíchu, to už bylo jen smutný. Srazil jsem po něm hodnocení. Tenhle seriál zabily náměty a chabá dramaturgie.

Dcera (2015)

Škoda, že to nebyla komedie- to bych se chechtal, až bych se za břicho popadal. Jenomže tohle bylo drama. O to smutnější, oč lepší. A ono to bylo v podstatě dokonalý. Takže slzavý údolí non plus ultra. Být happy, tak se raduju, že mi to někdo příjemně vyvážil. Být happy... Takhle mě to hodilo do těžkýho mínusu. Pět pecek si nechám až pro tu srovnatelně dobrou komedii.

Už je tady zas (2015)

Ta výstavba byla zřejmě hodně složitá. Většina záběrů byla inscenovaná, některé ale patrně vznikly "živelně" opírajíc se o herecké umění představitele Hitlera. Jestli jsem to správně pochopil, pak se štábu například povedlo totálně zesměšnit současné vedení národních socialistů v Německu. Formou to tedy připomínalo Borata. S tím, že tohle bylo ještě odvážnější, určitě závažnější, bohužel však ne tak vtipné.

Postava k podpírání (1963)

Bohužel jsem to nepobral. Jisté kouzlo to ale pro mě mělo i tak, úplně netečným mě to nenechalo. Věřím, že si to budu chtít dát znovu (už jen díky té sympatické stopáži), a že nám to s Jiráčkem dopadne napodruhé ještě lépe. Dnes za 60%- 3 pecky.

Štvanec IRA (2008)

Závěrečný dovětek mi připomněl, že dělat něco pro prachy je vlastně ta nejpoctivější motivace. Přitom mi Martyho zištnost byla po celou dobu sledování filmu krajně nesympatická. Narozdíl od ideálů všeho druhu. Ideály IRA v tomto směru nebyly výjimkou. Na podobné sympatie ale nemám nárok, na to tu problematiku znám moc málo. Tento film mě z toho usvědčil. Ty mladý naivní kluky, kteří tam tehdy umírali v zájmu samostatného Irska, ovšem z falešné hry nepodezírám. Byli zneužiti, jak už to s mladými lidmi často bývá.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Kino pro superinteligentního diváka. Málem jsem tím úvodním, zhruba třičtvrtěhodinovým vstupním testem neprolezl. Ale nakonec jsme asi uspěli všichni, kdo jsme to vydrželi. A odměnili nás za to strhující podívanou.

Rada nad zlato (2015) (studentský film)

Užitečné téma, slabší zpracování. Byl jsem při tom, taky jsem chtěl být bohatý, taky jsem chtěl ty káry a děvky, ale naletěl jsem a teď se vám aspoň trochu pomstím. To je v pořádku, osobně jsem rád, že nad tím všichni nemávnou rukou (vychází to tak na 1 000 000:1 ve prospěch rezignovaných poražených). Kdo z nás jím někdy nebyl? Tuto otázku směřuji na lidi pod 45 (v roce 1989 nám bylo 18, podobných pastí a pastiček kolem nás různí chytráci rozeseli tisíce). GWC, Sorrena, Herbalife, diamanty, čistící prostředky, léčiva, akcie, pojištění... Podstata je, že každej MLM se ze své podstaty řítí do záhuby. Abych se vrátil k filmu - kvituju s povděkem odvahu škodit škůdcům, moc mi ale nesedí ty morality. Chudí lidi chtějí bejt prachatí, mladí se navíc chtějí pořádně bavit, jsme tak naprogramovaní, jsme tak vychovávání, jsme obklopení materialismem, více méně tomu podléháme všichni, mladí z toho ještě nestačili vystřízlivět, pro oko kamery mohl být hovadem někdo, kdo bude za pár let taky chovat včely, místo aby lanařil po hospodách číšníky. Pěšáci za to nemůžou, ksichty těch skutečných k..ev jsme tam nejspíš vůbec neviděli. Ale snaha je dostihnout tady byla a panu Charvátovi nezbývá než přát, aby měl v dalším životě o čem točit bez toho, aniž by ho to předtím stálo X desítek tisíc z vlastní kapsy. Profesi si teď napodruhé zvolil mnohem sympatičtější (můj názor), jen musí počítat s tím, že ferrari z toho nikdy nebude. Na ty naše silnice bude tohle auto stejně dobrý, jako micky z playboye pro vztah. Ve dvaceti bych tomu ale nechtěl rozumět a zajuchal bych si na mítinku OVB.

Zobani (1993) (TV film)

Povinný kino, až se zase někdy někomu bude stýskat po povinné vojenské službě... S podobnými zážitky se vracela polovina vojáků. Nejhorší na tom je, že tyhle šílený praktiky mohou mít na armádu - na její fungování - ve výsledku skutečně pozitivní dopad. Proto se šikana nikdy skutečně nepotírala, naopak se ve skutečnosti skrytě podporovala. Přispívala k proměně člověka v součást tupého stáda, které pak můžete hnát s kulometem třeba proti tankům. Všechno OK, až na výběr hlavního hrdiny, tahle volba nebyla šťastná. Ale najděte kluka s vizáží suché větve oplývajícího sebevědomím, které mu umožní být přesvědčivým televizním hercem. V tomhle šuplíku byl holt za posledních 30 let Javorský úplně sám.

Narozeniny (1984) (TV film)

Příjemná, celkem i vtipná, neškodná záležitost poměrně věrně evokující pohodovou atmosféru zimních rekreací za socíku. Rozjezd ale trval bezmála půl hodiny a ještě dlouho potom jsem pořád nevěděl, o čem že by to vlastně mělo být. Předehra k pointě přišla ve třech čtvrtinách filmu a pointa jako taková v posledních třech minutách. Ale na Brno, myslím, docela dobrý - byť to podrželi hlavně Pražáci, jmenovitě Krampol a Asterová. Olda je celej život stejnej, ovšem stejně dobrej, nutno dodat.

Rána pod pás (1981) (TV film)

Dědek odpornej, uslintanej citovej vyděrač, jeho femme fatale a její bejvalej podvodníci. Všichni složití jak mlátičky, tempo, že bys jím uspal hada a to tak, že navždy. Iracionální chování frustrantů. Dobře jsem si vybral...