• Pohádka

Elysium (2013)

Čekal jsem hodně a dostal jsem nesmysl. upřímně se mi to nelíbilo, vadily mi prapodivné věci jako přístroje co vyléčí i granátem rozmašírovanou tlamu, ale na trávníku před barákem vám může přistát kdokoli. Absence protiletecké obrany mě neskutečně vytáčela, taková hvězda smrti, kterou by dobyl ewok oštěpem. No a zase to vykrádá hafo filmů, jakoby nebylo možné udělat hezkou sscifárnu aniž bych myslel na terminátory, matrix nebo nově recall a oblivion.

Jedlíci aneb Sto kilo lásky (2013) odpad!

já to nepochopil. Proč jedou hubnout do sanatoria, když nehubnou? A předpokládám, že pár desítek tisíc je to stálo. Nejvtipnější věcí byla asi hláška o smrti stopařek a asi jedinej vtip celýho filmu. Odpornej lančmít v konzervě se žere lžící? Od kdy? Tohle jinam než do odpadu nepatří a přitom to téma neni zas tak úplně beznadějný. Trapný Magnusek, odporně tlustej Chára, hnusná Andrlová a Patrasová, obě za těžkým zenitem, debilní Nývltová a Stropnický.

Millerovi na tripu (2013)

já se fakt smál. Sudeikis je skvělej týpek s neskutečným komediálním potenciálem. Nejvíc mě rozsekala scéna v kadeřnictví a pak taky ohňostroj. Nápad prpašovat pár set kilo trávy z Mexika v karavanu a zahrát si na debilní rodinku je boží. Tahněte Flendersovi :)))))) no a nakonec si necham mojí milovanou Jennifer. Nikdy jsem nepochopil Brada, že ji nechal kvůli Angelině, která se mi nelíbí. Jennifer je nádherná a to v každé scéně. když to shrnu, ano, jsou lepší komedie, ale tady se mi zdá, že se přeci jen něčím odlišuje od těch braků s fekálním, vulgárním humorem uměle našroubovaným na nulový děj a to oceňuji.

Cesta do Ameriky (1988)

podle mě nejlepší záležitost co Murphy kdy natočil a kdo by se nechtěl vykoupat jako princ. Ten film mám od dětství rád a i když to neni komedie k popukání, ve srovnání s jeho zamilovanými profesory nebo Doolitly je tohle skvostné a velmi zábavné. Potěší vedlejší role týpků ze smrtonosné pasti 2 nebo démonického Earla Jonese, který byl nezapomenutelným záporákem v Conanovi a S.L.Jackson samozřejmě, kterého jsem poznal až po letech.

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

popadni tu kočku ! Nejlepší úvodní scéna celé série a za ní hned ohnivák ze čtyřky. Jak si Riggs strčí prst do ucha a otvírá dveře auta s bombou, to mě rozsekalo. Vtipy na korzet, ochočení psa nebo Leova hláška po prostřelení gumy : No ty si se posral !? Miluju všechny díly.

Bota jménem Melichar (1983)

Já počkám ! Já mám času dost ! No my to doma vedeme ještě postaru...... Z obýváku do kuchyně jdeme přes předsíň a ne přes náměstí, tak si nenašlapem . dobrý film na relax při odpoledním kafíčku, patří k tomu nejlepšímu co Troška vyprodukoval. Kdyby se u komedie držel linie Melichara a u pohádek zase Jasněnky, byl by právem opěvován.

Čarovné dědictví (1985)

Já nikdy nepochopim, proč lidi v pohádkách neumí zacházet s kouzelnýma věcma. Nedávaj na ně pozor, pořád je zapomínaj, ztrácej, nechávaj ukrást, přejou si blbiny a celkově se neumí chovat a pak to tak dopadá. a je jedno jestli je to čepice, buřinka, galoše nebo klobouk

Šmankote, babičko, čaruj! (1998)

Tohle jsem hodně nepobral. Hrozný Přeučil, hrozná hnusná princezna či co to je, hrozná Vondráčková a homomládenec blonďáček.