• Pohádka

Donšajni (2013)

Na odpad to nevidim, horších filmů je hodně. Nicméně žádná sláva to tedy není a od Menzela by člověk přeci jen čekal více. Když není za zády Hrabal, jde to si hůř. Těšil jsem se na Josefíkovou a dostal senilní Šafránkovou, hubu Hubu a jakžtakž hrajícího Hartla, který vlastně zvedá celý film, jinak by tam ten odpad zaváněl. Trocha prsíček to už nezachrání. Jeden možná dva nevtipné vtipy... celkově dost nude. Mě pobavila krádež vozu (ta první), jinak k smíchu nic nenutí. té nadsázky a typického humoru menzelových filmů se mi zde opravdu nedostává.

Dožeň, co se dá! (1999)

Ona je nádherná, on je super gentleman. Moc ho nemusim, líbil se mi akorát v Mumii, tady a ve smlouvě s ďáblem. nutno dodat, že ve všech třech filmech mu vylepšují image partnerky a ne zrovna málo. Walken je k popukání. A celý to retro miluju, chybí už jen klasická snídaňová scéna jak s Pleasantville.

Stmívání (2008)

Wesleyho Snipese na vás. Bella je bella, ale to je tak všechno. Nečekal jsem zázraky, byl jsem zvědavý, co na tom mají a donutilo mě k tomu shlédnutí Města z kostí, které je se Stmíváním srovnávané. Mimochodem horší než tohle. Tohle je vlastně romantický film, kde jsou upíři jen do počtu.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Hrozně hloupé, nudné a pro mě nekoukatelné, ale donutilo mě to podívat se na Twilight (zatim první díl) a ten ať je to taky ptákovina, poráží město z kostí na plné čáře.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

čekal jsem to mnohem horší a nakonec jsem byl velmi mile překvapen až na pár nechutností (kanibalismus, blití). Jinak dost slušné fórky a škoda některých moc brzy zesnulých. Příště víc Hermiony a míň Baruchela. Franco byl ale výbornej, to se musí nechat. Líbí se mi, když si ze sebe chtěj herci udělat prdel, ale musí se to udělat dobře a tady je to o dost lepší než v kolegovi, který se ke srovnání nabízí,"Mládeži nepřístupno"

12 opic (1995)

ve svém žánru je to špička. Boží Willis a senzačně hrající Brad Pitt, to se jen tak nikde nevidí. Viděl jsem to mockrát a pokaždé hledám a snažim se chápat víc a víc.

Někdo to rád horké (1959)

Jeden z nejoblíbenějších filmů a z těch čb snad nejoblíbenější. Naprosto nevulgární kouzelný humor a velmi vtipný. herecké dovednosti Lemmona a Curtise se jen tak nevidí. Tenhle fim nesárne a nezestárne. Marilyn nemusim, nelíbí se mi a to ani zde a klidně si na jejím místě dokážu představit kohokoli jiného, ale za Lemmona s Curtisem ne a mafiáni jsou boží. Garáž, Rigoletto, oslava narozenin a golfový hole či dort.... no bomba. Líbí se mi příběh, na který jsou našroubované vtipné, romantické, akční aj situace... tak se to totiž má dělat. Dnes mám pocit, že se filmaři snaží o opak. Tj vybrat vtipy, romantiku, akci a poslepovat to aby to dávalo hlavu a patu jen tak aby se neřeklo a tim to hasne. Pak je příběh o ničem a kvalita jde dolů.

Jádro (2003)

nejvíce mi vadí, že se komentáře zaměřují na nějaké nesmysly ve filmu. Je to sci-fi, tak proč ne? Vyčítá snad někdo startreku nadsvětelnou rychlost, nebo spidermanovi pavučiny, supermanovi rentgenový zrak, hvězdné bráně průchody na planety apod? Nejvíce zlostných komentářů se vždycky objeví od nenávistníků ameriky, patriotismu, patosu atd. Místo hodnocení filmu se naváží do Emmerichů, Bayů a když neví co by, napíší zcela neurčitě, že film obsahuje nelogičnosti, aniž by se obtěžovali je zmínit.

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

já se nudil a to hodně. Kromě obtloustlé AnnySophie a Sama Rockwella tam nebyly zrovna sympatické postavy. A ani Carell nedokázal rozesmát. Opravdu vtipný byl pouze Rockwell a to taky ne pořád i když se snažil hlásit co to dalo.

Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

Tohle je nářez ! První co mě zaujalo jsou herci "v plenkách". Topher tehdy o mnoho sympatičtější než dnes, Mila ještě nedodělaná a ne tak krásná jako dnes, Ashton nevyzrálý magor a především Kurtwood Smiths kterého mám stejně jako mnoho dalších zafixovaného jako jednoho z nejhustších záporáků v historii filmu z kultovního filmu Robocop. Ani se mi nechtělo věřit, že ten sympaťák se smyslem pro humor je fakt on. Donna je krásná, Fez je takovej legrační prvek do počtu - vidim inspiraci pro Rajeshe v TBBT a Kelzo je neskutečně blbej a vtipnej od pohledu. No a boží hadry Boba :)