• Pohádka

Sindibád sedmi moří (1989)

jako dítě jsem to miloval. jak měl pěkně naleštěný kozy a mrkal s nima. Neviděl jsem to tak 20 let a pořád mi v hlavě zůstaly některé scény, jako rozmáčknuté pumpující srdce, zneškodnění amazonky nebo rosolovité zelené obludy.

Kameňák 4 (2013) odpad!

Musím podotknout, že jsem viděl více horších filmů než je toto. Jednička byla originální i když taky blbá, ale alespoň měla ten punc originality. Tohle hraničí z odpadem, do smíchu vám nebude. Proč taky? Celkově je to odfláknutý. Herci nehrají, přehrávání hlavně v mluvě cikánů a vietnamců je neskutečně debilní. Příběh se nepodařilo nijak poslepovat. Vlastně bych se na to znova kouknul jen pro spolužačky ve sprchách a to je málo na jakýkoli film, natož komedii u které by se měl člověk bavit. upravuji na odpad po druhém shlédnutí. Ani bobr to nezachrání a je to jednoznačně nejhorší ze všech Kameňáků. Prý se to točilo 16 dní, je to vůbec možný?

Žralokonádo (2013) (TV film)

Je to vtip nebo myšleno vážně? Když to vezmete jako parodii na cokoli, tak ta hvězda se najde pro tento skvost. Jednou z toho bude kultovní movie. No uznejte, kde jinde narazíte na žraloka, který umí šplhat po laně? Kde jinde uvidíte prokousat střechu auta (jako fakt regulerní díra uprostřed!)? Kde jinde uvidíte Steva z Beverly Hills než v Beverly Hills jak během půl sekundy nastartuje pilu a vystřihne nejlegendárnější scénu jak z červené Karkulky? Chybělo fakt mu do brůška nasypat kamení a vhodit do studny. Chuck Norris bledne závistí ve stínu velkého Steva. Chuj s tim, že tornádo vyháže z oceánu jen žraloky. Kde jsou chobotničky, ryby, řasy, voe nevim co všechno tam žije, ale tornádo je zde prostě selektivní, bere jen žraloky a ani jednu verlybu. Také se dozvíte, že průměrný američan zvládne za pár minut udělat bombu z ingrediencí co sežene v supermarketu a je schopen pilotovat vrtulník 2 metry od tornáda a co víc, zastavit tornádo bombičkou z marketu. No boží. Do toho všeho připočtěte přestárlou pipinku z Prciček a máte tenhle majstrštyk. A už se těšíte na druhý díl, kde budou určitě větší žraloci, větší pila, větší Steve a větší pipinka.

Turbo (2013)

víte jak poznáte, že je to animák k ničemu? Dítě vám řekne, že to chce vypnout, protože ho to neba. případ Turba. Už ten nápad nechat šneka závodit s auty je vesměs debilní. U animáku AUTA se dalo pochopit, že maj svůj svět, kde závodí, tankujou, spí v motelu, přezouvaj gumy... U žraloka se dalo pochopit, že ryby koukaj na telku, sprejujou po zdech, tančí, loví a vůbec dělaj všechno možný ve svým světě.... ale proč sakra někdo kombinuje šnečí svět s tim lidským? Kdyby dejme tomu závodil s jinými šneky, nebo s jinými zvířaty alespoň, tak nemám problém, ale auta? No a kopie z rychle a zběsile mě vytočila.

Gattaca (1997)

Tento film patří vůbec k tomu nejlepšímu na poli té hitech budoucnosti. Řadím sem rozhodně Demolition Mana, Equilibrium a právě Gattacu. Je vidět, že se dobré scifi obejde bez přehnaného násilí, krve, ale i monstrózních efektů. Za mě geniální.

Robocop (2014)

Jedna hvězda za super design, druhá za S.L Jacksona a třetí za vtip o správné barvě. To je ale na takový trhák dost málo. Jasně, je to novej robo, takže je moderní, pohyblivější, skáče, jezdí na cool motorce, má rychlý zaměřování, databázi zločinů v mozečku a manželka si odskočila z mola, to je všechno strašně krásný, ale bohužel se nedokážu ubránit srovnání s původním robocopem a ten vítězí. Otvírací noha , zaměřování , bodák na připojení do databáze.... to vše je mnohem kouzelnější než si dnešní divák vůbec umí představit. Pak je tu taky krev. Kam se poděla? Aby se nám pubertální hošíci s čírem na Justina Biebra nepoblinkali v kině do popcornu? Ustřelené ruce, rozkosená těla tu znatelně chybí. A pak tu máme taky asi největší bolístku nového roba a to jsou jednoznačně záporáci. Šéf OCP je v podání Keatona sice charismatický, ale Dickovi nesahá po kotníky a Clarence Bodicker by si s nějakým Vallonem vytřel řiť, vykuchal by ho a pak mu flusnul krev do xichtu. Promrhaný potenciál, bohužel.

Den nezávislosti (1996)

Nadupanej film a na tu dobu je našláplej i efektama a ne nějak uboze. A ty protiamerický nálady si strčte někam. Film je točenej v Americe, tak logicky se děj odehrává v Americe. Kam by asi měli mzáci útočit? V chacharstánu na horníky? Parta Hic se woe taky neodehrává na Manhattanu.

Gravitace (2013)

Buď vás to dostane a nebo vůbec. Mě to dostalo. Jen jsem nepochopil dvě věci. Jak se do vesmíru může dostat nevyškolený astronaut, nezvládající stresové situace, co mu padají šroubky z rukou. Já měl dojem, že tihle lidi jsou nejlepší z nejlepších. No a pak gravitace působící na člověka v místě, kde gravitace neni, viz sebevražedná scénka.

Čelisti (1975)

Rozhodně nadprůměr a o agresivních lidožravých potvorách ten nejlepší. Je zde vidět, že žralok nemusí mít 20 metrů, nemusí polykat lodě, nemusí mít tlamu větší než letadlo a právě proto z něj jde strach a nemusí být ani moc na očích. Je to jako se všemi filmy o pavoucích. Děsivé jsou jen ty, kde je pavouk velký jako skutečný pavouk.

Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997)

Přibylo postav jako lepší jax, Cyrax, Sindel, Shao Khan, novej sub zero i když kostým neseděl a byl lehce opálen. Motaro, Sheeva, hrozně jsem se těšil na nářez, protože první díl nebyl úplně nejhorší, ale tady si s postavami nevyhráli, jen je tam nacpali. Baraka byl trapnej, Mileena si ani neškrtla, Kabala se Strykerem vyvraždili mimo záběr kamer a nakonec ani Sheeva nic nepředvedla a Motaro taky ne. Mrtvý Johny a oživlý Scorpion mi neseděli vůbec. Škoda. Nicméně se těšim na nové zpracování. S dnešními možnostmi to musí být dokonalost sama.