Poslední rok (2017)

Veľmi rezervovaný pohľad do zákulisia počas posledného roku Obamovej vlády. Aj keď sa kamera dostáva do toho najhlbšieho zákulisia, veľa sa z neho nedozvieme. Zopár pohľadov na chodby Bieleho domu, rokovania, služobné cesty, či interview z backstagu, ktoré sú však pomerne diétne a veľa neprezrádzajú. Obamova rodina sa v dokumente neobjaví vôbec. V princípe je najviac času venovaného pre členov toho najužšieho staffu, ktorý sa nostalgicky po 8 rokoch lúči so svojou prácou.

Hrdina až do konce (2017)

Melancholický príbeh o starnutí s výborným Samom Elliottom a jeho nezameniteľným hlasom, ktorý dodáva celému filmu značnú charizmu. Elliott to hrá skvele, ukľudňujúco. Inak viac menej osvedčený príbeh s trochu natiahnutým koncom.

Na střeše (2019)

Príjemný nedeľný priemer s jednoduchým príbehom, výborným Švehlíkom v hlavnej úlohe a samozrejme prekrásnou, hrdou Prahou. Miestami až Eastwoodovská hrdosť.

V síti (2020)

Dlho očakávaný český dokument o kontroverznej téme, ktorý doba internetu prináša. No popravde ma, napriek viacerým odporúčaniam, až tak neuchvátil. Možno preto, že som tesne predtým zhliadol vynikajúci slovenský dokument od režiséra Mira Drobného na podobnú tému Kto je ďalší?. 4 hviezdy však idú za výborné, autentické herecké výkony všetkých 3 dievčat (uff, že to dali...veľká profesionalita v tak mladom veku...). Téma samotná až tak prekvapujúca nie je, kto sa v online prostredí už nejaký ten čas pohybuje, mohol to očakávať. No ako výchovný dokument výborný počin.

Whitney (2018)

Očakávania boli veľké, veď pri tak veľkej osobnosti to je pochopiteľné. No tvorcom sa podarilo natočiť len priemerný dokument, mapujúci životný príbeh Whitney, ktorý z bulváru veľmi dobré poznáme. Množstvo záberov je priamo z 'kuchyne' a v rozhovoroch je snáď každý, kto sa okolo Whitney pohyboval. No akosi tomu celému chýbala šťava. Teda okrem pasáží, kde spievala. Jej hlas je skrátka nezabudnuteľný. Proste chýbalo viac emócie, viac dramatizácie v záberoch zo zákulisia, veď celosvetový vzostup a pád, chradnutie a utápanie sa (doslovné), musí byť médiami dopodrobna zmapované.

Virunga (2014)

Nikdy nekončiaca téma zisku a dobývania nerastného bohatstva skrz naskrz národných parkov a to európskymi korporáciami. Holt, doba afrických kolónií neskončila nikdy. Imigrantská kríza v tomto svetle ukazuje svoje pravé príčiny.

Díra (2019)

Jedna hviezda za nápad, druhá za prevedenie a jemný sci-fi nádych. Namiesto abstraktnejšieho záveru by som privítal konkrétnejšie rozuzlenie.

Dálniční hlídka (2019)

Bonnie a Clyde z pohľadu strážcov zákona, pod velením charizmatickej a nekonvenčnej policajnej dvojice Kevin Costner a Woody Harrelson. Silný príbeh s nádhernou kamerou, kulisami a exteriérmi. Sklamali priemernejšie dialógy.

Asi to ukončím (2020)

Výborný úvod (scéna v aute), dokonalá emócia ticha, samoty, smútku a trápnosti tichých momentov. Výborných bolo ešte pár desiatok minút zo scény v dome, kde niektoré scény mali dokonca nabehnuté na horor. Táto neistota držala diváka v napätí, no cca v druhej polovice nečakané zvraty a time-shifty ubrali filmu na dynamickosti. Záver bol príliš poetický a zbytočne dlhý.