Banshee (2013) (seriál)

Na Banshee miluju tu syrovost. Sex, pot, násilí, bordel, chlast. A tranďák. Prostředí je na tomhle seriálu to nejlepší. Jason Hood si mé sympatie úplně nezískal ale časem jsem si na něj zvyknul. Ostatní postavy jsou výborné, zejména Clay a Proctor. Některé scény jsou absurdní a kazí celkový dojem seriálu. První i druhou sérii jsem sledoval v originálním znění, což doporučuji všem, protože dabing je podle mě dost nepovedený. Není to dokonalý seriál, mám ho prostě rád.

South Park: Peklo na Zemi (1999)

To nejlepší ze South Parku. Jak by se vám líbilo vylízat mi prdel pane Garrisone?

Ztraceni (2004) (seriál)

Na Ztraceni jsem se začal dívat až v době, kdy už byly všechny série kompletní. Uchvátilo mě to natolik, že jsem jednou o víkendu zkouknul celou jednu sérii, což je můj osobní rekord. Neumím si představit, že bych na další díly čekal týden. Vydržet by to šlo jenom v umělém spánku. Mám zde rád hodně postav, ale Desmond je prostě jednička. Ztraceni jsou prostě droga a určitě si ten zážitek někdy zopakuju. Už potřetí.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem viděl. Perfetkní proměna pana Whitea, kterého poznáváme jako nudného učitele chemie. Jeho osoba se postupně mění s tím, jak více a více proniká do drogového podsvětí. Tento proces je zobrazen dokonale. Všechny postavy jsou zahrány tak, že jim to opravdu věřím. Walt není žádný hrdina, ani nezranitelný akčňák s nějakou nezvyklou schopností, aby byl zajímavější, jak to vidíme v jiných seriálech, ale úplně normální chlapík, což je mi obzvlášť sympatické. Jesse má v seriálu několik etap, kdy v jedné mi leze krkem a v další ho mám i vcelku rád. Za zmínku stojí mimo jiné ledově chladný Gus, jehož nic nevyvede z míry a také Saul Goodman a jeho osobitý humor. Kaktus místo květiny mě dostal.

Smrtící válečníci (2009) (pořad)

Dívat se na ty všechny testy zbraní a porovnávat jejich účinnost mě prostě baví. Hezky se na to kouká. Klidně by se to ale obešlo bez té závěrečné scénky, kdy se utkají dva týmy bojovníků. Ta je trochu trapná.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Tohle by měl vidět každý, kdo chce strávit nějakou tu noc pod širákem. Bear je sympaťák. Svůj pořad dělá poutavě a přesvědčivě. Jeho pojídání všech breberek je výborná show, ale mimo to dává výborné rady a tipy jak přežít a postarat se o sebe. 100%

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První a druhá série je ohromě chytlavá a sledoval jsem i několik dílů denně. Poté už šla kvalita dolů. Závěrečný dodatečný film se doteď snažím vytěsnit z mozku, protože to byla katastrofa a úplně mi to zkazilo celkový dojem. Tvůrci se ke konci prostě snažili vytěžit co nejvíc peněz na úkor kvality. Bohužel. Nicméně i přes to je to můj oblíbený seriál a za první dvě sezony prostě musím dát plný počet.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Městečko Twin Peaks je seriál který vybočuje z řady. Každý díl si vychutnávám stejně, jako Cooper šálek lahodné, černé kávy. Cooper v jistých chvílích působí nadpozemsky, jako ztělesnění dobra a spravedlnosti. V Twin Peaks nechybí tajemno, nevysvětlitelné jevy, napětí, ale ani vtipné scény (Leland na parketu s Catherin). Twin Peaks má v sobě prostě nějaké kouzlo, je pohádkově krásné a zároveň mrazivě děsivé.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Nechal jsem se pohltit kouzlem Středozemě. Tak nádherně zpracovaný fiktivní svět jsem ještě neviděl a jsem rád, že jsem tento snímek mohl vidět v kině. Knihu jsem zatím nečelt, ale chtěl bych přečíst kompletní dílo Tolkiena včetně Simarillionu. Snad se k tomu jednou dokopu.