• Thriller

Venom (2018)

Marvelovky mám rád a pozriem si každú jednu avšak, táto mi pripomenula 3 časť spidermana. Niečo čo potrebuje telo hostiteľa, dokáže ho zmeniť a dokonca zlepšiť jeho vlastnosti, alebo zápory. Tak toto sme tu už mali, akurát dnes tu máme s toho celovečerný film.  Nápad okopčený z inej marvelovky akurát roztiahnutý, doplnený o úbohý dej. Jediné čo je dobré sú vizuálne efekty a hudba, samozrejme Hardy. Ostatok hodnotím ako podpriemerné, nakoľko u Marvel som zvyknutý na lepšie spracovanie, dej aj akciu. Pozerateľné za mna 6/10

Paroží (2021)

To , že je to postavené na jednom malom 12 ročnom chlapcovi, ktorý sa stará o svojho zdegenerovaného tatka zombíka, ktorému nosí surové mäso, to, že sa stará o svojho brata, ktorý je spolu s otcom zavretý v tmavej kutici uverí len málokto. Pre mňa neuveriteľné až "bláhové" . Skúste sa zamyslieť čo ten chlapec je, kde sa umýva, kto mu perie veci, ako vlastne funguje, na to ako sa film vážne tvári , neskutočne nedomyslené. Atmosfére veľmi slabá, snaží sa stavať na pocitoch, ktoré majú ľudia k svojím deťom, ako by reagovali a čo by spravili, či by tie Vaše deti dokazali to, čo ten 12 ročný chalan, na mňa to žiaľ neučinkovalo. Atmosféru nezachráni ani učiteľka so svojím podozrením a bratom policajtom, ktorý pôsobí neskutočne pripečene. Prvá dobrá scéna až 51 minúte, keď sa svetielkujúci takto ukáže v plnej paráde. Za mna 4/10 za pozretie stojí.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Výborný seriál, ktorý mi pripomína Krajné Medze , alebo Akty X. Napätie, bláznovstvo, možné aj nemožné, je to iba na Vás či uveríte, veľa vecí sa v dnešnej dobe javí ako pravda. Seriál Vás núti rozmýšľať nad tým čo by bolo, alebo mohlo byť, predstavuje paralelné svety a rôzne možnosti. Tajné technológie, spoločenstvá, sila veľkých korporácií, ktoré rozhodujú o bití a nebití. Za mňa super 9/10 vrelo odporúčam

Dinosaur Hotel (2021)

Siena, matka dvoch detí dostane ponuku , zúčastniť sa game show kde môže vyhrať 100 tisíc libier. Všetko vyzerá úplne neuveriteľne, Siena je nadšená a nájde podporu aj u svojích detí, ktoré sa samozrejme tešia , že ich mama sa zúčastní súťaže o tak veľký balík peňazí. Nakoľko sa jej na poslednú chvíľu nepodarí zohnať pestúnku, deti berie so sebou. Spoločné dorazia do hotela a ubytujú sa. V priebehu dňa je oboznámená s pravidlami, dostať sa z podzemia a prežiť noc, znie to ľahko, ale skutočnosť je iná. Ktorá s piatich súťažiacich uchmatne pre seba výhru, víťaz môže byť len jeden. V poslednej dobe mám šťastie na filmy s piatimi ženami, tieto narozdiel od Ouija Shark sú krajšie, ale to je asi tak všetko. Dej by bol fajn, keby bol aspoň trošku uveriteľný. Napätie je totálne smiešne a výkony herečiek na zaplakanie. Miestami pri spomalenej kamere , hlavne v prírode je to ok, dokonca aj hudba zapadá, ale takých situácii je strašné málo, jediná vec čo je vcelku dobre zvládnutá je lietajúci robot. Za mňa veľmi slabučké 2/10

Ouija Shark (2020) odpad!

Skupinka piatich kamošiek skúsi niečo nezvyčajné, jedna z nich na párty prinesie ouiji tabuľku na vyvolanie ducha. Čo sa im však podarí, privolať ducha žraloka, ktorý ich bude naháňať. Zábava naberá na obrátkach a ich život je v ohrození. Asi takto by sa dal opísať film Ouija Shark. Znie to vcelku zaujímavo, opak je pravdou. Hneď od začiatku skočí na vás partia nie moc sympatických herečiek. Kamera, zvuk je na úrovni študentského projektu, konverzácia je trápna , Syfy žraločie filmy sú proti tomuto filmový skvost. len tak zo zaujimavosti jedna konverzácia: Ona:Oci, sníval sa mi zvláštny sen, v tom sne bol zralok. On: Ok pozriem sa na to a potom ti dám vedieť. Alebo scéna , dvaja v lese, zbadajú ducha žraloka, rozutekajú sa na dva smery, zralok ide po chlapovi a baba hláška" vďaka bohu že je prvý "  Za mňa katastrofa a odpad prvej triedy 0/10

Atomic Shark (2016)

Syfy opäť raz natočili niečo nad čím sa dobre zasmejete. Atomic Shark prináša , napätie, akciu, krásne baby a super dej , samozrejme srandujem, okrem tých pekných báb je to klasika od Syfy. Rád si pozriem takýto druh filmu na odreagovanie. K deju, máme tu žraloka , ktorý je tentokrát rádioaktívny, všetko v jeho blízkosti zhorí, alebo vybuchne. Samozrejme vždy sa nájde partia  resp. pár ľudí čo mu to nakoniec spočítajú. Medzitým však žralok pozabíja mnoho ľudí, zničí kopec lodí a spáli množstvo rýb. V celku ok za mňa pozerateľné pokiaľ poznáte tento žáner a samozrejme produkciu syfy. Za mňa 2/10

Vivo (2021)

Animák od Netflixu v spolupráci so Sony nemôže byť zlý, avšak nie je to záruka kvality. Žiaľ v tomto prípade sa jedná o takú zlatú strednú cestu, nijak nevyniká, ale nie je to zase až také zlé. Dejovo to je veľmi plytké a predvídateľné. Postavičky, no neviem, ale mne hlavne hlavná detská hrdinka doslova prekážala a kazila to celé. Medzi najlepšie spracované a najzaujímavejšie scény patrili tie v pralese s hadom, takto by to malo byť a určite by to bolo o triedu vyššie. Veľa tam bolo omáčok, dlhých scén bez deja. Za mňa 5/10

Matrix (1999)

Možno sa to niekomu bude zdať šialené, ale ja som dnes Matrix videl prvý krát v celku, bez vyrušenia. Virtuálny svet, ktorý riadi umelá inteligencia vs zničený apokaliptický svet v ktorom sa normálne žiť nedá. Čo by Ste si radšej vyhrali, ťažko povedať realita je tvrdá a virtuálny svet tak reálny. Dej ok aj keď potenciál tam bol ešte väčší, Mladý Keanu až sa mi veriť nechce ako ten čas letí. Trinity , myslím si, že v tej dobe sexy idol mnohých mužov a chalanov. Film jednoznačne treba vidieť nie je pre každého a veľa ľudí ho nepochopí. Za mňa super určite pozriem aj ďalšie dve časti. 8/10. inak hudba bola fakt super

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Prvé štyri časti ok , tam to bolo v poriadku , napätie, tajomno, atmosféra. V piatej časti to už začínalo byť nie málo, ale veľmi zmätočné. Človek sa strácal v tom čo sa vlastne deje a aj zmysel toho celého, je jasné že tu nastáva obrat a nejako sa musí vysvetliť cele to dianie na panstve Bly. Pozitívne je pomalé predstavovania a tvorba osobných profilov , ktoré sa zaoberajú minulosťou a aj prítomnosťou a vlastne vysvetľujú všetko, prečo sa to vlastne deje a aký zmysel to má. Všetko to do seba pekne zapadne až v 8 časti kde sa ide výrazne do histórie a ukazujú sa pôvodní majitelia panstva Bly. Podľa mňa dobré, veľmi dobré a škoda, že to má a pravdepodobne zostane iba pri prvej sérii. Aj keď tá SPOILER " ruka na ramene v záverečnej scéne" ukázala možné pokračovanie. Za mňa 8/10

Bez jištění na El Capitan (2018)

Neuveriteľné a zároveň šialené. Uz pri pozerani mi bolo zle. Ked som videl ako lezie bez istenia a vies , ze staci jedna chyba a bolo by po Alexovi je sialena predstava. Nasledne si neviem vobec predstavit , ze by som mal partnera, ktory takto riskuje , zijete spolu , mate priklad rodinu , deti a jedneho pekneho dna spadne a koniec . Co je pri tomto. velmi realne. Vyborne spracovany dokument o cloveku o ktorom este es roku 2006 nikto netusil, v roku 2007 spravil free solo jazdu a zrazu sa to rozbehlo . Slava prišla az s tymto dokumentom a oscarom. Obdivujem takychto " blaznov" nakoľko ja by som na to gule nemal. Za mna super  vobec som sa nenudil . 8/10