Silent Hill (2006)

První polovina filmu je skvělá, Silent Hill má ukázkově ponurou hororovou atmosféru a vtáhne vás do ní - a co teprve ta chvíle, kdy zazní siréna a začnou se dít hodně... zajímavé... věci. Škoda toho - podle mě - jediného hluchého místa - konce filmu, ten je krapet odfláknutý, a proto strhává moje hodnocení na 3*.

Beowulf (2007)

Nic proti digitálnímu zpracování, má to něco do sebe a vypadá to hezky... ale možná si měli vybrat jiný námět. Beowulf v knižní podobě je skvost a tímhle zpracováním mu dost nabourali reputaci (přečtěte si tu báseň, prosím!). Takže za mě ne, ne a největší ne je za Angelinu Jolie - co to proboha mělo být???

Anna Karenina (2012)

Tentokrát Joe Wright trochu zklamal, umí to i líp, přišlo mi to takové dvouhodinové trápení. Některé scény ale nebyly špatné - ty divadelní kulisy a jejich střídání byly příjemné zpestření. //// I když mám Keiru Knightley v historických filmech ráda, tady nebyla tak přesvědčivá jako jinde (např. Pokání). Pro mě za zmínku stojí Matthew MacFadyen ve vedlejší roli Anina bratra, který dokázal člověka aspoň trochu rozesmát.

Válečníci (1999) (TV film)

Když na ten film koukáte, asi vás přepadne pocit bezmoci - jak je možné, že mají vojáci zakázáno zasahovat, když se kolem nich dějí taková neuvěřitelná zvěrstva!!!!!! Warriors působi velice autenticky a skutečně - někdy až příliš reálně. Je to bezpochyby perfektní film, který stojí za to vidět. Ve srovnání s jinými válečnými filmy je tenhle nadprůměr.

Hříšné město (2006)

Ponurý a temný příběh, kterému bych dala podtitul "kam až člověka dokáže dovést náboženství a fanatismus". Jinak je to dobrý film s výborným M. MacFadyenem v hlavní roli, ale určitě si ho nepouštějte když budete mít špatnou náladu - po tomhle si ji rozhodně nezlepšíte.

Desperate Romantics (2009) (seriál)

Další povedený britský historický seriál z dílny BBC a ty já prostě můžu :-) Připravte se na lechtivé scény, ale taky hodně humoru a zábavy!

Nespoutaný Django (2012)

Jo, starý dobrý Tarantino. Bylo to správně krvavé, zábavné a skvělý Christoph Waltz opět všechny přehrál! Ale přiznám se, že Django mě tolik nezaujal jako Inglourious Basterds, kteří pro mě i nadále zůstávají nejlepším Tarantinovým filmem.

Láska v bílém pekle (2004) (seriál)

Hodně záleží na tom, v jakém rozpoložení a denním či nočním čase budete tenhle seriál sledovat - a mně se všemi těmito atributy trefil přesně do doby, kdy jsem něco takového asi potřebovala vidět a uvěřit - z toho důvodu dávám 5*. Ač na tyhle romantické věci nejsem úplně stavěná, North & South je skvělý (Britové tyhle věci umí točit; jinak schválně používám originální název, protože "Láska v bílém pekle" ho spíše dehonestuje) a ty čtyři hodiny co zabere, vám utečou jako nic. Seriál dobře vykresluje tehdejší atmosféru v Anglii a srovnává starosvětský a spíše zaostalejší jih a moderně smýšlející sever - i s jeho temnějšími stránkami. To vše doprovází neskutečně podmanivá hudba - třikrát hurá jejímu tvůrci.//// Jen možná škoda toho konce - byl až moc předvídatelný - mohli to ještě trochu zkomplikovat ;-) //// A herci? Richard Armitage prostě umí. Umí hrát, umí zaujmout, je jistý a jeho charisma z něj doslova stříká na všechny strany. Věřím, že po téhle sérii se našlo gigantické procento žen, které by chtěly mít doma takového svého Johna Thorntona :)

Black Books (2000) (seriál)

Trio Moran + Bailey + Greig opravdu válí. I když má seriál pár trapnějších míst, na druhou stranu - který seriál je dokonalý??? A tenhle má i přes to všechno k dokonalosti velice blízko (a rozhodně sáhněte po originálním znění s titulky!!). Bernarda Blacka a Mannyho si prostě zamilujete :-) "Bernard, I ate all your bees!"