Vera Cruz (1954)

Spíš tak za 68%, ale nebylo to zas tak přesvědčivý. Rozumějte, vzhledem k dobrýmu námětu, obsazení, exteriérům atd. byl film tak trochu nemastnej, neslanej, ale relativně, právě vzhledem k jeho potenciálu.

Reportér (2012)

Ucházející retro krimi s psychedelickým přelivem a vynikající kamerou (jak mě někdy tyhle trhavý kamery vaděj, tak tady vůbec). Nízký hodnocení nechápu, co má bejt dobrej film, když ani tohle ne? Neříkám, že to mění dějiny filmu nebo že to je Antonioni, ale na to, co chodí z Ameriky, to je docela dobře nekomerční pořádný kino. A herci jsou až neuvěřitelně civilní (po americku), Kidman je opravdovou jižanskou šťabajznou, Cusack je taky dobrej magor, jenom McConaughey možná maličko přehrává, ale jen málo.

Ve stínu (2012)

Nejde bejt pořád na český filmy přísnější než na ty cizí a neustále je podhodnocovat. Takže jsem tenhle možná lehce nadhodnotil, ale rád, protože stojí za to. Chvílema jsem měl i pocit, že tohle snad ani neni českej film. Určitě svojí formou, zpracováním, atmosférou a vším možným dalším překročil hranice ašsko-moravský kotliny a to dost. Ondříček se zřejmě učí u táty :-). Kdyby to mělo voiceover, tak je to skvělej noir. Je to určitě stejně tak dobrý jako ten rakouskej film o výrobcích falešných peněz za války (Ďáblova dílna). Jo, a v dnešní době, která se v rámci politický korektnosti, bankovní nekorektnosti a dalších blbostí nenápadně totalitarizuje, jsou takovýhle filmy potřeba.

Polski film (2012)

Spousta veci se tomu da vytknout, ale v urcitych momentech by se za to nemuseli stydet ani Monthy Python.

Talaash (2012)

Oc jde? Policajt s osobnim traumatem resi sebevrazdu bollywoodskyho herce, potka pri tom prosatitutku, ktera ho osudove pritahuje a leci jeho rany na dusi. On postupne zjistuje, ze jeho pribeh a jeji jsou tajemne propojeny. Fakt dobry, mozna lehce nadhodnocuju, ale dost to na me zapusobilo. Amir je skvelej, Kareena moc hrat neumi, Rani Mukherji ujde, ale celkove - atmosfera, zpracovani, absence tancu a pisni (az na jednu pisen a to peknou), portret Bombaje atd. z toho ucinily velkej zazitek.

96 hodin: Odplata (2012)

Kdyby ten deda na konci dodrzel slovo, dal bych hvezdy tri, ale takhle? To musi bejt zaporak vzdycky takovy prase, ze ho proste musime nechat zabit? Vzdyt by to tim ziskalo trochu jinej rozmer. Ale zrejme to hochum kolem Bessona ani do takhle melky hloubky nemysli a divim se Neesonovi, ze v tom vubec hraje. Jinak me unavujou ty neustaly klise, to nemuze bejt banda zlocincu treba se Svedska? Nebo z Kanady ci Mongolska? A agent musi bejt vyslouzilej CIA machr? Nemuze bejt treba z BISky :-)? Nebo z argentisnky tajny sluzby?

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Ten konec mohli hosi vymyslet lepsi, kdyz si vezmu solidni zacatek a dlasi sceny, tak konec je naprosto nesmyslnej. Ale i tak, ono je to vlastne uplne IQ tykve, ovsem videt takhle hochy dohromady a jak si ze sebe delaj legraci, to je docela zazitek. Vystavujou svoje charisma a protoze nejaky fakt maji, tak nas to bavi. Abych rek pravdu, divim se, ze na to vlastne koukam, protoze v dobe, kdy bezely jejich akcni filmy, jsem to vubec nesledoval, to jsem tim spis pohrdal (s Lundgrenem jsem nevidel ani jeden film, dodnes jsem nevidel ani jednoho Rockyho, Chucka Norrise jen ve filmu s Brucem Leem), ale tohle me bavi. Asi kvuli nadsazce, kvuli tomu, ze si to vsichni uzivaj a taky prece jen lidsky dozrali, coz je v urcitych scenach znat.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Krasa, ne? Jak je to mnohem vernejsi knizce, tak je to lepsi a vyvazenejsi nez Prsten. Freeman je skvelej, ten chlapik v posledni dobe zari a obohacuje kazdej film, ve kterym se vyskytne. Jo, a kdyby nekdo sepsal petici na zruseni 3D, tak bych ji rad podepsal, to je jediny, co nemusim, asi zatim u zadnyhu filmu., Ale celkove za Hobita palce hodne nahoru!

Pí a jeho život (2012)

Skoro celou dobu na maximum, ale ten konec tak nejak vysumel. Jinak tygr je nadhernej a more, hvezdy, ryby, ty skoroopicky (zapomnel jsem, jak se jim rika) taky. Plus vzpominka na Pondicherry a Montreal. Filosoficky samozrejme jednoduchy. Ale co, aspon neco.

OMG: Oh My God! (2012)

Docela dobry, videno v letadle z Dilli do Mangalore, ucinek na ostatni cestujici dost silnej. Film neni ani zdaleka tak blbej, jak by se mohlo nekomu zdat, i kdyz zjednoduseni a prvoplanovitosti se nevyhne, ale ono mu i tohle pridava na roztomilosti. MOznej spoiler, i kdyz nezmeni zazitek z filmu: Prostej kupec poda u soudu stiznost na Boha, je ateistou, hlavne vlivem vsech tech brahmanu atd. Buh se mu ale zjevi, takze kupec vse pochopi :-). Jo a u soudu vyhraje!