Brooklyn (2015)

Brooklyn je možná opožděná, zato však mistrovská generační výpověď. Je to zkrátka vynikající film, kde pod taktovkou Johna Crowleyho perfektně zapadá vše tam, kam má. Obdivuji Crowleyho neuvěřitelný smysl pro detail, načasování a směřování toku emocí. Naprosto dokonalý je hudební doprovod. Negativního mne nenapadá vůbec nic. 94 %

Red Dirt Rising (2014) odpad!

Na film se bohužel nedá dívat. Všechno je špatně. Děj vůbec není poutavý, vyprávění schází jakákoliv promyšlená struktura, klíčové scény jsou vyložené zpackané a herecké výkony jsou ryze amatérské. Po technické stránce to není o moc lepší: produkce je hodně laciná, zvuk je namixován nekonzistentně, obrazové efekty chatrné. Hudební motivy byly vybrány dobře, ale hudba hraje v pozadí takřka neustále a obzvlášť v dialozích vyloženě ruší. 7 %

Do posledního dechu (2016)

Film začíná hodně těžkopádně: jak vypravěčsky, tak i technicky. Retro statické snímání účinně brzdí filmový spád. Dojem se mění, když začne líčení boje člověka s nelítostným živlem. Stále hodně pomalé a rozvláčné vyprávění se náhle stane poutavým a dramatickým. A co víc, celé to dohromady zpětně tak nějak … docela funguje. Takže proč ne. Z herců mi nejvíc utkvěli Casey Affleck a Ben Foster ve výrazných vedlejších úlohách. Hudební doprovod je solidní, ale vůbec ničím nepřekvapil. Celkově Gillespie odřídil film na jistotu. 69 % [Název filmu, převzatý z knižní předlohy, ve mně okamžitě evokoval Churchillův projev „This was their finest hour.“ Myslím, že je to docela pěkná paralela.] ** ČSFD předpremiéra Liberec **

Rytíř pohárů (2015)

Nádherná audiovizuální koláž. Trvající dvě hodiny. Nic víc. 39 %

Rukojmí (2015)

Film, který je čistě o hereckých výkonech (výborní Kate Mara, David Oyelowo + ve vedlejších úlohách Michael Kenneth Williams a Leonor Varela). Vše ostatní je alespoň o kategorii horší. 51 %

Velký Gatsby (2013)

Podivná adaptace, kde nic nezapadá dohromady. Polovičatá aktualizace hudby a kostýmů akorát odpoutává pozornost od stěžejního pilíře předlohy: psychologie postav. Dávám rozhodně přednost 40 let starému Gatsbymu s Robertem Redfordem v hlavní úloze. 44 %

The Program: Pád legendy (2015)

Ben Foster skvěle hraje Lance Armstronga, ale když se to tak vezme, film vypravěčsky vlastně vede odnikud nikam. 52 %

Dáma ve zlatém (2015)

Příliš černobílé vidění světa napříč časem a prostorem, podivný psychologický vývoj postav, schématičnost a nevyužití hereckého potenciálu hvězd hrajících ve filmu: to vše snímek řadí do lehkého podprůměru. Příště by to chtělo méně tlačit na pilu. 54 %

Flying Home (2014)

Příjemný, odpočinkový film na víkendové odpoledne. Je to schematické, klišé, ale s kouzlem belgického venkova. 44 %

Chlapectví (2014)

"I just... thought there would be more." Nevím, na základě čeho bych měl tomuhle filmu udělit lepší ohodnocení. Nenapadá mne ani jeden vyloženě nadprůměrný aspekt. Časosběrný snímek je sice zajímavá idea, ale rozhodně ne revoluční. 44 %