První republika (2014) (seriál)

Výborný námět na seriál, slušný rozpočet i obsazení, ale podprůměrný výsledek. Místo epické ságy na historickém pozadí je to bohužel jenom 'Vyprávěj' ve starších kulisách.

Season of Miracles (2013) odpad!

Film, který ve všech ohledech nedosahuje ani zdaleka základních standardů profesionální filmařské práce. Pokud jste od této skutečnosti schopni odhlédnout, dostanete nenásilný křesťansky laděný rodinný snímek. 4 %

Žlutá země (1984)

Je zajímavé, že řada zdejších komentářů zmiňuje ideologičnost snímku, resp. propagaci komunismu. Kdysi jsme se tomuto filmu věnovali na semináři s přednášející z Harvardu a na vybraných scénách nám názorně ukazovala a vysvětlovala, jak to je vlastně všechno úplně naopak...

Věra 68 (2012)

Slabší 3*. Velmi příjemný, osobně laděný dokument, který dává možnost hlouběji poznat některé životní okamžiky Věry Čáslavské. Bohužel se, za účelem jednoznačného vyznění, vyhýbá mnohým kontroverzním tématům.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Druhý díl Hladových her dokazuje, že něco, co na papíře nedisponuje pražádnými literárními kvalitami, může naopak jako film fungovat naprosto skvěle. 79 %

Talisman (2012)

Příběh není nijak světoborný, ale velmi solidně zfilmovaný. Celkový dojem je proto ještě dobrý. Mohlo to být mnohem horší... 59 %

Volyňští (2013) (TV film)

Vynikající dokument po všech stránkách dokumentující historii české menšiny ve Volyni. Skutečně kvalitní a poutavý film.

Elysium (2013)

Vzhledem k tomu, že jsem film netrpělivě očekával několik měsíců, je pro mne výsledek spíš zklamáním. Ale alespoň se mi potvrdilo, že Blomkamp není moje krevní skupina: co se mi nelíbilo na Districtu 9, toho jsem se dočkal opět. Na každý pád zmařená šance. Negativní dojem trochu zanechalo nečekaně vysoké vstupné, které z Elysia udělalo s přehledem nejdražší 2D film, který jsem v českém kině viděl. 64 %

S ledovým klidem (2012)

Film je o dvě kategorie horší, než napovídá jeho obsazení. Skoro všechno je špatně: příšerným scénářem počínaje a zcela nevhodnou hudbou konče. Symbolickou korunu pak filmu nasazuje amatérská režie. 33 %