Ztracení chlapci: Žízeň (2010)

O niečo podarenejšie ako druhý diel, ale stále slabota. Je fajn, že tam dotiahli Jamisona Newlandera, ale mali to trochu prepracovať. Škoda, že Corey Haim tam nebol. Zomrel počas natáčania. Ale ten koniec, ako si Feldman poradí s hlavným upírom, tak to bolo fakt originálne.

Ztracení chlapci: Upíří kmen (2008)

Strašné. Lost Boys z osemdesiatych rokov bola klasika. Toto je vykrádanie dnes už kultového filmu, ktoré sa s impotentným scenárom, nepresvedčivými hercami snažilo vyrovnať originálu. Nestalo sa. Corey Feldman proste hral to, čo v osemdesiatych rokoch a zmilujem sa kvôli nemu a celkom podarenému remaku pesničky Cry, little sister. Ale inak hrôza. Stiahol som, videl som, zmazal som, už viac nemusím.

Stůj při mně (1986)

Skvelý film. Funguje aj po rokoch. Kiefer Sutherland, River Phoenix, Corey Feldman, Will Wheaton (alias Wesley Crusher), tí všetci hrali parádne. Malé úlohy Richarda Dreyfussa a Johna Cusacka tiež potešili. Skvelý film, zábava, tak trochu road movie s morbídnym nádychom. Ideme hľadať mŕtvolu, budeme slávni! Keď som to prvýkrát videl, tak to dávali, myslím, v polovici deväťdesiatych rokoch na Nove alebo ČT1 a najviac sme sa rehotali na tých neuveriteľných šabliach, ktoré po sebe hádzali zúčastnení onej súťaže v jedení koláčov. Skvelá oddychovka.

Columbo - Popel popelu (1998) (epizoda)

Toto bola podľa mňa posledná, naozaj dobrá časť. A stretne sa v nej Columbo opäť s Patrickom McGoohanom (pôvodne mal dostať úlohu Columba on, ale navrhol Petra Falka). Symbolické. Naozaj skvelá časť, Patrick McGoohan to zrežíroval skvele a "smrťák" v jeho podaní vyznel naozaj mrazivo.

Patriot (1998)

Moje nervy, to bola nuda. Seagal ako doktor! Úprimne, hviezdou z neho urobilo jeho bojové umenie, ktoré tu vidíme iba raz a aj to na konci. Inak je to údesná nuda. Nebudem tu vymenovávať jednotlivé logické chyby. To by bol komentár na dve strany. Po roku 1998 to so Seagalom už šlo fakt z kopca.

Columbo - Etuda v černém (1972) (epizoda)

Slušná časť. Milenka začne skákať, tak ju treba odstrániť. Pekná ukážka toho, ako padne kosa na kameň. Vadili mi tu ťažké feministické kecy, hlavne z úst tej malej mrňavej baletky zneli fakt strašne. Ale inak? "Vy ste si tiež nevypila počas prohibície?" "Vtipy na môj vek necháme stranou." To týchto dvoch vetách som sa fakt smial. A hneď na to. "Dáte si pohárik, poručík?" "Ak sa preukáže, že niekto podrážal nohy orchestru, vyhodíte kohoľvek?" "Áno, kohokoľvek, aj maestra!" "Tak to si dám."

Vetřelci (1986)

Neskutočne vydarené pokračovanie. Z hororu, kde nervy drásalo ticho a tlkot srdca, sa presunieme do stiesnených priestorov stanice na LV-426 a necháme naplno rozhučať strelné zbrane, ktoré sa zúfalo snažia eliminovať armádu hladných votrelcov. Paráda. Nemám, čo vytknúť. To sa snáď už ani nemohlo vydariť viac. Cameron vsadil na veľa detailov z pôvodného filmu, ktoré fanúšika neskutočne potešia a zároveň to ťahal inam. Byť po mojom, skončí to po tomto filme. Votrelec a Votrelci. Ostatné filmy už boli voloviny. Prometheus tiež nevyšiel tak, ako som dúfal.

Columbo - S dýkou v mysli (1972) (epizoda)

Parádna časť s príchuťou shakespearovského divadla. Bomba. Dvojka vrahov, ktorí teda popri Columbovi neskutočne váleli. Myslím herecky. Veľmi sa mi páčilo, keď sa superintendant Dirk zamýšľa, kto bol asi najlepší detektív v histórii Scotland Yardu. A odpoveď? Sherlock Holmes. To som sa fakt smial. Dať Columba do londýnskeho prostredia malo fantastickú atmosféru, ktorú v žiadnom prípade neuvidíme. Túto časť mám fakt rád. Jeden z prípadov, kde Columbo pomocou menšej pasce dotiahne zločinca k priznaniu.

Columbo - Džungle ve skleníku (1972) (epizoda)

Veľmi slušný prípad, jedna z mála vrážd, ktoré musí Columbo riešiť a súvisí s únosom. Objaví sa tu pomocník, ktorý sa objaví ešte v prípade Kouzelné Alibi. Trochu neskúsený detektív, ktorý ale Columba obdivuje ako malé decko. Najviac sa mi páčia tie okamihy, kde Columbo iba akože tlachá, ale v skutočnosti sa ľuďom okolo začínajú otvárať oči (scéna na jachte, kde Cathreen dôjde, za čo ju mal jej ťažký milenec). A tie fialky!!! Skoro som spadol z kresla od smiechu, keď to tam Columbo rozbalil.

Ztracení chlapci (1987)

Keď som mal dvanásť rokov, tak to patrilo k mojim obľúbeným filmom. Veľa som ich vtedy nemal. Nie je to veľdielo, ale pred pár mesiacmi som si to pozrel a stále to má šťavu. Je to slušne natočené, herci sa snažili, dej dobrý. Netreba pohľad na hektolitre krvi a tonu vnútorností, aby ste videli celkom dobrú hororom chytenú komédiu. Duo Haim a Feldman asi vo svojom najlepšom filme. A samozrejme, na koniec sa ukáže, ktože je ten hlavný upír? Štvrtá hviezdička je z nostalgie.