Terminál (2004)

Nebol to zlý film, ale čakal som viac. Dosť som sa nudil. Niektoré scény boli úsmevné, iné dojímavé, ale inak sa film neskutočne ťahal. Ako tak to zachraňoval Tom Hanks. Nemôžem si pomôcť, ale mne nesadol.

Burke and Hare (2010)

Podľa mňa parádna a mimoriadne nedocenená komédia. Nechápem, že Súmrak mŕtvych má 75 % a toto iba 66 %? Malo by to byť naopak. Je tu vidieť, že sa peniazmi nešetrilo, či už na kostýmy alebo na výpravu, ale prekvapuje ma ten slabý záujem o tento film. Podľa mňa to bola bomba. Opäť čierny humor + britský humor + pár postáv z histórie, ktorú riadne prekrútime + dvojka britských týpkov (Simon Pegg, Andy Serkis) + nejakí tí sekundujúci herci (Tim Curry, Christopher Lee) a slušný film je na svete. Super!

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Fakt parádna čierna komédia. Nachechtal som sa dosť slušne a pri konci to už fakt ťahali do absurdít, ale kto má rád čierne komédie s britským humorom, tak tu dostanete poriadnu porciu.

Soumrak mrtvých (2004)

Čakal som od toho viac. Nebolo to zlé, taká oddychovka. Myslím, že Simon Pegg sa mal s tým námetom pohrať trochu viac. Kopa, typicky britských, hlášok, ale pri konci už tam bolo nelogickostí až príliš a vtipov málo. A keď hádzali tie platne po tom zombíkovi. Pink Floyd? Nie, tú nechaj. Dire Straits? Hoď to po ňom! To ma zarazilo. Aby si Škót nevážil Marka Knopflera? UFFF. Všimli ste si tam neskutočný prťavý štek Martina Freemana?

Dogma (1999)

Veľmi slušná komédia, veľa známych hereckých tvárí, ale pri konci to trochu strácalo šťavu. Je mi úplne jasné, prečo bola kopa katolíkov naštvaná, ale nad mnohými výrokmi v tomto filme by sa mali mnohí rádobykatolíci zamyslieť, lebo niektoré naozaj za to stoja. Slušné, ale nie je to zrovna nenáročná komédia.

Kdo s koho (2001)

Ak by tam nebol Robert De Niro, Marlon Brando, Edward Norton, tak dám 3 hviezdičky. Priemerný film. Koniec som predpokladal. Buď sa z Eda vykľuje policajt, alebo podrazí De Nira. A De Niro nie je debil a nenechá si to. Aj to tak dopadlo. Spád slabší, trochu napätie, nemôžem si pomôcť, ale bolo to trochu nezáživné. Myslím, že zo scenára a zápletky sa dalo vytrieskať oveľa viac. Ale inak pohodový film.

Špionáž (2013)

Podľa mňa slušný film o tom, ako sa robia veľké obchody. Podrazmi. Trochu ako Wall Street, ale o niečo horšie. Dal by som tri hviezdičky, ale Ford, Oldman, Dreyfuss to zachránili. Mladá generácia to tu odflákla, staršia ukazuje, ako sa má hrať. Josh Holloway bol celkom v pohode, ale Liam Hemsworth nie je nič iné, iba pekný ksichtík. Keď Sheen nakopal Douglasa do zadku vo Wall Street, tak to bolo uveriteľné, ale tu som iba krútil hlavou. A to, akým spôsobom chcel ukradnúť, čo potreboval, tak z tohto sa všetci týpci, čo robia zabezpečovacie zariadenia, asi iba smiali.

Cizinec (2003)

Krútil som nad týmto dielkom hlavou. Je mi jasné, že už pekných pár rokov si Seagal niekoľkokrát do roka natočí nejakú kravinu, ktorá ide rovno na DVD, zhrabne pár miliónov a má na háku, či to bude zarábať alebo nie. Ak by mne ponúkli pár miliónov za účinkovanie v akejkoľvek blbine, tak iba pre tie peniaze to zoberiem. Ale tu to ešte aj produkoval??? Začínam si myslieť, že Stevenovi fakt preskočilo. Toho chlapa obdivujem, siedmy dan v aikido, hovorí plynule po japonsky, vie fakt slušne hrať na gitare (videl som, počul som, potvrdil to dokonca aj B. B. King), ale tu mal asi permanentne vypnutý mozog. Scenár otrasný, kameramana by som zabil za tie prestrihy, kde Seagal sa chystá niekoho zložiť k zemi, zrazu pohne rukami, kameraman v tej chvíli dostane asi epileptický záchvat, pretože všetko sa za sprievodu vykastrovanej technohudby strašne rozkýve a náhle vidíme protivníka na zemi. Seagalovi tam mieria na hlavu každých desať minút, vždy sa z toho, samozrejme, dostane, pretože jeho protivníci sú totálne blbí. Steven je proste nepolapiteľný, ak ho zajmete, vždy má náhradný plán, aj keď, než sa dostane k jeho realizácii, tak len o trochu menej naivní by ho dávno prekukli a radšej by mu vystrelili mozog z hlavy. Zato je tu protivník, ktorý má stále cigaretu v papuli, znesie viac guliek ako Terminátor. Dokonca aj Seagal potrebuje 3 pokusy, aby ho zabil. V jednom okamihu mu mieri na hlavu a potom ho strelí do hrudníku (je logické, že tu bude mať nepriestrelnú vestu), hoci už predtým mal problémy s jeho zabitím. Najlepšia scéna bola, keď Seagala zajali, vzali mu jeho záhadný balíček, Steven sa na WC v jednej nemenovanej stanici v Nemecku postaví k pisoáru, vytiahne vtáka, začne chcať a jeho protivník nožom rozbaľuje balíček. Vtedy močiaci Seagal vyskočí zavretým oknom (predpokladám, ešte stále s vtákom v ruke) a ozve sa výbuch, ktorý rozmetá železničnú stanicu v Nemecku na sračky. Ten záber som si pozrel asi 3-krát a viem určite, že Steven nemal časť nielenže oklepať jeho zbraň, nie to ešte ju schovať, takže mal určite nenormálne šťastie, že vtáka nenechal medzi črepinami na okennom ráme. Všimli ste si ten hajzlík na tej nemeckej stanici? Akákoľvek železničná stanica v Transylvánii v Rumunsku mala pred 30 rokmi čistejší a menej popísaný hajzel ako ten, čo ste videli. No proste nelogických kravín plná prdel. A réžiu ani nekomentujem. Tak nič, jedna hviezdička len za Seagala a za snahu o nejaký ten film z prostredia špiónov a vysokej politiky rôznych záujmových skupín atď. Ale ináč sklamanie.

Kanadská slanina (1995)

Podľa mňa skvelá komédia. Ten podtext musí byť každému jasný. Spôsob, akým si Michael Moore urobil žart zo Spojených štátov nedemokratických, je geniálny. Je to v podstate taká paródia. Musím povedať, že som to videl potom, ako som si pozrel Moorove dokumenty, ale tento film je veľmi zábavné dielko. Podarených hlášok je tam kopec, potešia aj menšie úlohy hercov ako Dan Aykroyd, James Belushi. Dej má spád, asi 2 tony zábavných absurdít na 1 minútu filmu. Myslím to fakt v dobrom. Stále sa niečo deje, nie je tam minúta bez nejakej bláznivej kraviny. Alan Alda bol teda šialený prezident, John Candy už vo svojej, myslím, poslednej úlohe. Škoda ho. Malo to, podľa mňa, trochu nádych filmov z osemdesiatych rokov. Veľmi príjemný, oddychový film. Ak chcete zdvihnúť náladu, mrknite si to.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Tento film som videl iba pred pár rokmi. Niekedy nechápem, ako som mohol takéto skvelé filmy tak dlho obchádzať. Fantastický film, ten koniec som sledoval zatajeným dychom. Dúfal som, že Nicholson Louise Fletcher uškrtí. Nestalo sa. Ja som Louise Fletcher poznal zo seriálu Star Trek: Deep Space Nine. Tam hrala ešte väčšiu mrchu. Nečudujem sa, že Nicholson a Fletcher dostali oskara. A Brad Dourif, vtedy ešte mladý chalan, to zahral tiež skvele.