Zelený sršeň (2011)

Úplný opak A-Teamu, ktorého snaha byť cool pôsobí prehnane a vtieravo. Zelený sršeň je naproti tomu pohodový, na nič dôležité sa nehrá a niektoré scény a hlášky majú dokonca tendenciu stať sa kultovými. Bohužiaľ, stopáž sa mi napriek všetkým pozitívnym elementom zdá neúnosná. Herci sú skvelý, zvlášť Christoph Waltz ma svojou ďalšou psychotickou kreáciou presviedča, že je naozaj pozoruhodným komediálnym talentom, Jay Chou síce Bruce Lee nie je, ale ide si svojou cestou a ide mu to dobre a zo Setha Rogena sa stal po schudnutí aj celkom fešák. V podstate nemám ani moc čo vytknúť, kvalitu snímku preverí až čas. Ale pozrieť sa na to dá bez ujmy.

Já, legenda (2007)

Má to kopu chýb, od faktu, že Will Smith nie je herec, ktorý by sám utiahol celý film (čo si našťastie tvorcovia neskôr uvedomili), scenár je deravý ako ementál a námet je za posledné roky už dosť obohraný (28 Days Later), ale navzdory tomu je tento film fakt dobrý. Má srdce a snaží sa vyhýbať všetkým žánrovým klišé (pasca na Nevilla), hrdina je sympaťák a koniec, nech je hocako prevarený a patetický, je proste pekný. A komu sa to nepáči, nech sa nato nepozerá, ale Ja, legenda si svojho diváka nájde.

A-Team: Poslední mise (2010)

Akosi mimo mojej "ligy". Dialógy sa snažia byť vtipné a trefné, zápletka je tak neprehľadná ako záznam z ultrazvuku a herci tak pol na pol - Neeson štandard, Cooper tiež, Copley výborný, Rampage Mr. T nenahradí, Biel otravná. Až po celovečeráku som si začal vážiť kvalít béčkového seriálu. Toto je len übercool záležitosť pre divákov závislých od hollywoodskej produkcie plnej výbuchov a patriotizmu. Nie, ďakujem, toto nie je nič pre mňa. Oveľa lepší pocit mám zo Slyovho E-Teamu.

Smrtící bumerang (1996)

Ak sa niekedy hodil do môjho komentáru titulok "herecký koncert jednej osoby" tak práve teraz. Ba čo viac, Billy Bob si to aj sám napísal a zrežíroval. Na tomto filme pekne vidieť, čo sa dá na minimálnom priestore a s minimom hercov dokázať. Veľmi silný filmový zážitok, z ktorého ma ešte dlho bude mraziť až do špiku kostí. A záver taký napínavý, že som sa neodvážil ani tipnúť si, ako to s Karlom dopadne. Každý detail ma priam vytrhával z obvyklej hollywoodskej omáčky. Bravo!

Zkurvená noc (2003)

Nevidím jediný dôvod, prečo by som nemal dať plný počet. Kopa vynikajúcich hercov, ďalšia šialená kreácia môjho obľúbenca Bena Fostera a hlavne hromada bizarných situácii, pri ktorých som si asi tisíc ráz vydýchol "čo ti j*be?!". Proste nekompromisná čiernočierna akcia plná najmorbídnejšieho humoru á la QT. Ani som sa nestihol zbadať a už to končilo. Zábavný a po technickej stránke dokonalý snímok, ktorý však treba brať s nutným nadhľadom.

Mr. Deeds - Náhodný milionář (2002)

Joh Turturro ma v sandlerovkách zabíja, tie jeho šialené role mu náramne seknú. Inak nič moc, moralizovanie tentoraz nevyšlo, Winona ma nikdy zvlášť nebavila a niektoré vtípky (hlavne s nohou!) by pripadali smiešne asi len lobotomickým jedincom. Ale Buscemi ma pobavil a Gallagher ako záporák bol prekvapivo dobrý. Stačilo vidieť raz.

Zlomené květiny (2005)

Maximálne uvoľnený film pre dokonalú pohodičku. Zapáliť si cigaretku, po jarmuschovsky si k nej dať aj dobrú kávu a sledovať úžasného Billa Murraya v jeho snáď najvymakanejšej roli. Lebo hrať dobre, to nie je len o prehnaných výstupoch a cool hláškach, to nie. Unudene privrieť oči, keď niekto trepe dve na tri, alebo sa len jemne pousmiať, keď ťa niečo napadne. Proste k ideálnym ***** tomu nechýba veľa. Kto má rád Jarmuschovu pomalú a skečovitú réžiu, príde si na svoje.

Půlnoční kovboj (1969)

Snažím sa byť objektívny a tak mi nezostáva nič iné, ako kovboja trochu zj*bať. Áno, ústedná dvojka je super, zvlášť Jon Voight ma milo prekvapil (u Dustina sa to dalo čakať), ale hlavný námet je už tak prevarený, že ma proste nezaujme. Dramatický záver som vyslovene očakával. Mám rád tému života na ulici, ale poznám aj lepšie snímky, taký Svätý z pevnosti Washington je pre mňa jasná voľba. A k hlavným postavám, nech už boli akokoľvek dobre zahraté, som si za celú stopáž nevytvoril žiaden vzťah. Pre mňa pekný, lež prázdny film.

Griffinovi (1999) (seriál)

Najprv to akosi nebolo na mojej vlne, ale nechal som sa uniesť a nakoniec sa mi dostalo viac zábavy ako v kultových žlťáskoch. Humor je o poznanie černejší, postavy vycibrené (pes Brian, malý a šialený Stewie), situácie čarovne absurdné a hlášky nezabudnuteľné. A samotný Peter Griffin je už len posledný stupienok k päťhviezdičkovej zábave. Dávno som sa tak nepobavil. Cynický, skoro až hnusný humor sa mi zapáčil a teraz už len hltám časť za časťou.

V Číně jedí psy (1999)

Tak trochu rozpaky. Možno je to len v tom, že som najprv videl vynikajúci prequel, ktorý je ešte o čosi drsnejší a temnejší, pretože v obsadení to rozhodne byť nemôže. Harald je skvelý ako vždy a dobre mu sekunduje aj balkánsky Stallone Dejan Cukic s jeho charakterovou premenou (to mám rád!). Ten koniec sa mi ale vôbec nepáčil a pokazil mi inak celkom príjemný filmový zážitok. Veľká škoda... Prial by som si nadupanú trojku.