• Krátkometrážní

Koupili jsme ZOO (2011)

Tak nádherný, pohodlný, uklidňující a sympatický film jsem už dlouho neviděl. Skvělý Matt Damon si splnil svůj americký sen. Jo jasný, má to svý mouchy, ale.. vždyť oni koupili ZOO. Tohle si pustim minimálně ještě 5krát.

Obchoďák (2012) (seriál) odpad!

Paní Marika Procházková mě svým tak znechucujícím sladkým projevem a pološeptající řečí vytáčí, že nemohu jinak. Ono i tak, kdyby tam nehrála, moje hodnocení by nevzrostlo. Ať už tyhle seriálový kýče skončí, prosím...

Víla Zuběnka (2010)

Radši začnu taky věřit na vílu Zuběnku.. aneb jak udělat z hory masa malinký špíz. Námět je neskutečně hloupý, herci neskutečně neherečtí, všechno tak neskutečně neskutečné, ale.. Prostě jsem se bavil. Hlavně tehdy, když se na stadionu proměnil a naučil létat. Ách..

Sinister (2012)

Co se týká žánru, není co vytknout. Derricksonův Sinister staví především, jak už to tak u hororů bývá, na temné atmosféře, jakési brutalitě, zlých démonech a na lekačkách. Začátek filmu vypadá lidumilně, příběh o jakési spisovatelské pseudohvězdě jenž čeká na svůj vrchol. Jenže.. postupem času film začíná přitvrzovat a stává se z něj to co by mělo - kvalitní horor. Námět a scénář výborný, režie skvělá a Hawke opět ukazuje svoje kvality. Pět hvězdiček jsem nedal jen proto, že jsem byl opět mírně zklamaný z konce. Jakoby už tvůrci filmu řekli: "Sakra, už jsme přetáhli hodinu a půl, musíme to rychle ukončit". Holčička se sekyrkou byla sice rozkošná, ale sakra chlapi, měla si to potahat víc!!

Avengers (2012)

Ještě že to nedopadlo tak, jak jsem očekával. Absolutní překvapení, BRAVO! Rychlé tempo, spousta akčních scén, vtipné hlášky apod. Je to jakoby dnešní Pendolino projelo v zapadlé vesničce v 17. století, vy stáli na peróně metr od toho a skoro se z toho posrali radostí a úžasem. To jsou Avengers..

Bitevní loď (2012)

Ach jo! A to začátek vypadal tak slibně. Honba za kuřecí bagetou mě ještě bavila, fotbalové utkání Nagata vs Hopper taky docela ušla, ale jakmile se nasedlo na kocábky, moje sympatie šly stranou. Absolutní neherectví všech mě trápilo snad nejvíc (ani Neeson nezazářil). Kitsch je pro mě velké zklamání, všudecpaná Rihanna by radši měla zůstat u mikrofonu, no a ten velkej černej ex-boxer kyborg - co to jako mělo bejt?! Jediná pozitivní věc byla sličná dcera Neesona, avšak ani ona svou krásou nedokázala film vyzdvihnout. Efektivně zvládnuté bitvy s mimozemskými stroji byly ještě na hranici vkusu, ale co si tvůrci slibovali od závěrečné muzejní lodě s muzejní posádkou, to mi hlava nebere. Absolutní klišé snad v každém směru, od hrdinů po padouchy. Marně čekám na nějaký pořádný sci-fi. Možná proto, kvůli takovým filmům, tenhle žánr víceméně vynechávám.

Rio (2011)

Klasická pohádka kde víš dopředu jak to skončí, co se asi bude dít, kdo je špatnej a kdo ne a bla bla bla.. Ale když on je ten Rio tak strašně roztomilej..

Hlas Česko Slovenska (2012) (pořad)

Ze začátku jsem tomu své sympatie věnoval, po vypadnutí téměř všech mých favoritů ale nasedám na loďku a odplouvám. Nevim proč, ale strašně mě tam sere Michal David - nikdy sem ho nemusel, teď už ho nesnášim. Jinak ale vcelku povedenej formát zábavního průmyslu, hlavně ne další ročníky..

Kocour v botách (2011)

Kocoura mám rád, stějně tak i ty starý pohádkový příběhy. Smál jsem se a to je jediný, co mě tady zajímá.

Cesta bojovníka (2007)

Není to rozhodně nejlepší historickej válečnej film, ale zase bych ho tolik neodsuzoval. Námět zajímavý, ale scénář už je prostě jen vaření z vody. Rádoby temnota je asi nejrušivějším momentem celého díla stejně jako překvapivý konec (sarkasmus). Vikingové byli zajímavý, ale chyběla mi rozvinutost indiánských charakterů. Jeden předělanej "apač" prostě nestačí, kord když ho hraje Urban, který mi připadá jak kdyby byl na dovolený. Ani ten starej šaman, krotitel medvědů není tak hustej, jak by mohl. Co na to říct.. Tři hvězdičky skrývají drsní vikingové, krásná indiánka a moje slitování.