Titanic (1997)

Všechno, co se dá o tomto filmu napsat, tu už zřejmě napsalo X lidí přede mnou... A vy, co dáváte "odpad" byste se měli zahrabat do odpadu sami! Já se o Titanic a vše kolem něj zajímám už hodně let. A tenhle snímek je konečně návrat ke krásnému, kvalitnímu, velkolepému Hollywoodu! Hudba, film, střih, scénář, výprava - vše na jedničku. Co jiného dát než pět hvězdiček? Šest, kdyby to šlo.

Zdivočelá země (1997) (seriál)

Hodnocení 5* dávám za první dvě série (další by zasloužily mnohem méně). Téma, o kterém by se mělo natáčet víc. A ne, tím nemyslím koně, ty mě nebaví. Nýbrž padesátá léta u nás a celkově zrůdnost socialismu.

Gulliverovy cesty (1996) (TV film)

Viděla jsem tento film dříve /jako malá/, než jsem věděla, že nějaká kniha - známý román - Gulliverovy cesty existuje... Možná, že kdybych knihu nejdříve četla a až pak skoukla film, líbil by se mi méně. Nicméně to tak nebylo - a mě se film velice líbil, myslím, že je i poučný. Pár malých motivů a zápletek bylo slabších a podivných, ale celkově byl film dost dobrý, myslím, že se také bude každému dítěti líbit. Ted Danson se do hlavní role hodí a když slyším o Gulliverových cestách, už si jako Gullivera nemůžu představit nikoho jiného než Teda. Čtyři hvězdičky oprávněně, kdybych to měla porovnávat s jinými filmy jako naoř. Forrest Gump, asi bych dala méně, ale jelikož je to film spíše pro děti ale je udělaný i tak, že se na něj můžou dívat i dospělí, myslím že 4 hvězdičky si film zaslouží.

Kolja (1996)

Pro mě asi nejemotivnější českej film. 5 hvězd zcela zaslouženě.

Fany (1995)

Tenhle film se mi docela líbil, rozhodně jedno z lepších děl od Kachyni, narozdíl např. od jeho filmu Cesta byla suchá, místy mokrá, kterej byl dost děsivej... Můžeme zde vidět i dost dobrý herecký výkony dvou hlavních představitelek a nějaký děj a zamyšlení... Rozhodně to nejsou čisté čtyři hvězdičky, spíš tři a půl, ale přidala jsem, jelikož film se mi líbí a nemám problém se na něj podívat znova a znova, ač znám konec.

Madisonské mosty (1995)

Dokonalý film. Ani nevím, čím začít. Úžasným výkonem Maryl Streep a Clinta Eastwooda? Nebo snad nejdříve pochválit hudbu, která snad nemohla být lepší? A co závěrečná scéna v autě, kdy se Maryl Streep rozhoduje, jestli má vystoupit z auta... Jedna z nejsilnějších scén, které jsem kdy viděla. Jediné, co mi trochu vadí, jsou dospělé děti hlavní hrdinky, které by tam podle mě vůbec nemusely být. Každopádně je to jeden z nejlepších filmů Clinta Eastwooda (napsala bych nejlepší, jenže Výměna se mi líbila asi ještě o trochu víc). Doplnění komentáře po roce: Tak se opět dívám na Madisonské mosty a nemůžu si pomoct, ale ten film se mi pokaždý líbí víc a víc... vždycky v dialozích objevím něco nového, čeho jsem si před tím nevšimla. Celkově mi zde scénář přijde napsanej úplně jinym stylem než u většiny filmů. A ty oči Maryl Streep plný zoufalýho smíření... achjo :-).

Mlha (1995)

[LFŠ Uherské Hradiště 2010] Od Ivana Fíly jsem měla možnost na LFŠ vidět dva dokumenty, a to Mlhu a Václava Havla. Zatímco druhý se mi opravdu líbil a přišel mi zajímavý, tak o Mlze to říct nemohu. Mlhu jsem si vybrala podle medailonku, který sliboval umělecký dokument o kouzlu Prahy. Vzhledem k tomu, že se už dlouho chystám natočit také krátký film o Praze, byla jsem na dokument hodně zvědavá. Bohužel jsem měla pocit, jako by režisér sledoval úplně jiné město než Prahu, ve které od narození žiju a kterou miluju. Snad to je věkovým rozdílem, nevím, ale Praha mi přišla v tomhle snímku cizí, temná, nesympatická, jednoduše úplně jiná, než jí vnímám já. Hudební záběry byly OK, ale vadily mi rozhovory s lidmi, kteří dle mého názoru byli nevhodně vybraní. Navíc je v celkém dokumentu Praha v pochmurném (zřejmě podzimním) počasí, kdy na mě působí naprosto odpudivě... podzim nenávidím. Dokument má prý být "výpověď o pražském geniu loci", což mi tak tedy opravdu nepřipadalo. Navíc po skončení promítání probíhala diskuze s režisérem, při které mi přišlo, že Ivan Fíla není schopen normálně odpovědět na jedinou kritickou otázku, což můj názor ještě víc zhoršilo. Prahu já vidím jinak! Jediné pozitivum tedy bylo, že mě to ještě víc nakoplo natočit o Praze něco svého a ukázat, jak tohle kouzelné město vidím já.

Sedm (1995)

Velmi dobrý (do dobrý, přímo perfektní) thriller se silnými prvky hororu. Je to temný film, u kterého se moc nenasmějete, spíš se naopak budete bát. Skvělé výkony zde podává Morgan Freeman i Brad Pitt (a to ho normálně moc ráda nemám). Na tenhle film jentak nezapomenete, pokud se bude mluvit o posteli a jak v ní někdo dlouho zůstal - určitě si vzpomenete na Victora, který byl přivázán na postel trochu déle než jen na pár hodin... Pokud máte rádi tento druh filmů, tak se na tenhle prostě musíte kouknout, protože patří k základu a je zde naprosto skvělá atmsoféra!

Xena (1995) (seriál)

No tak jako malá sem na to koukala a společně s Herkulesem to byly moje fakt moc oblíbený seriály, tak nevim, proč tomu z nostalgie nedat tři hvězdičky, protože svůj ůčel to splnilo, byl to seriál pro děti, takže se od toho nedalo čekat nic extra úžasně filosofickýho a podobně.