Zkouška (2021)

Pro mě nejlepší film na KVIFF 2021! Nevím, jestli půjde film do normální distribuce, ale pokud ne, doporučuju si ho stáhnout. Pokud ano, 100% si ho jděte užít na velké plátno.

Příliš osobní známost (2020) odpad!

To je tak děsnej, nevkusnej, odpornej a špatně napsanej i zahranej film, že absolutně nepochopím, že mu někdo může dát víc než jednu hvězdu. Příšený, fakt.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Jednotlivý díly seriálů, jejichž série tvoří příběh, hodnotím fakt výjimečně. Vlastně i jednotlový série většinou nehodnotím. Spíš uděluju počet hvězd seriálu jako celku. Ale v tomhle případě si nemůžu pomoct a musím dát špatný hodnocení. Třetí a čtvrtej díl poslední série GoT jsou bohužel absolutní kravina. Mrzí mě to, ale je to tak. Nejsem žádnej zarytej milovník GoT, nečetla jsem knihy atd. Ale tohle je opravdu jak nějakej trapnej blockbuster v kině... Nemá to nic společnýho s předchozíma sériema. A to jsme na to čekali 2 roky. Opravdu mega největší zklamání. Achjo.

Hra o trůny - Poslední ze Starků (2019) (epizoda)

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda) odpad!

Nemůžu si pomoct, dávám odpad. Dost možná v příštích dnech a tejdnech vychladnu a změním hodnocení na 2 nebo 3 hvězdy. Ale teď, bezprostředně po dodívání se, jsem neskutečně zklamaná.

Koruna - Série 3 (2019) (série)

Třetí řada je pro mě o ničem. Nemám ráda dějiny, nemám ráda Anglii a nějak etra se nazajímám o královskou rodinu. Přesto mě 1. a 2. řada naprosto dostaly, sledovala jsem je téměř nonstop, každý díl byl pro mě nějakým způsobem epický a nezapomenutelný. Některé díly jsem si pustila i třikrát, několikrát mi při smutných či emočních scénách tekly slzy, a to díky skvělé práci se střihem, kamerou a báječnou hudbou, ale i díky neuvěřitelné kvalitní výpravě a báječnému castingu. Naprosto chápu, že kvůli věku bylo nutné herce vyměnit a pokračovat se staršími herci. Jenže tohle se fakt nepovedlo! Olivia Colman se na královnu absolutně nehodí!!! Ten její zoufalý výraz mě ničil, nemohla jsem se na to dívat. Nuda, jak nějaký nezáživný historický dokument. Zničený seriál, bohužel :(. A to jsem si fakt u 1. a 2. série říkala, že tak dobrý seriál jsem neviděla roky.

Malé ženy (2019)

Už dluho se mi nestalo, aby mě nějakej film tak děsne štval. Vadily mi dialogy, prostředí, herci, scény, nechronologičnost děje, vadilo mi naprosto a úplně všechno. Ten film mě bytostně odpuzoval, jako fakt. Až jsem sama byla překvapená. Strašně mě vytáčely všechny herečky, vůbec jsem jim jejich hraní a postavy nevěřila a s žádnou hrdinkou jsem se nedokázala ztotožnit. A to mi tenhle žánr nevadí, třeba film Pýcha a předusek se mi celkem líbil. Nedokážu dát jednu hvězdu, protože řemeslně je ten film v pořádku. Ale z hlediska režie je to propadák.

Manželské etudy: Nová generace (2019) (seriál)

Fimařsky je to za mě naprosto OK. Nerozumím zdejší výčitky, že to je mnohem horší než původní Manželské etudy od Heleny Třeštíkové. Vždyť to logicky nejde porovnávat, je to ČASOSBĚRNÝ dokument a bylo natočeno teprve první pětileté období. Původní Manželské etudy, resp. jejich první pětiletá část, také není tolik zábavná. Takže tyhle porovnávající výčitky jsou dle mého názoru opravdu off topic. Co mi ovšem neuvěřitelně vadí a co je zároveň důvodem, proč dám pouze 3 hvězdy, je to, že to je podle mě velmi špatné z DOKUMENTÁRNÍHO hlediska. Páry nejsou vybrané náhodně, půlka párů se Haně Třeštíkové přihlásila, že se chce zúčastnit natáčení. Většina párů je z Prahy a pracuje v reklamním odvětví. Mimochodem, já jsem taky z Prahy a taky pracuju v reklamním odvětví, ale o to víc si uvědomuju, že to absolutuně neukazuje reálný život v ČR, opravdové lidi, skutečný život většiny Čechů. Původní páry Heleny Třeštíkové byly vyvážené, z různých socio-demografických vrstev. Tady se o vyvážeosti fakt nedá mluvit. Škoda. (Mimochodem, Tomáš Třeštík - bratr Hany Třeštíkové, syn Heleny Třeštíkové - je nejlepší kamarád jednoho z účastníků, kterému jde zároveň za svědka. Opravdu můžeme v tomhle případě mluvit o nezaujatosti a objektivitě? No, pochybuju. Je to vidět i na tom, že se páru nikdo z tvůrců neptá na jejich skutečný problémy, jen kloužou po povrchu a divák se nic nedozví.) Zkrátka mě opravdu dost mrzí, že byly vybrané zrovna tyhle páry. To už si Hana Třeštíková mohla rovnou natočit Manželské etudy z Letné a dát tam jen své letenské sousedy. Mělo by to stejnou vypovídající hodnotu. Znovu upozorňuju, že jsem Pražák, a stejně mě tohle prostě štve. Chtěla jsem se dívat na osudy různorodých párů. A ne na osudy kamarádů svých známých z oboru. To si může otevřít jejich facebookové profily a bude mi to stačit.

Nejsilnější hlas (2019) (seriál)

První 3 díly trošku nuda. Další 4 díly super! Proto nakonec dávám 5 hvězd. Must watch pro každýho, kdo se zajímá o média nebo historii TV. Btw. nejsem ani na jedný straně, co se týče zaujatosti konzervativci vs. liberálové, jen se mi to prostě líbí jako kinematografická záležitost. A Russel Crowe? Neuvěřitelnej hereckej výkon. Něco takovýho jsem dlouho nezažila.

Manželské etudy po 35 letech - Ivana a Pavel (2018) (epizoda)

Tak jsme se dočkali a je tu další pokračování, tentokrát už po 35 letech. A je to masakr. Myslela jsem, že u Ivany a Pavla začneme zlehka, ale to jsem se fakt spletla. Naopak - po dokoukání tohodle dílu na to musim furt myslet. Hodně komentujících tu píše, jak je Pavel fajn a štastněj a tak. Ono to tak může vypadat, že je to dobrej člověk, ale když se nad tim vývojem vztahu divák zamyslí, tak snad musí uznat, že zas tak fajn neni. S kolika ženama Ivanu za tu dobu podnikání podváděl? Myslim, že s fakt hodně. Co se stalo s jeho synem, proč se spolu nebaví? Podle mě to nebude nic, čím by se chtěl Pavel chlubit. Proč svou dceru nechá Pavel vystupovat u sebe v podniku v rámci trapnejch a příšernejch scének, který jsou jak z 90. let? No, je tam toho víc. Nejvíc šokující je samozřejmě z celýho dílu proměna Ivany a jejího života. To jsem fakt koukala s otevřenou pusou a nemohla tomu uvěřit. Nakonec se ale ukázalo, že ona je ve svym novym životě šťastná a snad i spokojená. Bylo mi jí líto, ale fandim jí, i když mi v předchozích částech byla nesympatická. Očividně se vůbec neměli brát, každej žije v úplně jinym světě a každej je šťastnej jinym způsobem života a společnosti. Jen tak mimochodem sem vložím svoje hodnocení z roku cca 2006 (což znamená 11 let starý hodnocení!!), kdy jsem hodnotila Ivanu a Pavla v části "po 20 letech". Je neuvěřitelný, jak se můj náhled na tenhle pár (konkrétně na Pavla) změnil po tomto novém pokračování. Vždyť koneckonců se totálně změnili i oni. Tady původní hodnocení druhého pokračování z roku 2006: Ivana & Pavel Snad na nikom z účastníků nebyla tolik vidět zamilovanost jako na Pavlovi. Neuvěřitelně pozitivní člověk plný energie, odhodlání, chuti pracovat a něco dělat... Myslim, že takovej člověk se jen tak v ČR nenajde. Bylo vidět, že i Helena Třeštíková si s ním vytvořila užší vztah než s ostatními z manželských párů. A ani se nedivím, ten člověk snad každýho kolem sebe musí donutit nějakym svym "pracovnim charisma", aby se do něčeho aktivně pustil, něco dělal.... Jen škoda, že nedostala víc prostoru v druhé části jeho manželka, která ačkoliv byla jen prodavačka, tak mi rozhodně hloupá nepřišla. Plus vtipné scény s vybírám "taneční partnera" pro Růženku :-).