Pád Londýna (2016)

Akčný film ako sa patrí. Jednoduchý príbeh a nikdy nekončiaca akcia a to myslím doslova. Gerard má výborné charizma čo výrazne pomohlo aj dojmu z filmu. CGI je lacné ale postačí. Pochváliť musím aj soundtrack ktorý dotvoril film. Ja som sa bavil a kto chce akciu s minimum príbehu film ako preňho. Za mňa 4*.

Keullojet (2020)

Za mňa obrovské prekvapenie. Hlavný príbeh je klasická ducharina, presťahovanie do nového domu, následne nejaké strašenie, niekto zmizne no a potom hľadanie odpovedí. V tomto ohľade film neponúkal veľa nového avšak čo sa týka prevedenia nebudete tu mať klasické vymietanie, kríže atď ale niečo na kórejský spôsob( myslené dobre) a mňa to riadne bavilo. Ústredná dvojka je sympatická, natočené je to krásne a masky tak isto nie sú na zahodenie( ľakačky vyšli). Na konci je to aj celkom dojímavé a dopomáha tomu výborný soundtrack. Rozhodne doporučujem, nebudete sa triasť hrôzou ale baviť sa budete, teda aspoň ja som sa.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Nikdy som to nevidel poriadne celé, no po pozretí nemením názor. Vizuálne to je pekné a celkovo to baví. Príbeh je však hlúpy, postavy mi veľmi nesadli až na pár výnimiek a nejaký poriadne soundtrack tiež chýbal. Ale zábava v pohode a obstojnejšie 3* isté.

Dokud nás vražda nerozdělí (2020)

Po skvelej Murder Mystery prišiel tento veľmi podobný film, za mňa však citeľne slabší. Ústredná dvojka sympatická, potešila aj dĺžka filmu a celkové svieže poňatie. Horšie na tom bola zábavnosť, kde som sa fakt zasmial len málokedy a niekdy mi to už prišlo otravné. Ako priemerná komédia super a isto na ňu čoskoro zabudnem.

Ježek Sonic (2020)

Svižná, rýchla zábava ktorá utečie ako nič, dobre sa nato pozerá a vizuálne je to pekné. Herci super, Jim výborný a James tak isto. Hudba vo filme super. Koniec sa mi páčil a prípadné pokračovanie by som bral. Pripomenulo mi to doby keď som Sonica hral takže super, na 5* mi však niečo chýbalo.

The Cloverfield Paradox (2018)

Myslím že hlavným problém prečo bol tento film tak zle prijatý je názov, teda že sa nachádza v cloverfield universe. Ľudia automaticky očakávali niečo iné. Celkovo to však za mňa nebolo také zlé ako sa tu píše. Pozeralo sa nato dobre, natočené mi to neprišlo zle a herci sa mi páčili: Samozrejme má film aj veľké nedostatky ako nudné pasáže, miestami úplnú hlúposť postáv ale inak je to v pohode vesmírna podívaná. Koniec tiež ušiel. Mrzí ma že s tým paradoxom nevymysleli ale viacej a nechali to v takejto rovine. Za mňa ale solídne 3*. Prepojenie s jednotkou síce malinké ale pekne sa to spojilo. Hrozne rád by som však videl nejakú regulárnu dvojku jednotky . Toho sa však už asi nikdy nedočkáme.

Sputnik (2020)

Nejakou náhodou som zbadal tento film a keď som si čítal komentáre o ruskom votrelcovi musel som tomu dať šancu.Na moje prekvapenie to bolo skutočne dobré. Herci obstojní, výborní výber do hlavnej roli, na Oksanku sa dobre pozeralo. Príbeh v podstate astronaut donesie na planétu parazita( možno nie tak úplne) laborka, vedci skúmanie no ale potom sa to vyberie inou cestou. Priznám sa, že skôr by som prijal keby sa to pokazilo a alien ušiel. Takto sme sledovali zbytočne dlhé kecanie s pár peknými scénami. Chválim soundtrack ktorý je skvelý a výrazne filmu dopomáha. Koniec málo výrazný . Dal by som 3* ale na Rusov to bolo nezvyčajne dobré takže tú jednu prihodím.

Upíří deníky - I Was Feeling Epic (2017) (epizoda)

Jedno z najlepších finále aké som videl. Ako píšu kolegovia, emočne to bolo ťažké zvládnuť a nemám problém priznať sa, že som si teda riadne poplakal. Rozlúčka veľkolepá, koniec krásny a som rád, že sa takto rozlúčili s každou postavou ktorá niečo pre príbeh znamenala. Stefan mal pravdu : I was Feeling Epic. Vampire Diaries ďakujem za všekto.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Tomuto filmu najviac škodia 2 veci, za prvé : v žánri má horor a za druhé kvôli názvu od toho veľa ľudí čaká regulárnu dvojku. Ja som si však prečítal do čoho idem a vedel som že horor to nebude ani pri najmenšom možno aj preto som sa v celku bavil. Postavy výborné, na Mary sa dobre pozerá a John hrá perfektne chlapa ktorému nemôžte veriť. Je to celé také minimalistické a prepojenie s jednotkou to má jedine tak koncom, ktorý sa mi ale veľmi páčil a prinútil ma pridať hviezdičku. Začiatok skvelý, neviete čomu máte veriť, stred filmu nudnejší no a koniec super. U mňa slabšie 4* .

Monstrum (2008)

Konečne som sa k tomu dostal a som nadšený. Viem, že veľa ľudom vadil found footage štýl ale ja to považujem za skvelý nápad hlavne pri takomto druhu filmu. Začiatok je troška nudnejší ale ako náhle začne ničenie mesta je to nekončiaca akcia. Monštrum samotné bolo skvelé , postavy ma bavili a koniec výborný. Ja nemám čo vytknúť , možno tak to žeby som rád vedel viac o tej veci. Ale inak za plný.