Miliónový hurikán (2020)

Mel Gibson sa objaví v cca 10 minúte, potom pol hodinu sedí vo fotelke, zastrelí jedného zlodeja a keď sa konečne po ďalších 20 minútach oblečie do vesty a vyberie si svoje zbrane, odstrelia ho do chrbta a umrie..... Akože.. nemal som slov, Mel a jeho životná rola. Nato že má film hodinku a pol tak akčné scény skoro ani nie sú a inak sa vkuse postavy len rozprávajú. Emila mám rád a Kate je kočka a niektoré dialógy ma pobavili zato asi tá jedna hviezda. Nápad s pumou tak isto troška wtf... Koniec totálne nudný a naťahovaný. Pýtam sa prečo do tohto filmu šli takéto herecké mená.

You Should Have Left (2020)

Nalákalo ma herecké obsadenie ktoré ten film vytiahlo o hviezdičku ak nie o dve vyššie. Kevin skvelý, Amanda ho výborne dopĺňa, no a tá malá klobúk dole. Príbeh ma bavil , skôr ako horor je to mysteriózny/psychologický kúsok. V podstate celý film sa tam nič také nedeje, okrem výbornej atmosféry a tušenie toho, že niečo nie je v poriadku.Koniec je troška akčnejší ale veľmi predvídateľný a rozhodne som to teda čakal lepšie. U mňa za 3* na večer v pohode film ale kto hľadá niečo strašidelné tu to nenájde.

Původní (2013) (seriál)

Po vampire diaries bol tento seriál samozrejmosťou a rozhodne neľutujem. Rozbeh bol síce dlhší a veľmi mi nesadol, neskôr sa to však parádne rozbehlo. Príbeh nestál, časti boli napínavé a potešili aj zvraty. Postavy výborné a prvá séria, čim bližšie ku koncu tým lepšia. U mňa teda 5* a teším sa na druhú. Tak druhá sa niesla v podobnom duchu ako prvá, začiatok dobrý ale potom to šlo troška z kopca a nejako ma to nechytilo tak ako by som si predstavoval.Čo mi však zase vynahradila záverečná štvrtina série. Druhá za mňa skvelá ale prvá sa mi zdala o chlp lepšia. Obrovské mínus v podobe Michaela (The Destroyer) ktorý mal taký potenciál na záporáka a čo s ním spravili... škoda. Našťastie prišla Dahlia, ktorá mohla byť dlhšie. Poďme na tretiu.Tak tretia séria výborná, opäť začiatok dobrý potom troška problémy udržať tempo a posledné diely skvelé. Rozlúčili sme sa aj s nejakými postavami a som zvedavý či skrátená štvrtá bude parádna jazda.Tak 13 dielna štvrtá bola skvelá, opäť síce skvelý začiatok slabší stred a výborný koniec ale na druhú stranu to ani chvíľku nestálo.Hallow nebola zrovna dobrý záporák ale to je asi tak jediné mínus. Koniec by sa krásne hodil na ukončenie celého seriaĺu, takže som zvedavý či to 5 uzavrie lepšie. Z piatej už bolo citeľné, že je posledná a že sa to musí uzavrieť. Celkovo výborná séria aj keď som si to predstavoval troška lepšie. Posledný diel výborný, troška oči slzeli a na konci, keď boli hlavné postavy na lavičke krásne emócie. Rozhodne som s Originals spokojný a budú chýbať.

Cruel Peter (2019)

Tak toto bolo veľmi zlé. Duchariny mám veľmi rád, preto sa vždy snažím hľadať nejaké pozitíva ale tu ich teda veľa nie je. Natočené je to pekne ale je to tak o ničom a ťahavé, že záujem o to som stratil asi v 10 minúte. Postavy nudné, žiadny záujem som o ne nemal, lakačky boli ale ani jedna dobrá či funkčná.Troška svetlá chvíľka prišla v posledných 15 minútach ale ani tá za veľa nestála. Hviezda ja neviem za nič asi.

Behind the Trees (2019) odpad!

Dobrých bolo prvých 5 minút, potom to šlo neuveriteľne do sračiek. Strašidlo je vlastne žena s haluzami na hlave.Celý film sledujeme ako naša hlavná dvojka zachráni dievča a potom sa len vykecávajú, občas sa zjaví divný ind a na konci sú drevá po celom hoteli.No a tie prestrihy to ma išlo picnúť tak isto ako pri neustálom "hororovom zvuku" ktorý bol snáď aj pri raňajkách. Jediný plus je krásna Vanessa v plavkách... ale aj to bola asi 5 sekúnd takže nie nezaslúži si to ani hviezdu.Najlepšie na filme je plagát.No a najväčší horor bol keď som pozrel znudený na hodinky a do konca chýbalo ešte 40 minút.Vytrpel som ale vy takú chybu rozhodne nerobte.

Země na scestí (2019)

Príbehovo je to možno vykrádačka kade čoho ale je poriadne zábavná a vizuál je skvelý. Ja som sa riadne bavil, dopilovať postavy ( ktoré bohužiaľ väčšina nezaujímavá alebo štvala), vylepšiť troška príbeh a bol by som ešte viac nadšený.Je to iné ako USA produkcia ale vôbec nie zlé. Obrovská pochvala aj soundtracku ktorý bol skvelý. Koniec skvelý a celkom dojímavý. U mňa za 4* ale keď vidím to mizerné hodnotenie kludne dám za 5* a vrelo doporučujem. Samozrejme treba vypnúť mozog a len si to užiť.

In the Trap (2019)

Začiatok sa mi páčil, pekne rýchlo a na nič sa nečakalo. Vo väčšine týchto filmov sa skôr buduje atmosféra a pomaly stupňuje napätie. Tu sme mali vrchol filmu v polovici a režisér sa snažil o strašenie počas celého zvyšku. Ono by to bolo super keby mal väčší rozpočet a nebolo to poňaté takto divne. Po hororovej stránke nič moc no a hl. hrdina mal hlas a tváril sa ako keby mu niekto priškripol vajcia vo zveráku. Celkovo som sa skôr nudil a veľmi nedoporučujem. 2* za vymietanie v strede filmu a pekný soundtrack.

Ratu Ilmu Hitam (2019)

Rozbeh trvá troška dlhšie ako by som chcel ale potom to naberie riadne obrátky. Nenávidím húsenice a tu liezli naozaj všade a dokonca rôzne druhy (pri niektorých sa nato celkom ťažko aj pozeralo), tak isto sme tu mali rezanie častí teľa aj peknú lakačku. Čo sa týka efektov a masiek tak niektoré boli hrozne digitálne ale poväčšine skvelé. Príbeh v skratke , rodinky sa idú rozlúčiť do detského domova kde vyrastali s majiteľom ktorý umiera a pripletie sa tam čierna mágia a veci nebudú také aké sa zdajú ( potešil aj zvrat). Samotný koniec a tie miestnosti výborné , deti teda šetrené rozhodne neboli. Koniec a tá sviečka ktorá bola ako plameňomet je troška priestrel ale za tie nechutné scény odpúšťam. Solídne 4* a nemôžem inak ako doporučiť.

Vetřelec ³ (1992)

U mňa podobne ako pri minulých dieloch. Pozerať sa to dá, celkom to aj baví a herci hrajú super. Avšak celkovo ma to nejako viac neoslovilo a na konci to bolo snáď nekonečné. Čistý priemer.

Království zombie - Série 2 (2020) (série)

Tak za mňa druhá séria prekonala prvú ,máme tu poriadnu zombie režbu a to nie len vo finále ale počas celej série. A do toho celého intrigy ktoré sú rovnako zaujímavé.Postavy výborné, dokonca potešili aj emotívne časti. Kingdeom kraľuje zombie seriálom a 6 častí je tak nabitých že po dopozeraní nutne potrebujem ďalšiu a to čo najskôr.