Les sebevrahů (2016)

Díky tomuhle filmu už nikdy nepůjdu do lesa ... možná do nějakého malého remízku, né sranda. Na filmu se mi nejvíc líbila krajina, kde byl film natočen, i když bych tam sám nikdy nechtěl skončit. Na filmu sem byl v kině .. musím uznat, že lekavých scén je zde opravdu mnoho, ale dají se čekat. Jakési hlasy v hlavě hlavní hrdinky nakonec znemožní její záchranu, když zabije jejího průvodce (blbec to mohl tušit, že se na něho chystá) a nakonec si ještě podřeže žíly. Ale účel její návštěvy byl splněn a její ségra je zachráněna ... takže štěstí v neštěstí. Film však stojí za vidění. Jeden z lepších hororů. 4*

Labužníci (2013)

No nevím, jestli by jim to ve skutečnosti tak dlouho procházelo žrát lidi, ještě navíc když je loví takovej tupec jako v tomhle filmu :D Avšak musím říct, že v řezničině se celkem vyzná ... nechtěl bych aby mě někdo polil od hlavy k patě vařící vodou a pak mě začal holit ... Dát si však takové plecko z mrtvé studentky, za tolik peněz? To si radši zajdu do Tesca na bagetu :D Námět byl však zajímavý a dobře to dopadlo ... spolek bohatých kanibalů přišel na buben díky malé Japonské rybičce a díky hloupému řezníčkovi a poslední scéně ve filmu se můžeme těšit na další pokračování? 3*

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Další z řady lepších Amerických kovbojek, které se odehrávají daleko na území teroristů. Na tento film stojí za to zajít do kina. Je to příběh o tom, jak šest odvážných svaloušů šlo na pomoc jednomu úředníčkovi. Když neuspěli, stáhli se zpátky do své skrýše, avšak byli odhaleni a museli se zuby nehty bránit, aby přežili. Konečné Skóre řekl bych tak 3:150. Vše by dopadlo dobře, kdyby Alkájda nevytáhla ty houfnice a nezačala je sprchovat bombami. Akce však byla neskutečná, a je dobré jednou za čas vidět film z takového prostředí, aspoň si můžeme říct, že se máme ještě dobře, že v oblasti kde žijeme nemá každej druhej blb kulomet a na tržišti se místo salátu a paprik neprodávají granáty a bazuky. Jenom doufám, že to tak zůstane napořád a že se to sem nedostane. 5*

Boj o Hedvábnou stezku (2015)

Kdo si myslel, že Jackie Chan patří do starého železa, ten se těžce spletl. Na jeho věk předvádět, to co předvádí v tomhle filmu.... klobouček dolů. Film zaujme především krajinou, ale i příběhem a HLAVNĚ skvělými bojovými kousky. I boj Johna Cusacka, kterého moc nemusím s Jackiem je výborný. Skvěle strávený týden v pevnosti se však zvrtne po příjezdu řimských vojáků vedených Tiberiem (takovým nadopovaným frajírkem) a pár oblíbenců to bohužel nerozchodí, což se mi moc nelíbí, ale nedá se nic dělat. Bitva je však velkolepá, tak jako všechny zde bojové scény. Jackie nepatří do starého železa. 4*

Deadpool (2016)

Na tento film jsem si musel zajít do kina. Každej s ním bláznil a musím říct, že se nedivím. Jelikož mám všechny filmy se superhrdiny už okoukané, tento film je něčím zvláštní. Není to jen vtipnými průpovídky Ryanem, ale i celkovým příběhem, který má něco do sebe a není klasicky natočený. Ryan jakoby komunikuje s diváky a to se mi líbí. Myslel jsem si, že po Amazing spidermanovi už nemůže přijít vtipnější superhrdina - nebo superpadouch s dobrým srdcem, ale mýlil jsem se. 5* si film opravdu zaslouží a už se nemůžu dočkat dalších pokračování.

Mune - Strážce měsíce (2015)

Velmi vydařený animák, který zaujme především příběhem. Tahat se se sluncem a s měsícem napříč zeměkoulí a strážit je. To musí být tvrdý oříšek. Je zde velmi zajímavý svět a dobře udělaní tvorové (noční i denní). Navíc přítelkyně našeho nočního kamaráda svíčka je také velice dobře vymyšlená. Když ji budete chtít umlčet, můžete prostě jen zhasnout :D Opravdu stojí za vidění. 4*

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Opravdu už mě o Vánocích začínají unavovat dokola opakující se pohádky. Kdyby jednou v 8 na nově dali tento film, aspoň by si malé děti uvědomily, jaké mají štěstí, že mají rodiny, milující rodiče a přestaly by je tak srát. Do nedávna jsem nevěděl, že vůbec nějaký Krampus (démon) existuje, ale je to tak. Kam se hrabou nějací čerti. Příběh je velice zapeklitý. Od začátku do konce je to jenom horší a horší, co se počtu životů týče, a musím prozradit, že se žádný velký happy end nekoná :D Ale film stojí za to vidět, nejlíp na Vánoce. 4*

Pan (2015)

Konečně jsem se dozvěděl, odkud se vzal Petr Pan. Příběh suprový se skvělými postavami a dobrými hereckými výkony. Vizuálně se mi film také velmi líbil. Ač se zdálo, že vše dopadne katastroficky, malý petr se přece jenom nakonec vznesl a pod vlivem vílího prášku (asi nějaká povzbuzovací látka) si na něm začne ulítávat, čímž všem zachrání život a příběh končí šťastně. Jenom mě mrzí že se s kapitánem později neshodnou ... ale to už je zase jiný příběh. 4*

Kristy (2014)

Opravdu by se mi nelíbilo, kdyby na mě začla nějaká fetka v obchodě štěkat Ahoj Kristy. Asi bych dostal trochu strach. A ještě ke všemu být ÚPLNĚ sám na kolejích s jedním hlídačem a jedním školníkem. Všechno se začne zvrtávat a Kristy se musí schovávat kde se dá. Po nepodařené záchraně milované Kristy jejím přítelem se však Haley vzpamatuje a vezme svůj osud do vlastních rukou. Všem naspídovaným frajírkům vytře zrak svými dovednosti (z plavání a z chemie) a zachrání si tím svůj i život dalších dívek, jelikož tak pomůže policii s odhalením fanatických a fetujících debílků. Super horor na dlouhé večery. 4*

Bohové Egypta (2016)

Věděl jsem, že od tohohle filmu bych neměl očekávat mnoho. Nakonec mě však celkem mile překvapil. Jak zde už jeden kamarád uvedl, po kurvení řecké mytologie Percy Jacksonem, jsem měl z podobného námětu celkem strach, ale dalo se na to koukat. Vizuální stránka byla pro mě celkem slabší, myslím si, že efekty by se daly v dnešní době zvládnout daleko lépe. Avšak postavy bohů a jejich práce (například dědouš slunce, který brání zemi před temnotou), to se jenom tak nevidí a byl to skvělý nápad. Palec hore 3*